cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung bir sunum hazırlıyor :

(Topic created on: 06-03-2022 04:10 PM)
184 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Güney Koreli dev, yeni cihazları piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni nesil katlanabilirlerin, amiral gemisi akıllı saatlerin ve dayanıklı telefonların bu yaz duyurulması bekleniyor. Onlar hakkında daha ayrıntılı konuşalım.

 
image
 
Galaxy Z Fold 4
 
İçeridekilere göre, akıllı telefonun tasarımı selefine kıyasla pek değişmeyecek. Kasanın görsellerine bakılırsa telefon daha geniş bir ekran en boy oranına sahip olacak. Ayrıca, muhtemelen gövde biraz daha ince ve hafif hale gelecek ve menteşe mekanizması daha güçlü olacaktır. 
 
Harici AMOLED matrisi, 6,2 inç diyagonal ve HD + çözünürlük alacak. 7.6 inçlik dahili katlanabilir ekran, QXGA+ (2208x1768) çözünürlük sunacak; Ekran, mevcut nesil esnek Ultra İnce Cam ile korunacaktır. Her iki panel de 120 Hz yenileme hızına sahip olacak. Galaxy Z Fold4'ün donanım temeli, 12/16 GB RAM ve 256/512 GB dahili bellek ile birlikte Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci olacak.
 
50 megapiksel ana kamera ile donatılacak. Ultra geniş (12 MP) ve telefoto (12 MP) ile tamamlanacak. İkincisi, 3x optik yakınlaştırma sağlayacaktır. Yenilik iki selfie kamerasına sahip: dışarıda (10 MP) ve içeride (12 MP). Pil, 25 watt'ta hızlı şarj desteği ile 4400 mAh kapasiteye sahip olacak.
 
 
 
image
 
Galaxy Z Flip4
 
Yeni Samsung kapaklı tasarımın tasarımı temelde değişmeyecek. Amiral gemisi, 120 Hz yenileme hızına ve FHD+ çözünürlüğe sahip 6.7 inç ekrana sahip olacak. Harici mini ekranın boyutu büyüyecek: 1,9'dan 2,1 inç'e. Pil kapasitesi de artacaktır (muhtemelen 3300'den 3700 mAh'ye). 
 
Ancak kameralar aynı kalacak: 12 megapiksel sensörlü çift ana modül artı 10 megapiksel ön kamera. Cihaz, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti, 8 GB RAM ve 256 GB'a kadar dahili depolama ile kredilendirilir. Kablolu şarj (25W) ve kablosuz (10W) için mevcut destek. Akıllı telefon, kutudan One UI 4.1 kabuğuna sahip Android 12 işletim sistemi alacak.
 
 
image
 
Samsung Galaxy Watch 5
 
Koreli şirketin akıllı saat serisi de güncellenecek. Bu sefer aksesuar iki versiyonda piyasaya sürülecek: Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro. Gerçek aksesuarlar, önceki modellerin imza niteliğindeki özelliklerinden - dönen bir çerçeveden - kurtulacak. Ancak aynı zamanda bazı donanım iyileştirmeleri de alacaklar.
 
Watch 5'in standart versiyonu 572 mAh pil ile donatılacak. Saatin pro-modifikasyonu 580 mAh pil alacak. Ayrıca titanyum kasaya ve dayanıklı safir kristale sahiptir. Cihazlar Samsung ile birlikte Google tarafından tamamlanan yeni bir WearOS sürümüyle birlikte gelecek. Farklı telefon modelleriyle uyumluluğu genişletebilir ve fitness işlevleri için daha fazla ayar ekleyebilir.
 
 
image
 
Samsung Galaxy Xcover 6 Pro
 
Son olarak, Xcover serisi dayanıklı akıllı telefonların devamı piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Raporlara göre cihaz, şok önleyici özelliklere sahip dokulu bir arka yüzey sunacak. IP68 standardına göre su ve toza karşı koruma sağlar.
 
Galaxy Xcover 6 Pro, FHD+ çözünürlüğe sahip 6.6 inç TFT ekrana sahip olacak. Yenileme hızı standarttır 60 Hz. Cihaz bir Snapdragon 778G yongası, 6 GB RAM ve 128 GB sürücü ile donatılacak. Fotoğraf dolgusu, ana kamera (50 megapiksel) ve ultra geniş (12 megapiksel) ile temsil edilecektir. Autonomy, 4050 mAh pil sağlayacak. Ön tarafta, su damlası çentikte 13 megapiksel ön sensör olacak.
 
Samsung sunumunun Ağustos 2022'de yapılması planlanıyor.
 
1 Comment
Diğer
Yaaa Z fold 4 ve Z flip 4'ün tasarımları çok hoşuma gitti😍
Umarım yakın bir zamanda piyasaya çıkar merakla bekliyorum cihazları da unpackadı da :))