cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Account İşleme Hatası Çözümü

(Topic created on: 12-27-2019 09:26 PM)
10936 Views
forSM
Active Level 3
Options
Diğer

Olağanüstü format vb. nedenlerle (örn: düğmeler aracılığıyla yapılan format) güvenlik gerekçesiyle kilitlenen bir cihaz, sahibi tarafından yeniden etkinleştirmeye çalışıldığında samsung hesabı kullanıcı mail adresi ve şifresi doğru olmasına rağmen işleme hatası uyarısı alınabilmekte ve  cihaz kullanım dışı kalabilmektedir.

Bu tür durumda başka bir cihazdan samsung account hesabınıza giriş yaparak iki adımlı doğrulamayı pasif hale getirdiğiniz zaman işleme hatası problemi ortadan kalkmaktadır. 

Bu hatanın nedeni; İki adımlı doğrulamanın ilk basamağı olan kullanıcı adı ve şifre doğru giriliyor ancak ikinci basamak olan sms gönderimi henüz cihaz aktif olmadığından yapılamıyor.

Dolayısıyla iki adımlı doğrulama konusunu atlayıp, işleme hatası şekilde bir uyarı ile sürekli ilk basamakta kaldığımız için kullanıcı adı veya şifre hatası olarak yorumlayabiliyoruz.

Bu durumun çözüm yolu tespitine yönelik girişimler epey vaktimi aldığından benzer durumlar yaşayan veya yaşaması muhtemel diğer kullanıcılar için bilgi amaçlı paylaşmayı arzu ettim. İyi forumlar.
6 Comments
Jubei
Active Level 10
Diğer
Bilgilendirme için teşekkürler.😊👍
forSM
Active Level 3
Diğer
Rica ederim.
0 Likes
ygtylc
Active Level 7
Diğer
bu durumu members ekiplerine ilettiniz mi
0 Likes
forSM
Active Level 3
Diğer
Soruna çözüm arayışları kapsamında görüşmelerimiz oldu. Sorunun çözüm yönetimini iletim noktasında bu platform dışında bir girişimim olmadı.
0 Likes
Solution
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
Diğer

Merhaba forSM,

Ben Bordo. Samsung Forum moderatörüyüm. Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Bize iletmiş olduğunuz değerli görüş ve önerileriniz, yetkili birimlerimiz ile paylaşılmıştır. Bu gibi taleplerinizi siz de Samsung Members uygulamamız ile aşağıdaki yönergeleri takip ederek "öneriler" bölümünden, bize doğrudan iletebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD

forSM
Active Level 3
Diğer
Bilgilendirme için teşekkürler.