cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung'un uygulamaları yavaşlatan Galaxy telefonlarına çözümü

(Topic created on: 03-06-2022 03:42 PM)
153 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Samsung, telefonlarının uygulamaların ve oyunların performansını yapay olarak kıstığı yönündeki son keşifle ilgili tartışmalara resmi olarak yanıt verdi . Bunu kaçıranlar için, Samsung cihazlarındaki Oyun Optimizasyon Hizmeti (GOS) özelliğinin 10.000'den fazla uygulamada CPU ve GPU performansını kıstığı ve yalnızca kıyaslama uygulamalarının cihazın tam gücünü kullanmasına izin verdiği ve bu özelliğin iyi gitmediği ortaya çıktı. müşteriler .

 
Ve şüphelendiğimiz gibi, Samsung bunun nedeninin, uygulamalar veya oyunlar uzun süre kullanıldığında cihazın aşırı ısınmasını önlemek olduğunu söylüyor (pil ömrünün de dikkate alındığını varsayıyoruz). Ancak Samsung'un bunun için yakın gelecekte uygulayacağı bir çözümü var. Çözüm, GOS'u (Galaxy cihazlarında önceden yüklenmiş olarak gelen Game Booster uygulaması aracılığıyla) performansa her şeyin üzerinde öncelik vermeye zorlamanıza izin verecek bir tuştur
 
Ancak, Samsung'un burada gerçekte ne anlama geldiği konusunda biraz kafamız karıştı. Galaxy cihazlarındaki Game Booster uygulamasında, cihazın performansa mı yoksa pil ömrüne mi öncelik vereceğini yoksa ikisi arasında bir denge mi kuracağını seçmenize olanak tanıyan bir seçenek zaten var. Ayrıca, kullanıcıların telefonları veya tabletleri tarafından kısıtlanmasını istemedikleri her uygulama ve oyun için performans seçeneğini manuel olarak mı seçmeleri gerekecek, yoksa her şey için kısıtlamayı tamamen ortadan kaldıran cihaz genelinde bir ayar mı olacak?
 
İleride daha fazla ayrıntı alacağımızı ve Samsung'un müşterilerin cihazlarını tam potansiyelleriyle kullanmalarına izin veren gerekli değişiklikleri gerçekten yaptığında tahmin ediyoruz. Şimdilik, Samsung'un konuyla ilgili sunduğu kabaca tercüme edilmiş ifadeye aşağıdan göz atın.
 
 
 
image
 
 
Kaynak : Sammobile Türkçe çeviri
0 Comments