iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Orijinal konu:

Samsung'un yazılım güncelleme değişiklik günlükleri(changelog) kapsamlı değil.

(Konunun oluşturulma tarihi: 06-17-2022 11:18 AM)
Dark_Side
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer

Apple dışında sadece Samsung'un mobil cihazlarını güncel tutma konusunda doğru bir iş yaptığını kimse inkar edemez. Aslında Samsung, cihazlarının şu anda alabileceği maksimum işletim sistemi yükseltmesi sayısı dört olsa bile, başlattığı cihaz sayısı göz önüne alındığında bu alanda en iyi olarak kabul edilebilir.

Büyük Android işletim sistemi ve One UI yükseltmelerinin yanı sıra Samsung, hem düzenli olarak yeni güvenlik düzeltmeleri getirmek hem de Galaxy S22 serisi gibi yakın zamanda piyasaya sürülen cihazlarda hata gibi şeyleri gidermek adına birçok Galaxy telefon ve tablet için düzeltmeler ve kararlılık iyileştirmeleri içeren aylık güncellemeler yayınlar.

Ancak, büyük işletim sistemi ve One UI yükseltmeleri, size tam olarak nelerin değiştiğini anlatan ayrıntılı değişiklik günlükleriyle birlikte gelirken, düzenli aylık güncellemeler, neredeyse hiç yararlı bilgi içermeyen değişiklik günlükleriyle birlikte gelir. Ve bu genellikle bir sorun olmasa da, işletim sistemi sürümünü yükseltmeyen güncellemelerin boyutu 1 GB'ın üzerinde olduğunda ve Samsung temelde size değişiklik günlüğüyle ilgili hiçbir şey söylemediğinde sorun haline gelir.

En azından Güney Kore ve Çin dışında durum böyle. Bu, Samsung'un hükümetin baskısı veya başka bir nedenle size düzeltilen, iyileştirilen veya mevcut yazılım deneyimine eklenen her şeyin ayrıntılı bir açıklamasını sunduğu iki pazardır.

Yalnızca kararlılığı artıran 1.5GB+ güncellemeler mi? Yok canım?

Dünyanın geri kalanında mı? Pekala, Kore veya Çin dışında yaşıyorsanız, muhtemelen bu değişiklik günlüklerinin size tam olarak ne söylediğinin farkındasınızdır (cevap genellikle hiçbir şey değildir ).

Örneğin, Galaxy S22 serisi için Haziran güncellemesini alın. Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra, Haziran ayında 1,5 GB'ın üzerinde boyuta sahip güncellemeler aldı ve Samsung'un bize bunlarla ilgili tek söylediği sadece, bunların işlevlerin genel kararlılığını iyileştirdiğiydi.

Büyük yeni işletim sistemi güncellemelerinde bu kadar büyük indirme boyutları bekleniyor, ancak Samsung, Galaxy S22 serisi için bazı oldukça büyük aylık güncellemeler yayınladı ve her seferinde değişiklikler hakkında bize doğru dürüst herhangi bir bilgi verilmedi.

Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra söz konusu olduğunda, Samsung muhtemelen birçok kullanıcının deneyimini rahatsız etmeye devam eden sayısız hatayı düzeltiyor, ancak yine de buradaki nokta, Samsung'un bunların ne olduğunu iletme konusunda çok eksik bir iş çıkarmasıdır.

Evet, düzenli müşteriler her yeni güncellemedeki yenilikleri tam olarak umursamıyor ve çoğu, özellikle büyük değişiklikler dahil edilmişse, düzenli güncellemeler bile istemiyor. Ancak bu, gizemli bir şekilde kısa değişiklik günlüklerinin iyi bir fikir olduğu anlamına gelmez.

Samsung'un bu konuda ileriye dönük bir şeyler yapmasını gerçekten umuyorum, çünkü hayranlarının çoğu, topluluk gönderileri ve sizin göremeyeceğiniz veya hiç görmeyeceğiniz beğeniler yerine güncelleme değişiklik günlüğünde hangi yeni güncellemelerin doğru olduğunu bilmek istiyor.

 
 
(Kaynak: Sammobile)
7 Yorum
BoraS20FE
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer
Kesinlikle katılıyorum.
Artı olarak da güncelleme metinlerinde copy-paste yaptıktan sonra tekrardan denetlesinler, güncelleme metinlerindeki hatalar utanç verici 🤦
Dark_Side
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer
Aynen kardeşim maalesef bu tür şeyler görmek hoş olmuyor. Tamam çok fazla cihaz var bazen copy-paste yapılabilir ama mutlaka sağlam bir şekilde denetlenmesi gerekiyor haklısın
XxErzurumluxX
Active Level 6
Seçenekler
Diğer
Tam bilgilendirici bir gönderi her yönde katılıyorum ama samsungun zibil tane gereksiz cihazı var hepsine yetişmediği için kopyala yapıştır yapıyor. Yapcak bişey yok.
Dark_Side
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer
Biz bu vesileyle bir talepte bulunduk diyelim inşallah dikkate alırlar diyelim kardeşim 😊
XxErzurumluxX
Active Level 6
Seçenekler
Diğer
İnşallah kankam
narcosis
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer
Hatalar olduğunda iPhone gibi güncelleme ile ivedi şekilde müdahale etse daha iyi olurda model çok her gün model çıkarıyor:))
Dark_Side
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer
Model çokluğu beraberinde birçok sorunu getiriyor evet kardeşim ama bu tür eksikliklerin giderilmesi için de gerekli önlemlerin alınmasını talep etmek bizim hakkımız olsa gerek🤗