cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung,ayrılabilir katlanabilir ekranlı bir dizüstü bilgisayarın patentini aldı

(Topic created on: 01-14-2022 10:25 AM)
85 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Samsung mühendisleri, alışılmadık bir form faktörlü dizüstü bilgisayar transformatörünün patentini aldı. Klavyeyi çıkarma olasılığına ek olarak özelliği, nakliye sırasında boyutunu önemli ölçüde azaltan katlanır bir ekrandı.

 
 
image
 
İlgili patent başvurusu WIPO düzenleyicisine tescil edilmiştir. Yayınlanan belgelere göre, kapağı çıkardıktan sonra dizüstü bilgisayar kasası iki eşit parçaya bölünebilir. Aynı zamanda, her yarının kendi pili vardır, ancak donanım doldurma bunlardan yalnızca birinde bulunur. Cihazın ekranı da ikiye katlanabilir.
 
Ekran, özel menteşeler kullanılarak klavyeye bağlanır. Potansiyel olarak, bu tasarım katlandığında dizüstü bilgisayarın kapladığı alanı dört kat azaltabilir ve bu da gadget'ın hareketliliğini önemli ölçüde artırır. Modelin bir diğer özelliği de kasanın sonundaki multimedya oynatıcının dokunmatik paneliydi.
 
image
 
Samsung'un belgede açıklanan cihazı ticari bir çözüm olarak sunup sunmayacağı ise henüz bilinmiyor. Patent başvurusu Güney Koreli bir şirket tarafından Temmuz 2021'de yapıldı ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü tarafından daha yeni yayınlandı.
1 Comment
ahmet_turğut
Expert Level 5
Diğer
Masaüstü bilgisayarları ve laptop bilgisayarlarını Hatta Hiçbir türlü bilgisayarları sevmiyorum tabletler bilgisayarlardan daha güzel bence
0 Likes