cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Şarjım orjinal olmasına rağmen kablolu şarj olarak algılıyor

(Topic created on: 08-09-2020 12:52 PM)
3826 Views
goldenarrow
Active Level 5
Options
Galaxy A

Merhaba, telefonum Galaxy A30. Şarj aletim telefonu alırken kutudan çıkan şarj aleti olmasına rağmen yaklaşık olarak son bir aydır kablo şarjı veya "orijinal şarj cihazını takın" uyarısı veriyor. Ve şu son bir hafta içerisinde adaptörümü algılamamaya başladı ben de mecburen samsung tarafından onaylı başka bir adaptör kullanıyorum. Nasıl düzelebilir?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba goldenarrow,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Bu durum için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Sorunun devam etmesi halinde 4447711 Samsung çağrı merkezi numarasından veya aşağıda bulunan link üzerinden bize daima ulaşıp, Canlı Destek ve E-Posta yolu ile yardım alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

10 Comments
Emree1
Expert Level 2
Galaxy A
Şarj makinesinin ucunu diğer yönü ile takmayı denediniz mi
0 Likes
goldenarrow
Active Level 5
Galaxy A
Hayır,denemedim.
0 Likes
A50Realkinq
Active Level 10
Galaxy A
baska bir prizde deneyin sarja tain telefununuzu kapatin tekrar acin yada

ayarlar optimizasyon> pil varr oraya tiklayin >3 nokta var sagda en yukarda ordan hizli sarj kapaliysa acin

usbnizi takip cikarin. bu yontemlerle duzelirse duzelir.

isterseniz fabrika ayarlarina dönün.
0 Likes
goldenarrow
Active Level 5
Galaxy A
Fabrika ayarları hariç hepsini denedim ve düzelmedi
0 Likes
Emree1
Expert Level 2
Galaxy A
Denemenizi öneririm öyleyse
0 Likes
goldenarrow
Active Level 5
Galaxy A
Deneyeceğim
0 Likes
goldenarrow
Active Level 5
Galaxy A
Denedim ve yine kablo şarjı olarak algıladı
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Yazılımsal bendede oluyor NE KADAR HATA GONDERSEM DE SIFIRLAYIN DIYORLAR HEP HARD RESET DAHI ATTIM YOK. KABLOMDA ADAPTORUMDE SORUN YOK. BIRDAHIKI TELEFONUM ASLA SAMSUNG OLMAYACAK
0 Likes
inf4ndroid
Expert Level 5
Galaxy A
Cihazların donanımları ve yazılımları zaman zaman sorun çıkarabilmektedir.

Cihaz ve şarj aleti arasında yazılımsal bir problem mevcut ise, Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla adımlarını uygulayarak cihazdaki olası yazılım hatalarını çözebilirsiniz. Ayrıca Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Şarj oluyor bölümünden hızlı şarj özelliğini açtığınızdan emin olun.

Ayrıca, cihaz şarj soketinde veya şarj aletinde çeşitli donanımsal problemler mevcut olabilir. Öncelikle, şarj aletinin cihaza tam girdiğine emin olun. Eğer sorun devam ediyorsa, canlı destekten yardım alabilir ve cihazı yetkili servise götürebilirsiniz.

Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamanız, cihazdaki tüm uygulamaları, fotoğrafları ve belgeleri silecektir.