cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung bir modelin daha güncelleme desteğini kesiyor🫨

(Topic created on: 11-10-2023 03:42 PM)
377 Views
ATÇ_Galaxy
Active Level 10
Options
Diğer
Selamlar👋

Samsung, Android 14 tabanlı One UI 6.0 öncesinde bir modelin daha güncelleme desteğini kesiyor. İşte Android 14'e güncellenmeyecek telefonlar ve daha fazlası...

 
image
 
Güncelleme desteği konusunda en başarılı üreticilerden Samsung, Android 14 tabanlı One UI 6.0'ın ardından belirli modellere olan desteğini yavaş yavaş sonlandırmaya başladı. Bildiğiniz üzere Koreli dev, Galaxy S20 ve Galaxy Note 20 serisinin de bulunduğu bazı telefonlara olan desteğini sonlandırmıştı. Son olarak bunlar arasına sürpriz bir model daha eklendi.

Samsung bir modelin daha güncelleme desteğini kesti

Dört yıl süren güncellemelerin ardından Samsung, ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold için yazılım desteğini durdurdu. Yazılım desteğinin sona ermesiyle birlikte kullanıcılar artık telefon için herhangi bir güvenlik güncellemesi veya yeni özellik alamayacak. İlk olarak 2019 yılında satışa çıkan Galaxy Fold'un Android 9.0 Pie ile tanıtıldığını hatırlatalım. Günümüze kadar dört büyük sürüm güncellemesi alan telefon, halihazırda Android 13 ile destekleniyor.

Bildiğiniz gibi Galaxy Fold, tasarım sorunları nedeniyle ilk lansmanın ardından ertelenmişti. Bunun ardından 2019 yılında çıkış yapsa da, yüksek fiyat etiketi ve sınırlı bulunabilirliği, yaygın olarak benimsenmesine engel oldu. Ancak Samsung, hem Galaxy Flip hem de Fold serisiyle katlanabilir pazarın öncülerinden biri haline gelmeyi başardı. 

Kaçıranlar için günümüzde Samsung, yeni tanıttığı akıllı telefonlara 4 yıl Android güncellemesi desteği, 5 yıl da Android güvenlik güncellemesi veriyor. Bu noktada Galaxy Fold için desteğin tamamen kesilmeyeceğini belirtmekte fayda var. Tabi ki yeni One UI ve Android güncellemelerini almayacak. Ancak ciddi bir güvenlik açığı tespit edilmesi durumunda artık desteklenmeseler bile güncelleme alacaklar. 

Teşekkürler

7 Comments
Diğer
Galaxy S20 ve Note20 serisinin yazılım desteği henüz bitmedi yalnız.
Anonymous
Not applicable
Diğer
Android sürümü olarak bitti, ama güvenlik güncellemesi almaya devam ediyor.
Halil_97
Active Level 7
Diğer
Android 14 almicaklar yalnizca guvenlik guncellemesi malesef s21 serisi android olarak 4 guncelleme alicakken note 20 ve s20 almicak
Diğer
Evet doğru. Fakat yazılım desteği bitti demek güvenlik güncellemesi dahi almayacak demek.
Furkann0
Active Level 7
Diğer
Ah S20 Fe ahh
0 Likes
OğuzMumci
Expert Level 4
Diğer
💯
0 Likes
Fahri-E
Active Level 4
Diğer
9 dan 13 e gelmiş yeter gibi duruyor aslında ama kapasitesi olan cihazların güncelliğini yitirmesi doğru değil bence.
0 Likes