cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung'un uygulama kısma hileleri müşterilerini çıldırtıyor

(Topic created on: 03-06-2022 03:33 PM)
119 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

En ufak bir şüpheli bir şey olma ihtimali bile varsa, insanlar bunu f a r k etmeye meyillidir. Dünyanın dört bir yanından Samsung Galaxy telefonları satın alan milyonlarca müşteri, şirketin telefonlarını yapay olarak yavaşlattığı yönündeki iddiaları artık dikkate alıyor .

 
Samsung'a hiç yakışmıyor. Uygulama kısıtlama hileleriyle ilgili iddialar, çevrimiçi ortamda öfkeye yol açtı. Henüz şirketten hikayenin kendi tarafını açıklayan net bir açıklama yok.
 
Müşteriler, uygulama kısıtlaması hakkında Samsung'dan yanıt istiyor
Bunun bu telefonların içindeki yonga setleriyle ilgisi yok. Gerçek suçlu Samsung'un GOS'u (Oyun Optimizasyon Hizmeti)'dir. Şirketin en iyi bildiği nedenlerden dolayı hem CPU hem de GPU performansını agresif bir şekilde kısıyor.
 
Adından yola çıkarak, GOS'un yalnızca oyunları kıstığını düşünürdünüz. Aslında Oyun Optimizasyon Hizmetinin bir sonucu olarak düşük performans gösteren 10.000'den fazla uygulamanın bir listesi var. Liste, TikTok, Netflix, Instagram gibi uygulamaları ve hatta Samsung'un Samsung Pay ve Secure Folder gibi kendi uygulamalarını içerir.
 
Bu liste , 3D Mark ve GeekBench gibi kıyaslama uygulamalarını içermediği için Samsung hayranları arasında öfke var. Bu uygulamalar çalıştırıldığında CPU kısılmadığından, cihazın performansının mutlaka doğru bir resmini vermeyebilecek sonuçlar verebilirler.
 
Geçmişte diğer üreticilerden de benzer davranışlar gördük. OnePlus'ın, kıyaslama uygulamalarının yavaşlatılmadığı, Twitter ve Chrome gibi diğerlerinin yavaşlatıldığı aynı numaraya güvendiği bulundu. OnePlus, bunun ısı yönetimini ve pil ömrünü optimize etmek için yapıldığını söyleyerek kararının arkasında durdu.
 
Samsung da benzer bir açıklama sunabilir ancak yeterince iyi olmayacak. Birçok müşteri memnuniyetsizliklerini ifade etmek için sosyal medyaya ve şirketin kendi forumlarına yöneldi. Haklı olarak, bu davranışın en başından kendilerine açıklanması gerektiğini düşünüyorlar. Ayrıca, isterlerse GOS'u devre dışı bırakma seçeneğine de sahip olmalıdırlar.
 
Samsung şimdilik sadece konuyu araştırdığını ve yakında bir açıklama yapacağını söyledi. Konuya daha fazla açıklık getirmesini umuyoruz. Müşterileri daha iyisini hak ediyor.
 
 
Kaynak: Sammobile Türkçe çeviri
0 Comments