cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Virtual Ram hakkında

(Topic created on: 10-24-2021 08:25 PM)
176 Views
XdaDevelopers
Expert Level 3
Options
Diğer

Son zamanlarda merak edilen sanal ram uygulaması bu konuyu tartışalım

1.iddia sanal ram snapdragonlarda tam uyum ve başarı göstermesi...

2.Sanki exynos giriş cihazlara bu özellik gelmeyecek olması yada orta sınıf bir çok cihaza(exynoslar)

Düşüncesi fikri olanlar buyursun🙂
9 Comments
SanalYargıç
Expert Level 2
Diğer
Kardeşim

Cihazım Snapdragon 425 li sanal ram gelirmi

2- 3. Parti uygulamalarla sanal ram olurmu
0 Likes
XdaDevelopers
Expert Level 3
Diğer
Bilmem ki ama snapdragon cihazlar 1 adım önde olacağı kesindir
Snapdragon çok özellikli bir işlemciye sahiptir.en düşük modelleri bile

Exynoslu amiral işlemciler dışında diğer Exynos işlemciler çok özellikli
Değildir

3.part uygulamalar sakıncalıdır.virtual ram dahili depolamadan kendisine yeni bir birim oluşturup o alanı kullanacak.3.part uygulamalar dahili depolamanın yapısını bozabilir
SanalYargıç
Expert Level 2
Diğer
Teşekkür ederim kardeşim 🤗
0 Likes
Dark_Side
Expert Level 5
Diğer
Ramplus uygulaması sayesinde özellikle yüksek Ram desteği isteyen oyunlar veya fotoğraf ve video düzenleme mobil uygulamaları için gelişmiş performansın ve sanal RAM Genişletme sayesinde birden fazla mobil uygulamayı aynı anda çalıştırırken daha sorunsuz bir deneyim yaşayabiliriz. Okuduğum kadarıyla senin de bahsettiğin gibi her cihaza gelmeyecek. M ve F serisine gelmeyecek gibi. Note20 s10 s20 ve note10 serileri de alacak yönünde bir bilgi var. Snapdragon ya da Exynos dan bağımsız olarak bir düzenlemeye gidiyorlar anladığım kadarıyla...
0 Likes
XdaDevelopers
Expert Level 3
Diğer
Öyle ise şöyle bir soru yönelteyim Devasa Ram donanıma sahip Galaxy Z Fold3 neden virtual ram özelliği geldiki?zaten kendisinin 12gb ram var..bilgisayar teriminin de bile 12 GB bir bilgisayar performans bilgisayarıdır...
Galaxy Z Fold3 buna neden ihtiyaç duyar??
0 Likes
Dark_Side
Expert Level 5
Diğer
Güzel soru öncelikle. Z Fold3 çok iyi donanıma sahip bir cihaz. Snapdragon 888 var ve dediğin gibi 12gb Ram var. Ama en büyük dezavantajı 4400mah bataryası var. Bence Ram plus Z Fold3 için büyük ihtimalle daha az batarya tüketimi demek. Ram Plus sayesinde işlemci ve Ram yükü belleğe kaydırılıyor. Tabi kısmi bir iyileştirme olabilir batarya tüketiminde. Ekran da 120hz bu da çok güzel bir özellik olmakla birlikte yoğun batarya tüketimi demek. Acizane düşüncem bu. Selamlar saygılar...
0 Likes
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
Merhaba kardeşim,

Bence işlemci ile alakası olduğunu düşünmüyorum

Mediatak kullanılan samsung modellerde mevcuttur A22 ve A32 de her ikisinede güncelleme ile geldi

Ben kısacası hiçbirinin işe yarayacağını düşünmüyorum hepsi göz boyama geliyor

Tek iyi işe yarayacağı şey arayüz de hiç takılma olmayabilir diye düşünüyorum 😊
XdaDevelopers
Expert Level 3
Diğer
Göz boyama vb gösteriş buna katılıyorum.a22 a32 yurt dışı forumlarda bi etki göstermediği sadece snapdrago modellerde etkili olduğu kullanıcılar tarafından dogrulaniyor
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
Detaya girmeyeyim ben çünkü araştırmadım ama işe çok yarayacağını açıkçası düşünmüyorum 😊

Düşük modellerde belki işe yarayabilir ama kullanmak gerekiyor 😊