cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung,ekran kalemi ile katlanabilir Z şeklinde bir akıllı telefon geliştiriyor

(Topic created on: 01-27-2022 07:48 PM)
89 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Artan kanıtlar, Samsung'un mevcut modellerden farklı bir form faktörüne sahip katlanabilir bir akıllı telefon piyasaya sürmeyi düşündüğünü gösteriyor. Güney Koreli şirketin yeni patentlerinden biri, yerleşik bir S Pen kalemine sahip çift katlama cihazını anlatıyor.

 
image
 
Patentte gösterilen cihaz iki yerde Z harfi şeklinde katlanıyor. Aynı zamanda katlandığında ekranın üçte ikisi içeriye gizleniyor ve cihaz normal bir akıllı telefonu andırıyor. Açıldığında, kullanıcı büyük bir ekran alır. Bu tasarım, şimdi aynı Galaxy Z Fold3'te yapıldığı gibi ek ekranı bırakmanıza izin veriyor.
 
 
image
 
Önceki benzer Z-şekilli konseptlerden, yeni versiyon, S Pen kaleminin katlandığında saklandığı ve şarj edildiği durumda girintiler bakımından farklılık gösteriyor. Cihaz açıldığında kalemin düşmesini önlemek için şirketin tabletlerinde olduğu gibi ayrıca mıknatıslarla tutuluyor.
 
Bunun S Pen'li katlanabilir bir akıllı telefon için ilk Samsung patenti olmadığını belirtmekte fayda var. Ayrıca şirketin halihazırda esnek ekranlı cihazlar için özel olarak tasarlanmış bir S Pen Fold Edition kalemi var.
1 Comment
Diğer
Gelecek modoeller çok iyi olacak