cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsungun Güncelleme Rezilliği

(Topic created on: 09-06-2020 04:55 PM)
78 Views
Wig
Expert Level 3
Options
Diğer

Samsung'un herşeyi hoşta şu Güncelleme işini çözmeleri lazım. 3 yıl yaptılar ama beni tatmin etmedi. Örnek: Apple bile İphone 6s'e İOS 14'ü veriyor. Bence 5 yıl Ana Güncelleme +2 yıl yani 7 yılda Güvenlik Güncelleme'si vermeleri lazım.

5 Comments
androidci
Expert Level 2
Diğer
Evet biz de istiyoruz ama mümkün değil ne yazık ki. Samsung ile Apple'ın bir yılda çıkardığı model sayısı aynı değil. Apple senede 5 model çıkarıyorsa, Samsung 15 model çıkarıyor ve her segmente hitap ediyor. Apple ise sadece üst segmente hitap ediyor. Her modele 5 yıl güncelleme sunmak çok zor Samsung için.
Apple tarafında ise az model olduğu için yeni IOS sürümünü cihaza uygun optimize etmek daha kısa ve daha az iş gücü gerektiriyor. Tabi telefondaki donanımın ve yazılımın Apple ait olması da büyük kolaylık sağlıyor.
Artı olarak Android sürümleri arasındaki far.k, IOS sürümleri arasındaki farka nazaran daha fazla.
inf4ndroid
Expert Level 5
Diğer
Kesinlikle katılıyorum. Markalar, farklı anlayışlar güdüyorlar.
SamFrew
Active Level 4
Diğer

@androidci'nin dediği gibi

ssssss3
Active Level 9
Diğer
Samsungun piyasada bir tek S ve Note serisi olsa sikayet etmeniz gayet normal 5 yil guncelleme versinler fakat A serisi ve M serisi telefonlar 2. guncellemelerinde bayiliyorlar zaten. 3+ guncelleme alsalar telefonlar kullanilmayacak hale gelecek.
0 Likes
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
Diğer

Merhaba GyZ3N,

Ben Yeşil. Samsung Forum moderatörüyüm. Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekteyiz ve ilgili birimlere iletiyoruz.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes