cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Telefonlara yeni özellik isteği

(Topic created on: 12-14-2022 11:12 PM)
47 Views
tolgaS20FE
Expert Level 1
Options
Diğer

Bazen acil durumlar gereği telefonu hemen şarja takarız ama şarj süresini beklemek zorunda kalıyoruz böyle bir durumda acil şarj özelliği diye yazılım getirmeliler yani ne demek istiyorum telefonun normalde alacağı hızdan daha hızlı bir artış olması evet bu durum pile zara verebilir ama kısa süreliğine de yapabilirler mesala %40 sınır gibisinden yada bu tamamen kullanıcıların elinde diye bir gizlilk hüküm ve koşullar bakımından sözleşmeyi kabul ederiz gibisinden çünkü bu çok ciddi bir durumdur acil durumlar için

6 Comments
Anonymous
Not applicable
Diğer
Yazılımla şarj teknolojisi ile uğraşmak yerine direk Bunun yerine hızlı şarj teknolojisini geliştirmek Daha mantıklı olur.
Mesela Samsung 25 watt şarj teknolojisini kullanıyor bunu artık arttırması lazım en az 40 watt olması lazım bütün cihazların desteklemesi lazım Yeni çıkacaklar için söylüyorum hızlı şarj konusunda Samsung markası biraz geride gibi.
tolgaS20FE
Expert Level 1
Diğer
Evet oda olabilir ama yazılımlada yapabilirler tabiki sizin dediğiniz kadar sağlıklı olmaz ama yinede böyle bir özellik sunsalar fena olmazdı çünkü bizim telefonların waat gücü çok fazla değil ama yazılımla halledebilirler belki şuanlık durum için söylüyorum
0 Likes
alperde
Active Level 5
Diğer
lityum iyon piller için aslında çok zararlı çin markalarının şovunu boş verin
tolgaS20FE
Expert Level 1
Diğer
Şu pili bir türlü geliştiremediler gitti pilin birsürü sorunu var işte şarjı %100 şarj ederseniz pilinizin sağlığı bozulur gibisinden artık bu piller eskide kaldı evet belki bu pilleri geliştiriyorlardır hep aynı pilin var olan kimyasal yapısına göre geliştiriyorlar hani pilin içindeki kimyasalar var ya onu diyiyorum ve çoğu telefon bu pil teknolojisini kullanıyor ama biz kullanıcılar olarak memnun değiliz evet yeni bir pil yapmak zor bir şey ama artık zamanı geldi diye düşünüyorum
Anonymous
Not applicable
Diğer
Çin markaları
120W
100w süper şarj plus vs kullanıyor ama Lityum polimer pil kullanıyorlar.
Ama lityum iyon piller daha iyi.
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Diğer

Merhaba tolgaS20FE,

Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekteyiz ve ilgili birimlere iletiyoruz. 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes