cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung One UI 4.1.1 güncellemesi: Ne zaman geliyor, ne bekleniyor?

(Topic created on: 04-06-2022 04:48 PM)
417 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Samsung, iki düzineden fazla Galaxy cihazı için Android 12 ve One UI 4.1'i piyasaya sürdü. Bunlar, şu anda dünya çapında milyonlarca müşteri tarafından beğenilen mevcut en son OS ve One UI sürümleridir.

 
Ancak elbette mobil endüstri asla uyumaz ve duyduklarımıza göre Samsung, bu yıl içinde piyasaya sürülmek üzere One UI 4.1.1'i zaten geliştiriyor. İşte ne zaman geleceği ve neler bekleyebileceğiniz.
 
Samsung'un 2022 katlanabilir telefonlarıyla piyasaya sürülecek bir UI 4.1.1
 
Henüz One UI 4.1.1 hakkında söylenecek çok fazla bir şey yok, ancak bu güncellemenin Samsung'un geçici olarak adlandırılan ' Galaxy Z Flip 4 ' ve ' Galaxy Z Fold 4 ' ile birlikte piyasaya sürüleceğini doğrulayabiliriz .
 
Samsung, Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3 ile birlikte One UI 3.1.1'i piyasaya sürdüğü geçen yıla benzer bir yol izleyecek . Ve yine, tıpkı geçen yıl olduğu gibi, yaklaşan One UI 4.1.1 güncellemesi yalnızca Samsung'un 2022 katlanabilir serisiyle sınırlı olabilir.
 
Bir UI 4.1.1 kullanılabilirliği bir avuç Galaxy cihazıyla sınırlı olabilir
 
One UI 4.1.1, geçen yıl 3.1.1 sürümünde olduğu gibi yeni katlanabilir Galaxy cihazlarında piyasaya sürülecek. Ayrıca, diğer pek çok Galaxy cihazı bu güncellemeyi almayacak.
 
Z Fold 4 ve Flip 4'ün resmiyet kazanması gereken şu an ile Ağustos arasında çok şey değişebilir. Ancak anladığımız kadarıyla One UI 4.1.1, yeni katlanabilir cihazlara bir nebze özel kalacak.
 
One UI 4.1.1 çıktığında, Samsung dikkatini bir sonraki büyük işletim sistemi güncellemesine, yani Android 13 ve One UI 5'e çevirecek. Bu nedenle, One UI 4.1.1, daha sonra yayına girdiğinde biraz nadir görülen bir güncelleme olacak. bu yıl, en azından kısa bir süre için, daha yeni bir sürümün başarılı olduğu noktaya kadar.
 
Daha eski Galaxy cihazları, 4.1.1 güncellemesi olmadan One UI 4.1.1 özelliklerini alabilir
 
One UI 4.1.1 yaygın olarak kullanılamayacak olsa da, getireceği yeni özelliklerden bazıları sonunda diğer Galaxy akıllı telefonlar ve tabletler için ayrı bellenim güncellemeleri olarak sunulacak.
 
Başka bir deyişle, Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 olmayan cihazlar One UI 4.1.1 özelliklerini alacak, ancak One UI sürümlerinin 4.1.1 olarak değiştirilmesi gerekmeyecek. Bunun yerine, Samsung Android 13 ve One UI 5'i piyasaya sürmeye hazır olana kadar One UI 4.1 güncellemelerinin bir parçası olarak bu yeni özelliklerden bazılarını alacaklar .
 
One UI 4.1.1 özellikleri, kullanılabilirliği ve daha sonra ne olacağı hakkında daha fazla bilgi edinir öğrenmez sizi bilgilendireceğiz. Bizi izlemeye devam edin.
 
 
 
Kaynak: Sammobile Türkçe çeviri
 
 
2 Comments
BoraS20FE
Expert Level 5
Diğer
Muhtemelen Android 12L tabanlı olacak.
RecepF
Expert Level 5
Diğer