cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung, Galaxy S23 serisinin dokunmatik problemi için Google'ı suçladı(çözüm)

(Topic created on: 04-06-2024 12:05 AM)
250 Views
SonerA345G
Expert Level 1
Options
Diğer
Samsung, Galaxy S23 serisi için One UI 6.1 güncellemesini yayınladıktan sonra bazı kullanıcılar dokunmatik ekran problemi yaşamaya başladı. Samsung, sorunun geçici çözümünü açıkladı.


image

Samsung, geçtiğimiz günlerde Galaxy S23 serisi için One UI 6.1 güncellemesini yayınladı. Güncellemenin ardından birçok kullanıcı dokunmatik ekran problemi yaşamaya başladı. Bazı kullanıcılar dokunmatik ekranın dokunmalara tepki vermediğini ve ekrana birkaç kez basmak zorunda kaldıklarıyla ilgili şikayetlerini dile getirdi.

Sorun, Google uygulamasından kaynaklanıyor

Samsung sorunu kabul etti. Şirkete göre sorun, ana ekranın en solunda bulunan Google'ın Keşfet akışından kaynaklanıyor. Samsung, Google'ın sorunun farkında olduğunu ve çözmek için çalıştığını açıkladı. Şirket sorun çözülene kadar kullanıcılara geçici bir çözüm sundu.

Bu çözüme göre kullanıcıların Google uygulamasının verilerini temizlemesi ve ardından cihazı yeniden başlatması gerekiyor. Bu işlem tamamlandıktan sonra dokunmatik ekranın tüm dokunuşları doğru şekilde algılaması gerekiyor. Google uygulamasının verilerini temizlemek için Ayarlar > Uygulamalar > Google > Depolama'ya gidip Verileri Temizle'ye tıklamanız gerekiyor. Bu işlemden sonra Google hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekebilir. Google, sorunu Google uygulamasına yapacağı güncellemeyle çözecektir, dolayısıyla Play Store'da otomatik güncellemeleri etkinleştirmenizi öneriyoruz

6 Comments
Diğer
Benim a03 de arada saçmalıyor ondanmidirki
0 Likes
SonerA345G
Expert Level 1
Diğer
S23 serisine özel bir sorun bu,ayrıca A03 de OneUI 6.1 yok
0 Likes
Diğer
5 yukledikten sonra oldu 3 de mis gibiydi
0 Likes
SonerA345G
Expert Level 1
Diğer
Tamam işte OneUI 6.1 de S23 serisinde olmaya başladı.
0 Likes
nonamee_s23
Active Level 8
Diğer
Verileri sildim yeniden başlattım hiç bi işe yaramadı hala parmak izi sorunu devam ediyor
0 Likes
SonerA345G
Expert Level 1
Diğer
Google uygulamasına gelecek olan güncellemeyi bekle
0 Likes