cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung, Android 13 One UI 5.0 ile daha hızlı oyun yükleme getirecek

(Topic created on: 05-21-2022 12:37 PM)
219 Views
Dark_Side
Expert Level 5
Options
Diğer

Samsung, Android 13 One UI 5.0 ile daha hızlı oyun yükleme özelliğini getirecek...

Samsung Galaxy kullanıcıları, yıl boyunca oyun odaklı pek çok işletim sistemi geliştirmesinin keyfini çıkarıyor. Android 12 tabanlı One UI 4.0 ve One UI 4.1 , oyun sırasında ekran görüntüleri kısayolu, ekran kaydedici, DND geçişi ve daha fazlası gibi kullanışlı araçlara erişim sağlayan Game Dashboard gibi bazı özellikleri de masaya getirdi.

Samsung One UI 4.1, kullanıcıların oyunları herhangi bir kesinti olmadan veya kaliteden ödün vermeden oynayabilmeleri için Oyun Optimizasyon Servislerini kapatmalarına da izin verdi. Google'ın Android 13 betası ise Pixel kullanıcıları için yayınlandı, bu da yeni işletim sisteminin Android 12 Oyun deneyimi üzerinde daha fazla iyileştirme ile geleceğini gösteriyor.

image

Google Android 13, daha hızlı bir oyun yükleme hizmetine sahiptir. Bu, oyunların oyunun en üst seviye durumuna geçmesini ve kesintiye uğrayıp uğramayacağını göstermesini sağlar. Bu özellik, oyunların mevcut işlevsel durumlarını işletim sistemine iletmesine bile izin verir ve işletim sistemi, güç yönetimi ve CPU aracılığıyla yükleme sürelerini daha da azaltır.

Çoğu OEM'in, oyun performansını ve yükleme sürelerini artırmak için telefonun yonga setine daha fazla güç ayırmak için kendi yöntemleri zaten var. Ancak yerleşik daha hızlı oyun yükleme hizmetine sahip Android 13, bunu yapmayı kolaylaştırabilir ve hatta daha etkili hale getirebilir.

Bu arada Android 13 tabanlı One UI 5.0'ı tanıtacak olan Samsung , Galaxy cihaz sahipleri için henüz herhangi bir beta güncellemesi yayınlamadı. Yeni özel yazılım güncellemesine dair bir belirti olmamasına rağmen, One UI 5.0'ın müşterilerine daha hızlı oyun yükleme hizmetleri ve diğer oyun geliştirmelerini de getirmesi bekleniyor.

Kaynak: (Sammyfans)
2 Comments
Tolga67
Expert Level 5
Diğer
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim dostum bu araba yarısını hatırladım ne oynardım iyide oynardım haksız yere ban yedim oyunda ondan sonrada oynamıyorum artık 😅 😊 🤗
Dark_Side
Expert Level 5
Diğer
😅😅Rica ederim dostum 🤗🌹