cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Yeni Qualcomm Teknolojisi Wi-Fi Dual Station

(Topic created on: 10-10-2021 01:11 PM)
196 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Yeni Qualcomm Teknolojisi, Dizüstü Bilgisayarlarda Wi-Fi Kararlılığını Artıracak

 
 
Birkaç elektronik üreticisi, yeni Wi-Fi Dual Station işlevini destekleyen dizüstü bilgisayarları duyurdu. Özel Qualcomm yongaları kullanan kablosuz bağlantı, neredeyse bir Ethernet kablosu kullanan geleneksel ağ bağlantısı kadar kararlıdır.
Windows 11 kullanıcıları yeni özelliği deneyecek ilk kişiler arasında olacak.WiFi FastConnect 6900 kablosuz sistemi Qualcomm mühendisleri tarafından oluşturuldu ve aynı anda birden fazla Wi-Fi bandına bağlanacak şekilde tasarlandı.
 
Wi-Fi Dual Station, aynı anda 2,4 GHz ve 5 GHz vericileri kullanır ve ayrıca 6 GHz bandını da destekler. Yeni teknolojiden tam anlamıyla yararlanmak için Wi-Fi 6 modülüne ve iki bantta dört akış üzerinden veri aktarma yeteneğine sahip bir PC veya dizüstü bilgisayara ihtiyacınız var. Ayrıca, yönlendirici aynı işlevleri desteklemelidir.
 
Valve, Dota 2 ve Counter-Strike: Global Offensive gibi oyunlar için Wi-Fi Dual Station teknolojisinin Steamworks SDK'ya entegrasyonunu zaten duyurdu. Qualcomm'a göre bu, kablosuz bağlantılar için sinyal gecikme değerini 4 kat azalttı.
 
Lenovo ve Acer, yeni teknolojiyi desteklediklerini ve bunu dizüstü bilgisayarlarında kullanmayı planladıklarını zaten duyurdular. AMD, kurumsal platformlara entegrasyon teknolojisini göz önünde bulundurarak Wi-Fi Dual Station'a da büyük ilgi gösteriyor.
 
 
 
 
image
 
 
image
Qualcomm 4-stream Dual Band Eşzamanlı
 
 
 
 
image
Qualcomm 4 akışlı Çift Bant Eşzamanlı 2'si 1 arada performans
 
 
image
 
 
 
 
Kaynak yabancı siteden daha fazla ayrıntı için Qualcomm sitesine göz atabilirsiniz .
 
2 Comments
RecepF
Expert Level 5
Diğer
0 Likes
Rose67_
Expert Level 5
Diğer
Wow işlemci harika olacak. İnş sorunsız bir şekilde çalışması dileğiyle.
0 Likes