cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Pay Güvenlik testinden başarılı geçti

(Topic created on: 03-10-2022 05:46 PM)
84 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Bağımsız danışmanlık şirketi Umlaut, Samsung Pay mobil uygulamasının güvenliğini test etme sonuçlarını yayınladı. Uzmanlar, çalışmalarını bir dizi kritere göre değerlendirdi ve ödeme sistemi müşterisinin genel güvenilirliği hakkında bir karar verdi.

 
Mobil uygulama dört parametre üzerinde test edildi: bir akıllı telefon ile banka arasındaki veri aktarımının güvenliği, güvenli programlama standartlarına uygunluk, bir akıllı telefonda veri koruması ve üçüncü şahıslardan gelen kötü niyetli saldırılara karşı koruma.
 
Uzmanlar, güvenli şifreleme algoritmalarının ve protokollerinin kullanılıp kullanılmadığını, hassas verilerin şifreli olarak aktarılıp aktarılmadığını, verilerin GDPR'ye uygun olarak aktarılıp aktarılmadığını ve uygulamanın saldırılara karşı koruma sağlayıp sağlamadığını kontrol etti. Ayrıca yazılım hata ayıklama yetenekleri ile akıllı telefonun uygulamasında ve harici hafızasında hassas verilerin saklanmasının güvenliği test edildi.
 
Tüm disiplinlerde, uzmanlara göre Samsung Pay uygulaması test prosedürünün gereksinimlerini karşıladı. Özellikle yazılımın gereksiz izinler gerektirmediği ve rootlu bir akıllı telefona yüklenemeyeceği kaydedildi. Test sonuçlarına göre, Samsung Pay mobil istemcisi, 500 üzerinden 450 puan alarak uzmanlardan “çok iyi” not aldı.
 
 Mobil ödemelerle ilgileniyoruz. Almanya'da Samsung Electronics Doğrudan Tüketiciye Başkan Yardımcısı Gerrit Povel, "Bağımsız testlerin sonucu, Samsung Pay uygulamasının geliştirilmesi ve çalıştırılmasında yüksek güvenlik önceliğini doğruluyor" dedi.
0 Comments