cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

ZFold2, ZFold ve ZFlip 3.1.1 yeni özellikler getiriyor

(Topic created on: 08-31-2021 10:21 AM)
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

3.1.1 güncellemesiyle katlanabilir telefonlara gelen yeni özellikler detaylı şekilde👇

 
Samsung, Sürükle ve Böl, Doğal Pencere Değiştirme, daha iyi Çoklu Aktif Pencere, Kapak Ekranı Yansıtma ve daha fazlası gibi eklemelerle katlanabilir cihaz sahipleri için kullanıcı deneyimini geliştirmek için One UI 3.1.1'i tasarladı.
 
Hangi One UI 3.1.1 özellikleri hangi katlanabilir telefonlara geliyor?
 
One UI 3.1.1'deki en iyi özellikler, Sürükle ve Böl, Çok Etkin Pencere ve Doğal Pencere Değiştirme, Otomatik Döndürme Uygulamaları, Özelleştirilmiş En Boy Oranları, Esnek Mod Paneli, Görev Çubuğu ve Kapak Ekranı Yansıtma'dır.
 
Sürükle ve Böl, başka bir tarayıcı örneğini yeniden açmak zorunda kalmadan web'de gezinirken bir URL'yi bölünmüş ekran modunda açmanıza olanak tanır. İstenilen bağlantıyı ekranın kenarına sürükleyip bırakarak çalışır.
 
Çoklu-Aktif Pencere ve Doğal Pencere Değiştirme, üç uygulama bölünmüş ekran modunu kullanırken açılan uygulamaların yüksekliğini ve genişliğini yeniden ayarlama seçenekleriyle artık daha iyi bir deneyim sunuyor.
 
Tüm Uygulamaları Döndür, kullanıcıların yalnızca dikey modda yerel olarak çalışan uygulamalar için yatay yönlendirmeyi etkinleştirmesine olanak tanır.
 
Uygulamalar için Özel En Boy Oranı, tüm ekranı doldurmayan uygulamalar için farklı bir en boy oranı seçmenize olanak tanır. Seçenekler arasında tam ekran, 16:9, 4:3 ve Uygulama varsayılanı bulunur.
 
Uygulama Bölünmüş Görünümü, Z Fold serisi için veya daha özel olarak çeşitli uygulamalar için tablet benzeri bir kullanıcı arayüzü sağlar. Artık bu özellik, yerel olarak desteklemeyen uygulamalarla çalışır.
 
Benzer şekilde, Flex Mode Panel, yerel destek sunmayan uygulamalara Flex Mode uyumluluğu ekler.
 
Görev Çubuğu, Galaxy Z Fold serisine güzel bir ektir. Galaxy Note Edge için orijinal Edge Screen'i biraz andırıyor. Favori uygulamalarınızı içeren kalıcı bir görev çubuğudur. Uygulama geçişini çok daha kolay hale getirir.
 
Kapak Ekranı Yansıtma, kapak ekranı ana ekranınızın düzenini ana katlanabilir ekrana kolayca aktarmanıza veya yansıtmanıza olanak tanır. Kullanıcıların, tüm işleri manuel olarak yapmak zorunda kalmadan her iki ana ekranda daha birleşik bir UI tasarımına sahip olmalarını sağlar.
 
Bu özelliklerin çoğu kitap benzeri form faktörü için tasarlandı, bu da Z Flip serisi için kullanılamayacakları anlamına geliyor. Kapaklı katlanabilir telefonlar, Flex Mode Panel ve Sürükle ve Böl'e erişime sahip olacak, ancak çok fazla değil. Yine de, bu eklemeler takdir edilmektedir.
 
Galaxy Fold serisine gelince, hem Galaxy Z Fold 2 hem de orijinal Galaxy Fold, One UI 3.1.1'deki bu yeni eklemelerin çoğundan faydalanacak. Aslında, Galaxy Z Fold 2 bu yeni özelliklerin her birinden faydalanacak, orijinal Galaxy Fold ise iki özellikten mahrum kalacak: Kapak Ekranı Yansıtma ve Esnek Mod Paneli.
 
Bu katlanabilir cihazlar için One UI 3.1.1 güncellemesi ABD'de kullanıma sunuldu ve bugünden itibaren diğer pazarlara da ulaşacak. Her zaman olduğu gibi, telefonunuzun Ayarlar » Yazılım güncelleme menüsünden indirebilmelisiniz 
 
 
 
2 Comments
RecepF
Expert Level 5
Diğer
S10 serisi, S20 serisi, Note10 serisi, Note20 serisi 3.1.1 sürüm numarası ve megabayt boyutu 👇

https://r2.community.samsung.com/t5/Diğer/S10-S20-Note10-Note20-3-1-1-sürüm-numaraları/td-p/9430883
RecepF
Expert Level 5
Diğer

Bir UI 3.1.1 firmware sürümü ile güncelleme F700FXXU8EUH5 çeşitli Avrupa pazarlarında. Kapaklı katlanabilir akıllı telefon, Flex Mod Paneli ve Sürükle ve Böl desteği alacak, ancak başka bir şey olmayacak. Diğer özellikler arasında Uyku Vakti Modu hızlı ayar geçişi, daha hızlı açılır menüler ve biraz geliştirilmiş stok uygulama tasarımları bulunur. Güncelleme ayrıca çeşitli hataları ve güvenlik açıklarını gideren Eylül 2021 güvenlik düzeltme ekini de içeriyor .

 
Flex Mode Panel özelliğiyle, varsayılan olarak desteklemeseler bile uygulamaları Flex Mode'u desteklemeye zorlayabilirsiniz. Bunu, Galaxy Z Flip'in 'Labs' bölümündeki Flex Mode Panel'i açarak ve ardından seçtiğiniz uygulamalar için etkinleştirerek yapabilirsiniz. Sürükle ve Böl özelliği, katlanabilir ekranın diğer yarısındaki bağlantıları açmanıza olanak tanır. Samsung Internet, Samsung Notes, Dosyalarım, Mesajlar, MS Office, OneNote ve OneDrive'da çalışır.
 
 
image
 
 
image
 
 
0 Likes