cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Şarjım sabaha kadar kendi kendine bitiyor

(Topic created on: 08-20-2021 11:24 AM)
93 Views
goldenarrow
Active Level 5
Options
Galaxy A

İyi günler,  şu son iki üç gündür şöyle bir şey gözlemledim. Telefonum yatmadan önce şarjı 30 falan atıyorum, sabah bi kalkıyorum telefon kapanmış şarjı bitmiş. Ne bir son uygulama açık ne de arka planda uygulama var. Ne yapmalıyım? Telefonum Galaxy A30

goldenarrow
Active Level 5
Galaxy A
Hayır ama normalde niye böyle şarjı yedi ki? Her gece uçuş moduna mı almam gerek öbir türlü
0 Likes
Solution
01a65
Expert Level 2
Galaxy A
Merhaba
Öncelikle Samsung members uygulaması
Üzerinden cihaza pil testi yapın sonuçlar
Şöyle olacak
Yaşam iyi
Yaşam normal
Yaşam kötü
Bir sonuç yazarsa yaşam iyi yazarsa bataryapil %100 sağlıklıdır bunu yaptıktan sonra Samsung members uygulaması üzerinden hata raporu gönderin sistem kaydı verileri ile birlikte yetkililer size dönüş yapacaklar Ayrıca resimde yazanları da cihaza uygulayın bir tek müzik Dinlediğiniz uygulama var ise bir tek onu uyku modunu almayın20210814_113746_1071.jpg20210814_113627_1072.jpg
0 Likes
Bthn_
Active Level 8
Galaxy A
Katılıyorum
goldenarrow
Active Level 5
Galaxy A
Pil yaşamı için normal dedi
_verdaisil_
Expert Level 1
Galaxy A
Ss atar mısınız?
0 Likes
goldenarrow
Active Level 5
Galaxy A
.Screenshot_20210820-104552_Samsung Members.jpg
_verdaisil_
Expert Level 1
Galaxy A
Hmm bataryanın değişmesi lazım aksi takdirde batarya şişebilir, ısınma sorunları yaratabilir ve en önemlisi patlayabilir garantiye vermeni öneririm.
0 Likes
goldenarrow
Active Level 5
Galaxy A
Orada normal yazdığı için mi bu kanıya vardın?
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
orda iyi de yazsa bataryanız değişecek. aksi takdirde çözümüniz yok sorununuz devam eder . saygılar ..
0 Likes
_verdaisil_
Expert Level 1
Galaxy A
Şöyle anlatayım Bataryalar da insanlar gibidir ve insanlar nasıl hastalanırsa bataryalar da hastalanır. (Bozulmayı hastalanma gibi düşünelim) İnsanların sağlığı nasıl git gide bozulursa bataryaların sağlığı da git gide bozulur...

Membersta pil sağlığı yaparken 3 basamak vardır.
Bunlar;
İyi
Normal
Kötü

Batarya sağlığı iyi yazarsa: Batarya iyi bir durumdadır. Eğer pil sorunları yaşıyorsanız yazılım atılması, hata raporu gönderilmesi, telefonun sıfırlanması gerekir.

Batarya sağlığı normal yazarsa: Bataryanın performansı yavaş yavaş düşüyor demektir. Bu da bataryanın değiştirilmesi gerektiğinin bir kanıtıdır. Eğer hemen müdahale edilmezse pil daha da kötü konuma gelebilir.

Batarya sağlığı kötü yazarsa: Bataryanın açık en değiştirilmesi lazımdır. Batarya eğer hemen değiştirilmezse batarya şişebilir, ısınmalara sebep olabilir ve batarya patlayabilir de...

Umarım anlatabilmişimdir😊