cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung'un Android13 ve OneUI5.0 genel beta testi Temmuz ayına kadar başlayabilr

(Topic created on: 04-07-2022 03:29 PM)
327 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Google'dan Android 13 geliştirici önizlemeleri, yaklaşık birkaç ay önce yayına girdi, ancak Samsung, yaklaşmakta olan güncellemeye dayalı olarak henüz herhangi bir önizleme derlemesi yayınlamadı. Ancak Koreli teknoloji devinin önümüzdeki üç ila dört ay içinde Android 13 ve One UI 5.0 açık beta testlerine başlamaya hazırlandığını duyuyoruz .

 
Kaynaklarımız, Samsung'un Temmuz ayına kadar Android 13 ve beraberindeki One UI 5.0 güncellemesi için açık beta test aşamasını başlatabileceğini söylüyor. Bu, beta testçilerine ve şirkete, yakın geçmiş herhangi bir gösterge varsa, 2022'nin sonunda veya 2023'ün başlarında yeni bellenimi halka açık olarak yayınlamak için bolca zaman verecektir.
 
Açıkçası, planlar değişebilir ve açık beta için geçici Temmuz zaman çerçevesi de iyi veya kötü yönde değişebilir. Ancak şimdilik, Samsung'un yaz ortasında Android 13 ve One UI 5.0 için test aşamalarına girmeyi hedeflediğini duyuyoruz .
 
Düzinelerce Galaxy cihazı - hem akıllı telefonlar hem de tabletler - betadan çıktıktan sonra yaklaşan (genel) Android 13 ve One UI 5.0 güncellemesi için uygundur . Her zamanki gibi, daha yeni, üst düzey cihazlar diğerlerine göre önceliğe sahip olacak, bu nedenle Android 13'ü alan ilk Galaxy telefonları Galaxy S22 olabilir ve/veya Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4.
Şirketin, One UI 5.0 ile paralel olarak yaklaşmakta olan katlanabilir telefonları için One UI 4.1.1'i de geliştirdiğini hatırlatmakta fayda var . Bununla birlikte, One UI 4.1.1, daha yaygın olarak bulunacak olan One UI 5.0'ın aksine, muhtemelen birkaç cihaza özel kalacaktır. Her iki durumda da, beta sürümlerini saymazsak, One UI 4.1.1 piyasaya ilk olarak çıkacak.
 
 
 
Kaynak : Sammobile Türkçe çeviri
 
0 Comments