cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Teknik Servis Sorunları sebepleri.

(Topic created on: 12-15-2020 08:58 PM)
155 Views
mfurknka
Expert Level 1
Options
Diğer

Herkese hayrlı akşamlar diliyorum arkadaşlarım. Bu başlık altında sizlerden gördüğüm, yaşadığınız servis problemlerine değinmek, sizleri bilgilendirmek istiyorum. Çoğu kişi bilir ki Samsung'da teknik serviste KULLANICI HATASI ile karşılaşıyorsunuz. Bunların Temel sebeplerinden bir kısmı Samsungla alâkalı bir çoğu kısmı ise Teknik servisle alâkalı bir durum. Mümkün olduğunca sizlere kısaca anlatmaya daha doğrusu yazmaya çalışacağım; 

Teknik servis açmak isteyen kişiler Samsunga başvurarak yetki almak isterler uygun görüldüklerinde yetki daha doğrusu sertifika alırlar. Bu aldıkları sertifikalar sayesinde samsung adı altında yetkili servis açarlar. Açtıkları teknik servisler sertifika alındıktan sonra neredeyse hiç Samsung denetleme yapmamaktadır. Bazılarınız yaşamıştır. Servise gidiyorsunuz cihazı veriyorsunuz. Değişen tek şey yazılım atıyorlar ama servis fişinde ana kart değişti vs vs gibi şeyler yazmaktadır. Özellikle bunu kendim yaşamış biri olarak şöyle anlatacağım. Kulaklığım bozulmuş servise götürmüştüm değiştirmişler ancak servis fişinde ana kart , soket değişimi yazıyordu. Bunu sorduğumda takılma sen oraya dediklerini hatırlıyorum. Bunun sebeplerini Teknik serviste çalışan arkadaşlarıma sorduğumda öğrendiğim şey sırf samsungdan para koparabilmek için farklı sorunlar gösterildiği oldu. Sırf para koparabilmek adına servis fişine farklı parça değişmiş gibi yazıyorlardı. Bazıları ise sırf kullanıcılarla kafa şişirmemek için bahaneler uydurarak (Kullanıcı hatası) diyerek sallamıyorlar. Bunun ucunda ise samsung suçlu çünkü samsung denetim yapıyor olsaydı bunca sorunla karşılaşılmazdı. Bazı teknik servislerin açıklamasında ise sırf kullanıcılar bilerek bozarak yolladıkları gözlemleyenler olmuş. Yani sırf samsungu sömürmek amaçlı yalanlar uydurdukları tespit edilmiş. O yüzden sizin hatanız dahî olmasa bile kullanıcı hatası ile karşılaşıyoruz. Samsungun denetimi artırarak kullanıcılar için daha uygun çözümler bulunacaktır. Yazımı üşenmeyip okuyan herkese teşekkür ederim..
1 Comment
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
Diğer

Merhaba mfurknka,

Ben Yeşil, Samsung Forum Moderatörüyüm. Foruma katkı sağladığınız için teşekkürler. Cihazlara takılan parçalar, bilgisayar sistemleri ve teknikerlerimiz tarafından kontrol edilerek Samsung'a raporlanmaktadır. Servis merkezlerimizde değişen her parçanın bir kodu vardır ve bu parçalar, Samsung'a yönlendirilerek orada da kontrolden geçmektedir. Bu durumda, yapılan her parça değişimleri, servis raporundaki bilgiler ve Samsung'a yönlendirilen raporla uyuşmaktadır. Servis merkezlerimizde dönem dönem yapılan denetimler mevcut olduğu gibi, hepsiyle de iletişim halindeyiz. Ancak bu değerli görüş ve önerilerinizi almış, ilgili birimlere iletmiş bulunmaktayım. 

Teşekkürler.

MOD