cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

ŞARJ VE DONMA

(Topic created on: 06-30-2020 12:08 PM)
166 Views
zeynep0505
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Son güncellemeden sonra şarj %50 oranla daha hızlı bitiyor ve tuş kilidini açtıktan sonra telefonda donmalar yaşıyorum uygulamar arasında geçişler arasında donmalar ve kasmalar yaşıyorum 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000006
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba zeynep0505,

Ben Turuncu, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
5 Comments
Nevzat
Active Level 3
Galaxy A
*#0228# yap batarya kalibrasyonu
şarz değeri aynısını gösterene kadar tekrarla
Anlamadıysan internete samsung batarya kalibrasyonu yaz oku
0 Likes
Nevzat
Active Level 3
Galaxy A
çözümü kabul et yap lütfen
0 Likes
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba ben Bolt!

Fabrika ayarlarına dönmeyi deneyin.
"Ayarlar > genel yönetim > sıfırla > fabrika ayarlarına dön"

Sorun devam ederse samsung members hata raporları bölümüne gelip ilgili konuyu seçerek hata raporu gönderin.
0 Likes
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
güncellemelerden sonra maalesef bu sıkıntılar oluyor cihazı sıfırlayınca düzeliyor.
0 Likes
Solution
User0000006
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba zeynep0505,

Ben Turuncu, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

0 Likes