cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung, benzersiz bir katlama sistemine sahip bir akıllı telefon geliştiriyor

(Topic created on: 02-11-2022 11:42 AM)
89 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Başka bir Samsung patenti, esnek bir ekrana sahip bir akıllı telefonun orijinal tasarımını anlatıyor. Bu form faktöründeki bir özelliği, onu her iki yönde de katlama ve açma yeteneği olabilir: hem içe hem de dışa.

 
image
 
Patente eklenen şematik görüntüler, gadget'ın dikey olarak dışa ve yatay olarak içe doğru katlanabileceğini gösteriyor. Bunun için mühendisler aynı anda iki menteşe sağladı. Patent, 13 Temmuz 2021'de Güney Koreli bir elektronik üreticisi tarafından dosyalandı, ancak daha yeni halka açıldı.
 
Galaxy Z Fold3'ün aksine dikey katlama çizgisinin konumu, ekranın sağ tarafı soldan daha geniş olacak şekilde yapılmış. Bu, katlandığında bile arka kapakta bulunan kamerayı kullanabilmeniz için yapılır.
 
Yatay büküm kesinlikle merkezde yapılır ve cihazı ekran içe doğru katlamak için tasarlanmıştır. Görsel olarak, bu form faktörü daha önce iletişim cihazlarında ve PDA'larda kullanılana benzer. İçeridekilere göre, ek bir bükülme çizgisinin varlığı, Samsung'un böyle bir aygıtın potansiyel olarak piyasaya sürülmesinden önce ekranları kendilerinin iyileştirmesini gerektirecek.
1 Comment
NapaanBeaaa
Active Level 9
Diğer
Katlamalı telefonlar bana çok kullanışlı gelmiyor. Umarım kullanışlı ve ince olursa ancak o şekilde talep görebileceğini düşünüyorum