cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung, 'Geleceğin Araç İçi Deneyimleri' hayalini CES 2022'de paylaşıyor

(Topic created on: 01-06-2022 01:02 PM)
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer
Güzel video izlemenizi tavsiye ederim
 

Bugün Samsung , CES 2022 sırasında bir video klip aracılığıyla Araç İçi Deneyimlerin geleceğini sergiliyor .

 
HARMAN'ın otomotiv uzmanlığı ile BT yenilikleriyle işbirliği yapan Samsung, en yeni tüketici elektroniğini birleştirerek bu yeni konsepti mümkün kıldı.
 
Aşağıda bahsedilen video aracılığıyla Samsung, CES 2022'de izleyicilere sanal standını göstererek yol koşulları ve diğer faktörler hakkında bir bilgi senaryosunu gerçek zamanlı olarak bir aracın sürücüsüne aktarıyor.
İşte videonun gösterdiği şey
 
Samsung tarafından paylaşılan videoya göre araç, çevresini analiz etmek için kameralar ve sensörler kullanıyor, ardından yol koşullarını ve diğer bilgileri sürücüye kendi görüş alanı dahilinde sunmak için AR'den yararlanıyor.
 
Sonuç olarak, sürücü, aracın hızı ve durumuyla ilgili ayrıntıların yanı sıra hem rahat hem de güvenli bir sürüşün keyfini çıkarmak için bu üst üste binen bilgileri kullanabilir.
 
Bunlara ek olarak, sürücü ayrıca ok tabanlı bir navigasyon hizmeti, ileri çarpışma uyarı simgeleri ve şerit değiştirirken kör nokta uyarıları alırken, yönler, simgeler ve bilgiler doğrudan yola yansıtılıyor.
 
Ayrıca senaryodaki araç, çevredeki alanla ilgili bilgileri de analiz eder ve sürüş deneyimini hem basit hem de eğlenceli hale getirmek için bir dizi hizmete bağlanır.
0 Comments