cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

İboykr123 [İŞE YARAR 10 ✓ SERİ] VE FULL POSTİNG {VEDA} SON SERİ..

(Topic created on: 11-02-2022 02:25 PM)
255 Views
iboykr123
Active Level 7
Options
Galaxy A

Merhaba, iboykr123 geri döndü.. şimdi işe yarar serimizin sonundayız.. bundan sonra işe yarar serileri gelmeyecek.. [😔

ve iboykr123 Atına atlayıp farklı bir diyarlara göç edecek. 🦄 🙋

Bu son epidemik konularımdan birisi. O yüzden bu konu çok uzun olacak. 
(zamanı olmayan) şimdiden konudan çıksın..

Haydi başlayalım..
1 - eski adıyla 'TouchWiz' yeni adıyla; Ana Ekran Uygulaması ile başlıyoruz. Standart olarak kullandığımız, ONE Uİ'den sıkıldınız mı!?
Onun yerine; SAMSUNG EXPERİENCE HOME'u kullanacağınız.. indirme linki isteyenler bana ulaşabilir. Gelin inceleyelim;

image

image

image

2 :Kilitleme Uygulaması,Son Aramaları Göster Uygulaması[Widget]

image

3 -Thermal Guardian; Cihazın sıcaklığını, ve bazı önemli değerleri ölçüyor. Hangi cihaz sıcaklık artışına etkisi olmuş gibi teknik bilgiler veriyor.
Bu uygulamalar Samsung inc aittir. Güvenli wifi de var lakin ülkemizde kullanılmıyor.Ücretli/ücretsiz satışı da yapılıyor. Uygun zamanda server olayını aşıp onu da paylaşacağım..

image

image

4 -Küresel Hedefler alanında harekete geçin ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirin.

Yoksulluğu ve açlığı sona erdirmek,eşitsizlikleri azaltmak, iklim değişikliğini çözmek ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için oluşturulan bir uygulama.

image

5 -GalaxyHZ ;Yenileme Hızı İle Görüntü Paylaşır.
Bunu 3ncü part appler olmadan da açabilirsiniz. {Develeopers Menüsünden} "Geliştirici Menüsü"
Onun haricinde:Güç Tasarrufu Modunda vardır; destekleyen cihazlar için.
En düşük HZ geçebilirsiniz, [yine desteklenen cihazlar] için.
Ekran Kapalıyken güç modunu çalıştırır.Stock durumlarda mode off konumunda olur, ki arkaplanda ram/pil gücü emilir.
Standart olarak tasker ekleyebilirsiniz. (Bunu task kill) ile karıştırmayın. {Yine desteklenen cihazlarda kullanılır}

Bu uygulamaADB'siz kısıtlı özellikler ile çalışır. ADB'siz internet veri gösterme, ve ufak tefek özellikler ile çalışır.ADB dosyası'nı atacağım 'özelden'

Çoklu Yenileme; pürüzsüz bir ekran deneyimi için saniye başına yenile hızı tekrarlanır - ki bu görüntü oranını daha berrak yapar.

Çözünürlük filtresi; dahil edebileceğiniz çözünürlükleri seçmenize olanak sağlar. 'cihazınızda' var olmalısı gereken bir yapıdır. (Her cihaz) desteklemek

Off modunda sensör kapatılması. Yani; telefon güç modunda ve kilit modunda iken sensörlerin kapatılmasına olanak sağlar böylece güç tüketiminde %60~75 arasında ömür sağlar.

Yukarıda verilen rakam: tarafımca ölçülmüştür.

Ekran Görüntülerine geçelim!

image
Profesyonel kullanıcılar içindir✓

image
Normal Kullanıcılar için {önerilmelmez}

image
NORMAL KULLANICILAR AYARLARI KURCALAMASIN..

NOT;GELİŞTİRİCİ AYARLARIYLA OYNAMAYIN. PROFESYONEL KULLANICILAR DEĞİLSENİZ AYARLARI KURCALAMAYIN.. 
GELİŞTİRİCİLER AYARLARINDAN OLUŞAN SORUNLAR İÇİN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ. ADI ÜSTÜNDE (GELİŞTİRİCİLER İÇİN AYARLAR MENÜSÜ)

Ayarını göstermediğim, menüleri kurcalamayın.

YILIN KONUSU [BİXBY TÜRKÇELEŞTİRME]

Server olarak bu olay, imkansız. (Çünkü; server) bizim elimizde değil.. lakin, bir takım ayarlamalar ve dev ayarları ile bunu mümkün kılacağız.
iboykr123 Türkiye'de çığır açacak içeriklerine son sürat devam ediyor.

Haydi! Başlayalım: 
Türkçe yapma işlemi, sandığımız kadar kolay değil.
Voice sisteminin yapısı ve işleyişi nedeniyle tefarratlü bir işlem lakin altından kalkacağız.

1 - Komut sistemi ile Türkçe yapma [Quick Commands]
Burada: şöyle komutlar girdisi vereceğiz, 
My Commands'a girelim [benim komutlarım] kısmına.

+ add a command kısmına basın.
İstediğiniz komutu ekleyeceğiz; 
Örnek; " Whatsapp Aç" Yazın, Or: select a command kısmından Whatsapp Uygulamasını seçin.
Sırasıyla diğer uygulamalar için aynısını yapıyoruz;

image

image

image

Daha profesyonel bir şekilde BİXBY Türkçeleştirme konusunda yardım etmek isterseniz; developers olarak şu adımları izleyeceksiniz..
Download and InstallBixby Developer Studio
Using Bixby Developer Studio
BixbyLanguage Syntax
Bixby Language Conventions

Burada bixby Language konusunda yardımedebilirsiniz..!

Yukarıdaki bilgiler, tecrübeli ve İngilizce'ye hakim olanlar için spoiler'dir. Ve teknik bilgiler içerdiği için kısa kesmek zorunda kaldım..

Devam ediyoruz;benim paylaştığım uygulamalar, ve içerikleri her yerde göreceğiniz türde appler değil. Ya stock rom'lardan ported olmuş appler veyahut, mod olarak kullanılan app'lerdir. Bu yüzden konularımı takip ederken bunları bilmeniz gerektiğini düşünüyorum..

Can sıkıcı ülke politikaları ve ses kaydı, Google pay, ve bir çok özelliği açma! [Özel Konu] dikkatle okunup, notlar alınmalıdır..!

Hrrrr, birkaplan hırıltısı ile başlayalım konuya..
Bölgesel olarak adlandırılan cs1, cs2, cs3 terimleri vardır. CsX veya OXM, OGC, VS bunlar teknik terimleri sizi bunlarla boğmak istemiyorum.

Ee biz ne yapacağız? Ne anlatacaksınüstad başla bakalım dersen. Bugün ki dersimiz; "CSC değiştirme.."

Kafamıza göre CSC değişim işlemi yapmayacağız. "özelliklerin açık olduğu" ulusal bir CSC vardır ona geçeceğiz.
Finlandiya CSC'sinde özelliklerin açık olduğunu açık şekildesammobile tarafından ve yabancı kaynaklı yorumcular tarafından görebiliyoruz.Finlandiya CSC'sine geçeceğiz.. veyahut, İngiltere, usa, 
Burada SAMSUNG PAY, ARAMA KAYDETME, VE BİZİM ERİŞEMEDİĞİMİZ ÖZELLİKLERİN HEPSİ AÇIK..!  Ve GOOGLE PAY KULLANMA ŞANSINIZ DA Vardır..

Bu konuda yapabileceğim herhangi bir paylaşım konumun silinmesine sebebiyet vereceği için özelden benimle iletişime geçerek CSC YÜKLEMESİNE YARDIMCI OLABİLİRİM.

Bu arada önceki konularımda; Nicelook, ve Goodlock hakkında makale niteliğinde paylaşım yapmıştım. Goodlock'a güncelleme geldi
Galaxy Store'dan güncelleyin. 

En son sürüm numarası; 2.2.04.46 

iboykr123 gururla sunar.

Evet arkadaşlar bir konunun daha sonuna geldik..
İboykr123 bundan sonra members'te içerik üretmeyecek.

Diğer konularım bakmak için;

KENDİNİZE ÇOK İYİ BAKIN.. BAŞKA BİR EVRENDE GÖRÜŞMEK ÜZERE..

4 Comments
iboykr123
Active Level 7
Galaxy A
O güzel insanlar, o güzel atlara binip gittiler...
Elveda members üyeleri..
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Hayırdır ayrılıyormusun
0 Likes
iboykr123
Active Level 7
Galaxy A
Evet
0 Likes
iboykr123
Active Level 7
Galaxy A
Not; Konunun yarısı adminler tarafından kesilmiştir. Konu normal de daha uzundu başka paylaşımlarda var idi. Neyse sorun yok.