Original topic:

Samsung T├╝rkiye Yard─▒m Edin Bana (Servis Ma─čduriyeti ­čą║)

(Topic created on: 07-18-2022 12:20 PM)
Alfat├╝rk
Expert Level 5
Options
Di─čer

Merhaba Samsung T├╝rkiye Ekibi, 

Yard─▒mlar─▒n─▒za ├žok ihtiyac─▒m var ­čą║­čśö

Cihaz─▒m─▒ yetkili servise verdim pil de─či┼čimi i├žin ama cihaz─▒m daha ├žok k├Ât├╝ oldu ve ┼čuan ├žok ├╝z├╝g├╝n├╝m her ┼čeyi ya┼čand─▒─č─▒ gibi anlataca─č─▒m 

1.)Yetkili Servise Veriri┼čim : Cihaz─▒m─▒ servise vermeden 2 hafta ├Ânce pil testi yapt─▒rm─▒┼čt─▒m ve sonu├žu k├Ât├╝ oldu─ču s├Âylendi ve pili de─či┼čtirelim dediler bende yedek al─▒p gelirim dedim ve cihaz─▒m─▒ 05/07/2022 verdim s├Âzde pil de─či┼čmi yap─▒ld─▒ dendi 

image

2.)Yetkili Servise Veri┼čim  Cihaz─▒ ald─▒m sonra yedeklerini y├╝kledim 2 g├╝n falan ge├žti ve pilim daha ├žabuk bitti─čini f├órk ettim ve tekrardan yetkili servise g├Ât├╝r├╝p batarya testi yapt─▒rd─▒m vebataryam─▒n serviste de─či┼čmedi─čini f├órk ettim y├╝zdelik dilimi eski pilim ile ayn─▒ ├ž─▒kt─▒ .
Cihaz─▒ servis fi┼či bana verilmeden cihaz teknikseyene ├ž─▒kt─▒ ve yar─▒m saat orada bekledim sonra cihaz─▒m bana geri verildi bir ┼čey yapt─▒k dediler ama bilmiyorum ne yapt─▒klar─▒n─▒ sorununuz d├╝zeldi deyip beni g├Ânderdiler 

3. Yetkili Servise Veri┼čim : Cihaz─▒ 1 hafta kulland─▒m ve sonu├žlar─▒ daha da k├Ât├╝ olmaya ba┼člad─▒ 13/07/2022 tekrar servise verdim ve ekran g├Âr├╝nt├╝lerini g├Âsterdim orada ├žal─▒┼čan piliniz b├Âyle davranmamas─▒n─▒ gerekti─čini s├Âyledi teknisyenlere iletecei─čini s├Âyledi ve bug├╝n Cihaz─▒ yetkili servisten ald─▒m ve cihaz─▒m─▒nda hi├žbir s─▒k─▒nt─▒ olmad─▒─č─▒n─▒ s├Âylediler .Cidden ├žok ├╝z├╝ld├╝m 

image

Birde verilerimin silinmesini istemedi─čim halde silmi┼čler bu nas─▒l oluyor cihazda hi├žbir ┼čey de─či┼čmedi─či halde s─▒f─▒rlanm─▒┼č, cihaz─▒m i├žinde ├Ânemli bilgilerim ve yazm─▒┼č oldu─čum bilgiler mevcuttu hepsi ├ž├Âp oldu­čśş­čśş

Samsung t├╝rkiye elinizi vicdan─▒n─▒za koyun Allah a┼čk─▒na cihaz─▒m ├žok k├Ât├╝ oldu g├╝nde 2 veya 3 kere ┼čarja takmaya ba┼člad─▒m ben bunu hak edecek ne yapt─▒m 
┼×u sonuca bak─▒n ;

image

Yukar─▒daki Pilin de─či┼čmeden ├Ânceki hali ve 22 haziranda payla┼čt─▒m bu foto─čraf─▒ arkada┼č─▒m─▒z─▒n g├Ânderisine yandaki ise s├Âzde pilimin de─či┼čmi┼č hali 

image

1.5 y─▒ld─▒r Severek kulland─▒─č─▒m Galaxy S10 plus cihaz─▒m─▒ndan resmen so─čudum ,Servisin yalan s├Âylemesine mi ├╝z├╝leyim yoksa servise verdi─čime mi ? Cihaz─▒m─▒ ke┼čke vermeseydim­čśş­čśş

Birde bug├╝n ├žal─▒┼čan yetkili piliniz sorun olsa ├ž─▒kard─▒ diye dalga ge├žiyor pilinizde sorun yok diyor ­čą║­čśş­čśö­čĄŽ 

image

S─▒f─▒r de─či┼čen pil yukar─▒daki sonucu verir mi Samsung ekibi 1saat i├žinde %33 ┼čarj yer mi ? 

Servis yalan s├Âyledi─či halde cihaz de─či┼čimi talebinde bulundum ├ž├Âz├╝m ekibinden cihaz─▒n─▒z─▒ tekrardan servise verin dediler orada incelensin dediler ama onar─▒m dahil yap─▒lmadan s─▒f─▒rlan─▒p geri verdiler cihaz─▒m─▒ bug├╝n .

Eger bir daha verirsem cihaz─▒m─▒ 4 .kez ayn─▒ sorundan servise vermi┼č olucam. 

Cihaz─▒m─▒n serviste ne yap─▒ld─▒ da bu kadar k├Ât├╝ sonu├ž verir oldu .

Cidden ├žok ├╝z├╝g├╝n├╝m bu konuda ke┼čke cihaz─▒m─▒ vermeseydim ayn─▒ ┼čey daha ├Ânceki sene A50 cihaz─▒m─▒nda ayn─▒ problemi ya┼čad─▒m (https://r2.community.samsung.com/t5/Samsung-Members/Galaxy-A50-Garanti-Servis-S├╝reci/td-p/7927942
 bu sene ise ayn─▒ durum Galaxy S10 plus cihaz─▒m─▒nda oldu ayn─▒ servis(Bursa Ebru yetkili samsung servisi) ayn─▒ ┼čey yap─▒yor o zaman taraf─▒mdan ├Âz├╝r dilendi affettim ama bu sefer cihaz─▒m─▒n onar─▒m─▒n─▒ istemiyorum cihaz─▒m─▒n misliyle de─či┼čtirilmesini talep ediyorum .

Samsung cihazlar─▒n─▒ kullanmay─▒ ├žok seviyorum hatta severek te kullan─▒yorum sorunsuz bir ┼čekilde Galaxy S10 plus cihaz─▒m─▒ kulland─▒m ama servis cihaz─▒ma ne yapt─▒─č─▒ belirsizli─čini koruyor .

Samsung ekibi sizlere g├╝veniyorum g├╝venimi bo┼ča ├ž─▒karmayaca─č─▒n─▒z─▒ inan─▒yorum her ┼čey ortada sizin adaletinize b─▒rak─▒yorum­čĄö

Alfat├╝rk ­čśö

120 Comments
smsismail
Active Level 7
Di─čer
O zaman ge├žmi┼č olsun abim ├╝z├╝ld├╝m sizin ad─▒n─▒za. Umar─▒m ┼ču servis i┼čini bir an ├Ânce d├╝zeltirler de rahatlar─▒z.
Alfat├╝rk
Expert Level 5
Di─čer
Umar─▒m karde┼čim ­čÖĆ
0 Likes
Di─čer
Abi ke┼čke kent meydaninin oradaki servise verseydin ­čą▓
Alfat├╝rk
Expert Level 5
Di─čer
Oraya verdim zaten karde┼čim ­čśö­čśö
Alfat├╝rk
Expert Level 5
Di─čer

Merhaba Samsung Ekibi, 

Samsung ailesinden d─▒┼čar─▒ itilmi┼čim hissediyorum cidden severek kullan─▒yordum ├╝r├╝nlerinizi ,bir servis u─čruna beni harc─▒yorsunuz

Halen sorun yok deniliyor bug├╝n servise verdiim servisteki yetkili cihaz─▒ alsam dahil iptalini ben yap─▒cam pil verileri yetersiz diyor, ilgilenme s─▒f─▒r biraz servislerinizi denetleyin yap─▒lacak her ┼čeyi yapt─▒m 

├ç├Âz├╝m ekibi pilin k├Ât├╝ gitti─čini ve imei g├Âz├╝kcek ┼čekilde ekran kayd─▒ al diyor, ald─▒m servis diyor ki ├Ânemsiz nerden bileyim diyor sizin cihaz─▒na ait oldu─ču , bu kadar bilgisiz olunmaz bunu diyen servisin en yetkilisi ­čĄŽ 

Bana pilimin de─či┼čti─čini serii numaras─▒ ile g├Âstersinler .Pilimin de─či┼čmedine eminim Galaxy A50 de ya┼čad─▒─č─▒m durumun ayn─▒s─▒n─▒ Galaxy S10 plus ta ya┼č─▒yorum dilerseniz ses kay─▒tlar─▒ elinizde mevcut dinleyebilirsiniz ├Âz├╝r dilendi─čini ve pilim de─či┼čmedi─čini ses kay─▒tlar─▒nda s├Âyleniyor .Yalan s├Âyleyen servise halen inan─▒yorsunuz. 

image

1 saat 10 dk i├žinde %43 ┼čarj yemi┼č halen sorun yok diyor ­čśş­čśş

Gelmi┼č bana yetkili Samsung Members ├žok ┼čarj T├╝ketmi┼č diyor ­čĄŽ­čĄŽ­čĄŽ­čśş

Samsung ekibi beni bir servisin yalan─▒ u─čruna harcad─▒n─▒z sizlerede g├╝venim kalmad─▒.

Serviste durumu ├Ârt bas ediyor sizde kolayca ├Ârt bas etmesine izin veriyorsunuz ­čśö

Samsung u seviyorum ama servisleriniz m├╝┼čterinizi ma─čdur ediyor ve bunun i├žin bir ├Ânlem al─▒nm─▒yor 

Art─▒k cevapta verilmiyor ­čśş­čśş

Samsung ekibi l├╝tfen diyorum durumu bir ├╝st merciye iletin bu yazd─▒klar─▒m─▒ a─člayarak yaz─▒yorum bu kadar ilgisiz olmay─▒n, yalan at─▒cak birisii de─čilim sorun var diyorsam vard─▒r bunu niye anlam─▒yorsunuz .L├╝tfen servisin dedi─čine inanmay─▒n yapt─▒─č─▒ hatay─▒ ├Ârt bas ediyor ­čśş­čśş

image

Samsung ekibi s─▒f─▒r pil tak─▒lsa b├Âyle sonu├ž olur mu ? Cihaz─▒ aktif kullan─▒rsam g├╝nde 2 veya 3 kere ┼čarja tak─▒yorum ­čśö­čśö­čśö

Yoruldum, bittim, t├╝kendim ,beni anlayan yokk­čśö
Di─čer
Karde┼čim gecmis olsun ├žok ├╝z├╝ld├╝m ­čśč­čśč
Alfat├╝rk
Expert Level 5
Di─čer
Saol karde┼čim te┼čekk├╝rler ­čśö­čśö
Halil-Tab-A
Active Level 6
Di─čer
Ge├žmi┼č olsun Alfat├╝rk
Alfat├╝rk
Expert Level 5
Di─čer
Saol karde┼čim te┼čekk├╝rler
0 Likes
smsismail
Active Level 7
Di─čer
Tekrar ge├žmi┼č olsun Alfa abim. Herhangi bir geli┼čme yok anla┼č─▒lan. Ne desek ak─▒llanm─▒yorlar.