cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung, yeni yonga setine odaklanacak, Galaxy S23 Exynos'u almayabilir.

(Topic created on: 05-24-2022 09:43 PM)
61 Views
Dark_Side
Expert Level 5
Options
Diğer

Samsung 'Dream Team' yeni yonga setine odaklanacak, Galaxy S23 Exynos'u es geçecek.

Geçen hafta Samsung'un Galaxy S serisi için yeni bir üst düzey özel işlemci oluşturmaya karar verdiği söylendi.

image

Bugün yeni bir rapor, Samsung'un bu proje üzerinde çalışmak için bir 'Rüya Ekibi' kurduğunu iddia ediyor. Bu projeye o kadar odaklanılacak ki, 2023 ve 2024'te yeni bir Exynos işlemci piyasaya sürülmemesine karar verildi. Bu, Galaxy S23 ve Galaxy S24'ün Exynos yonga setine sahip olmayacağı anlamına geliyor.

Samsung, 2023 ve 2024'te yeni bir üst düzey Exynos çipi yapmayabilir

Rapor Güney Kore'den geliyor ve Samsung'un Temmuz ayında bu proje için yaklaşık 1.000 çalışanla özel bir ekip kuracağını iddia ediyor. Görevleri, 2025'te yalnızca Galaxy'ye özel ilk yonga setini ticarileştirmek. Samsung, bunu bellek dışı yarı iletkenlerdeki rekabet gücünü artırmak için çok önemli bir proje olarak görüyor.

'Dream Platform One Team' olarak adlandırılan bu ortak görev gücünün, resmi lansmanı için hazırlık çalışmalarına başladığı bildirildi.

Exynos, Samsung'un diğer üreticilere de tedarik etmesi nedeniyle daha çok genel amaçlı bir çiptir. Sadece şirketin kendi cihazları için kullanılan Apple'ın M1'inde durum böyle değil. Samsung'un Exynos yongaları Qualcomm'un amiral gemileriyle rekabet etmekte zorlanıyor.

Samsung, birkaç yıl önce özel CPU çekirdekleri fikrinden vazgeçmiş olsa da , mobil grafikler için AMD ile bir ortaklık Exynos 2200'ün servetini artırmaya yetmedi. Samsung'un kendi Galaxy S22 serisi , Exynos 2200'e kıyasla daha fazla Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti kullanıyor.

Samsung'un üzerinde çalıştığı bu yeni yonga seti, şirketin kendi cihazlarına özel kalacak. Belki katlanabilirlerde de görebiliriz. Samsung'un 2023 ve 2024'te yeni bir Exynos yonga seti piyasaya sürmeyeceğine dair söylentiler şaşırtıcı. Bu, Galaxy S23 ve S24 amiral gemilerinin Qualcomm yonga setlerini tamamen kullanacağı anlamına geliyor.

Kaynak: (Sammobile)
4 Comments
Tolga67
Expert Level 5
Diğer
Snapdrogana devam dostum heralde olsun yapsınlar da geç olsun bilgilendirme için çok teşekkür ederim 😊🤗🌷
Dark_Side
Expert Level 5
Diğer
Rica ederim kardeşim aynen öyle görünüyor S23 senin için hayırlı olsun şimdiden dostum😅😅🤗⚘️😊
Tolga67
Expert Level 5
Diğer
İnşallah dostum onu bekliyorum bende hayırlısı olsun 😊🤗🌷
Dark_Side
Expert Level 5
Diğer
Aynen dostum 🤗⚘️😊