cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

önemli bilgilendirme

(Topic created on: 02-22-2021 06:04 PM)
558 Views
AYYILDIZ_36
Active Level 8
Options
Galaxy A

Samsung Galaxy cihazları artık dört yıl boyunca güvenlik güncellemelerini alacak

Eskiden Samsung'un Galaxy cihazlarındaki yazılım desteği, arzulanan çok şey bırakıyordu. Bu, son birkaç yılda değişti. Samsung, güncellemeleri gönderme hızını ve sıklığını artırmak için özenle çalıştı.

Ayrıca , amiral gemisi ve birçok premium orta sınıf cihaz için üç yıllık Android işletim sistemi yükseltmelerini taahhüt ederek geçen yıl büyük bir adım attı . Samsung şimdi işleri bir adım öteye taşıyor. Şirket bugün, Galaxy cihazlarının artık en az dört yıl boyunca güvenlik güncellemeleri alacağını duyurdu.

Samsung zaten üç yıllık Android işletim sistemi yükseltmeleri sağlıyor

Şirket daha önce cihazlarını iki yıllık Android işletim sistemi yükseltmeleri için destekliyordu ve güvenlik güncellemeleri üç yıl boyunca sağlanıyordu. Artık güvenlik yamaları için desteği bir yıl daha uzatıyor.

Bu yeni politika yalnızca yeni cihazlar için geçerli değildir. Samsung, en son ürünlerine ek olarak, 2019'dan beri piyasaya sürülen uygun Galaxy cihazlarının dört yıllık güvenlik güncellemesi alacağını söylüyor. Bu politika değişikliği, cihazlar için hem aylık hem de üç aylık güvenlik yaması yayınlama planına uygulanır.

Uygun cihazlar arasında Galaxy Tab serisinden tabletlere ek olarak Galaxy Z, Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy A, Galaxy M ve Galaxy XCover serilerinden telefonlar yer alıyor. Bu cihazların tümü en az dört yıl boyunca düzenli güvenlik güncellemeleri alacaktır.

İşte Samsung'un dört yıllık güvenlik güncellemeleri için onaylandığını söylediği cihazların tam listesi:

• Galaxy Katlanabilir cihazlar : Katlama, Katlama 5G, Z Katlama2, Z Katlama2 5G, Z Flip, Z Flip 5G
  • Galaxy S serisi : S10, S10 +, S10e, S10 5G, S10 Lite, S20, S20 5G, S20 +, S20 + 5G, S20 Ultra, S20 Ultra 5G, S20 FE, S20 FE 5G, S21 5G, S21 + 5G, S21 Ultra 5G
  • Galaxy Note serisi : Note10, Note10 5G, Note10 +, Note10 + 5G, Note10 Lite, Note20, Note20 5G, Note20 Ultra, Note20 Ultra 5G
  • Galaxy A serisi : A10, A10e, A10s, A20, A20s, A30, A30s, A40, A50, A50s, A60, A70, A70s, A80, A90 5G, A11, A21, A21s, A31, A41, A51, A51 5G, A71, A71 5G, A02s, A12, A32 5G, A42 5G
  • Galaxy M serisi : M10s, M20, M30, M30s, M40, M11, M12, M21, M31, M31s, M51
  • Galaxy XCover serisi : XCover4s, XCover FieldPro, XCover Pro
  • Galaxy Tab serisi : Tab Active Pro, Tab Active3, Tab A 8 (2019), S Pen ile Tab A, Tab A 8.4 (2020), Tab A7, Tab S5e, Tab S6, Tab S6 5G, Tab S6 Lite, Tab S7 , Sekme S7 +

Samsung, cihazları için her ay yeni güvenlik yamaları gönderme konusunda oldukça proaktif hale geldi. Geçtiğimiz aylarda, şirket bu güncellemeleri Google'ın Android OS yamasına nelerin dahil olduğunu resmi olarak detaylandırmadan önce yayınladı.

Yazılım desteğini genişleterek, müşterilere cihazlarını daha uzun süre tutmaları için başka bir teşvik sağlıyor. Samsung'un şu anda yaptığı yazılım desteği seviyesini sağlayan birkaç Android OEM var. Bu konuda öncülük ettiği için Samsung'a destek.

11 Comments
ÖzgürS23
Active Level 7
Galaxy A
Haber harika kaynak nedir?
AYYILDIZ_36
Active Level 8
Galaxy A
sammobile sitesinden baktım Samsunga teşekkürler
ÖzgürS23
Active Level 7
Galaxy A
Gördüm şimdi, harika haber
mfurknka
Expert Level 1
Galaxy A
Çok güzel bir haber oldu. M20 yi listede görmekde sevindirdi. Samsung artık güzel işler başarıyor. Tebrik ederim samsungu 😊
MuKonqi
Active Level 7
Galaxy A
samsung.old is loading.....
MuKonqi
Active Level 7
Galaxy A
Güzel haber teşekkürler.
ByBaşkentlı
Active Level 6
Galaxy A
3 ay oldu a71 daha hiçbir güncelleme gelmedi ne alaka en son kasimda aldi guvenlik güncellemesi dahada yok
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Android 11 geleceği için gelmiyor.
FTTH
Active Level 3
Galaxy A
A11 2020 de çıktı adı geçmiyor