cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

İnt arama

(Topic created on: 06-03-2021 02:23 AM)
149 Views
Sevdalı
Active Level 3
Options
Galaxy A

Wifi araması nasıl çalışır len varmı android10 

6 Comments
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Hat ne turkcel se hd ses yaz 2200 mesaj at aktip edilir mesaj gelince tt ise online islemlerden uygulamasindan yapilir
Vodafon ise kendiliginden acik bide buda acik olmasi lazim yoksa calismaz o ozelikScreenshot_20210603-005904_Samsung Members_9751.jpg
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

daha önce benzer bir konu açılmıştı bakmanı öneririm

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/wi-fi-aramasi/td-p/4166778
RecepF
Expert Level 5
Galaxy A
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba. Ayarlar . Bağlantılar. Wifi araması seçeneğini açık yapıyorsunuz . Wifi araması seçeneğinin içine giriş yaparak aramalarını hangi ağ üzerinden yapmak istediğinizi seçiyorsunuz. Örnek . Mobil hattınızda arama yapamıyorsunuz diyelim . İnternet aramasını aktif hale getirdiğinizde görüşmenizi sanki normal hattan yapıyormuşsunuz gibi size bir iletişim sağlıyor ( modeme bağlantı kurmuş olmalısınız ). Örnek olarak resimledim . İncelersenizScreenshot_20210603-011044_Wi-Fi Calling_1142.jpgScreenshot_20210603-010934_Settings_1139.jpg
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Mehtaba volte aktif olduğu sürece arma yaparsın internet arama yaparsan daha kaliteli olur görüntü yanlız en önemli husus her 2 telefon da volte aktif olmalı

WiFi içi de öncelikle telefon servis sağlayıcı uygulaması üzerinden aktif edin ardından telefon işareti çıkacak üstünde WiFi 1 yazacak
0 Likes
HxBxS
Active Level 6
Galaxy A
ben006 bahsetiğin şey wifi araması ile alakası yok... senin bahsettiğin voelte olayını aktif etme... sorulan soruysa vowifi olayı...

kısa net olatak şöyle açıklayayım

aynı wifi ağı sunucusuna bağlı olan (farklı acsespoint olsada ana modem aynı olmalıdır) 2 cihazıda wifi açık şekilde uçak moduna al... sonra diğer cihazı ara 2 cihaz wifi üzerinden mac adresleriyle birbirleriyle haberleşir bunada wifi araması denir...

resmi kurum,holdingler çağrı merkezleri gibi alanlarda kullanılan com (dahili hat) telefonlar ile aynı mantıkta çalışır tek farkı kablosuzdur... günümüzde vazı çağrı merkezi ve holdingler bunu kullanmaktadır...
0 Likes