cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung, yuvarlanabilir ekran bir dizüstü bilgisayarın patentini aldı

(Topic created on: 05-20-2022 04:09 PM)
111 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Samsung, yuvarlanabilir ekranlı yuvarlanabilir bir dizüstü bilgisayarın patentini aldı

 
Şirket, olağanüstü bir tasarıma sahip bir dizüstü bilgisayar için patent tescil ettirdi. Esnek bir ekranla donatılmıştır, ancak akıllı telefonlar gibi katlanmaz, ancak "toplanmış" konumda minimum yer kaplayarak katlanır. WIPO tarafından yayınlanan belge, orijinal geliştirmenin tasarımını da gösteriyor.
 
image
 
 
Patent ofisinde sertifikasyon için gerekli olan çizimlere ve diğer destekleyici belgelere göre, esnek ekranlı dizüstü bilgisayar katlanır bir tasarıma sahip olacak. Bu çözüm, nakliye ve depolama kolaylığı için bir silindir şeklini almasına izin verecektir.
 
 
image
 
image
 
Patent metnine bakılırsa, cihazı yerleştirmek için ekranı üst çerçevenin üzerindeki özel bir tutamaçla yukarı çekmek yeterli olacaktır. Bu durumda klavye alttan ayrı olarak dışarı çekilecektir, çizimlere bakılırsa dokunmaya duyarlı olacaktır.
 
image
 
Diğer patentlerde olduğu gibi cihazın teknik özellikleri ve muhtemel duyuru tarihi bilinmiyor. Şirketin benzer bir tasarıma sahip bir akıllı telefon geliştirmesi mümkün ancak bu teorinin henüz resmi bir onayı yok.
 
 
 
 
3 Comments
Diğer
Teknoloji nerelere geldi beeee yuvarlanabilir bilgisayar bile çıkıyor biz yaşlandık herhalde😂
Diğer
SΛMSUNG yapar mı ? Yapar.
fatihkuzen
Active Level 7
Diğer
İhtiyacımız olan yuvarlananabilir ekrandan çok renk doğruluğu daha yüksek tarama hızı arttırılmış uygun fiyatlı oled ekranlar. O kısımda o geliştirmeler gerekli değil. En azından günümüzde......
0 Likes