cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung,PiP veya görüntülü aramalar için kullanışlı,L şeklinde katlanabilr ekran

(Topic created on: 03-08-2022 07:43 PM)
153 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Samsung, PiP veya görüntülü aramalar için kullanışlı, L şeklinde katlanabilir ekranın patentini aldı

 
Galaxy Z Fold 3'teki büyük başarının ardından Samsung, en yeni Galaxy Z Fold 4'ü tanıtmaya hazırlanıyor . Bunun başlarında, popüler bir akıllı telefon konsept tasarımcısı olan Wadar Khan, yakın zamanda bize tasarımla ilgili bir ipucu vermek için yaklaşmakta olan Samsung Galaxy Z Fold 4'ün yeni tasarım konseptlerini yayınladı.
 
Öte yandan Koreli dev, kapasiteyi optimize etmek için bazı yeni ekran formatları üzerinde de çalışıyor. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) tarafından (LetsGoDigital üzerinden) onaylanan yeni patent başvurusu ile Samsung Z Serisi'nin katlanabilirlere katıldığı bildirilen konsepti burada yakından inceleme fırsatı bulacaksınız.
 
Patente bakıldığında, ekran açıldığında benzersiz bir L şekline sahip. Ancak katlandığında ekranın arka panelini sararak neredeyse kamera sensörüne değiyor. Arka panelin etrafına sarıldığında bile ekran çevrimiçi görünüyor.
 
Patent belgeleri, cihazın üretiminde UTG (Ultra-İnce Cam) kullandığını ortaya koymaktadır. Bu teknoloji, önceden var olan katlanabilir Samsung ile. Resim içinde Resim (PiP) modu için kullanılan ek ekran alanından da bahsedilmiştir. Görüntülü aramalar sırasında da kullanışlıdır.
 
Böyle bir boyutsal gösterimin faydalı olacağı bir sahne hayal etmek zor. Bunu akılda tutarak, bu konsept muhtemelen gün içinde ortaya çıkmayacak. Ne olursa olsun, bu kreasyonlar, Samsung'un esnek ekran pazarında ön saflarda yer almaya hevesli olduğunu gösteriyor.
 
image
 
 
Aynı zamanda OPPO, Honor, Huawei ve Xiaomi gibi şirketler de katlanabilir geliştirmeler yapıyor. Bildiğimiz gibi Samsung , küresel katlanabilir akıllı telefon pazarına hakim olmaya devam ediyor. Bu, bir yıl öncesine göre yüzde bir puanlık bir artış, bu yüzden artık her zamankinden daha fazla katlanabilir akıllı telefon üreten OEM'e sahibiz
 
 
image
 
 
1 Comment
EmreS20FE
Active Level 9
Diğer
V şeklindeki ni anlarım L ne