cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Telefonlarda Ekran Sararması Nedir?

(Topic created on: 10-26-2020 07:56 PM)
717 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Diğer

Selamün aleyküm kardeşlerim, bugün sizlerle ekran sararması hakkında konuşmak istiyorum. Geçen günlerde bu konu hakkında bir gönderi açmıştım ve ne olduğunu bilmiyordum. Ekran sararmasını ilk başta amoled yanığı olarak araştırdım ama bir sonuç alamadım. Bugün ise yine araştırmalarım sonucu eğer telefon ısındığında uzun süre kullanırsanız işlemcideki ısı telefonun ekranına yansıyabiliyor ve ekran sararabiliyor, zira ben zamanında uzun süreli Asphalt 9 oynadım ve malûm Asphalt 9'da telefon ısınıyor. Şu anda bende var, üst ve sol kısımlarda. Ben böyle olduğunu düşünüyorum, ekran sararmasının sebepleri benim kullanım alışkanlığıma paralel. Sizlere de kontrol etmenizi öneririm, telefon ısındığında uzun süreli kullanıyorsanız. İnşallah hiçbiriniz bu sorunu yaşamazsınız.

8 Comments
Solution
ÆX512
Active Level 6
Diğer
Eğer çok rahatsız ediyorsa Bence bir Servise götür ücretsiz ekran değişimi yapabilirler
Anonymous
Not applicable
Diğer
Kronik olsa ama benim hatam, tahmini olarak 500-600 ₺. Ayrıca en yakın servis Çankaya'da. Mecbur böyle devam edeceğim.
ÆX512
Active Level 6
Diğer
ama ekran yanmasında veya batarya değişimi ücretsiz oluyor
Anonymous
Not applicable
Diğer
Vallahi benim bu konularda pek bir bilgim yok ama dediğim gibi servis uzak bir konumda. Neyse ileride bir şeyler yaparım belki. Yorumlarınız için teşekkür ederim.
ÆX512
Active Level 6
Diğer
Rica ederim
Solution
Diğer
kardesim dediğin olayda etkilidir fakat

zamanla kullandığınız cihaz *super Amoled ise ekran piksellerde sararma meydana gelir bu süper amoled in kaderi bu diyebilirim.
*amoled , super Amoled, dynamic amoled için geçerlidir

bunun için

_ 444 77 11 arayıp ne yapman hakkında bilgi alabilir.

_ en yakin samsung yetkili servisine gitmeni öneririm

son olarak

_ garantiye gondermeni öneriyorum.

umarım faydalı olmuştur eger faydalı olduğunu düşünüyorsan çözümü kabul et. iyi akşamlar kardesim. Benimde bilgilendirmem burada bulunsun :)))
Anonymous
Not applicable
Diğer
Zaman içinde oluşmasına zaten bir şey diyemem, ki zaten bu benim hatam ama dersimi aldım. Kayseri'de yetkili servis olsa gönderirdim ama Kayseri'ye en yakın servis Çankaya'da, o yüzden mecbur böyle kullanacağım. Yorumunuz için teşekkür ederim.
Diğer
rica ederim. elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım iyi akşamlar kardesim