iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Çözüldü! ÇÖZÜLDÜ

Orijinal konu:

Samsung Account İşleme Hatası Çözümü

(Konunun oluşturulma tarihi: 12-27-2019 02:51 PM)
forSM
Active Level 3
Seçenekler
Diğer

Olağanüstü format vb. nedenlerle (örn: düğmeler aracılığıyla yapılan format) güvenlik gerekçesiyle kilitlenen bir cihaz, sahibi tarafından yeniden etkinleştirmeye çalışıldığında samsung hesabı kullanıcı mail adresi ve şifresi doğru olmasına rağmen işleme hatası uyarısı alınabilmekte ve  cihaz kullanım dışı kalabilmektedir.

Bu tür durumda başka bir cihazdan samsung account hesabınıza giriş yaparak iki adımlı doğrulamayı pasif hale getirdiğiniz zaman işleme hatası problemi ortadan kalkmaktadır. 

Bu hatanın nedeni; İki adımlı doğrulamanın ilk basamağı olan kullanıcı adı ve şifre doğru giriliyor ancak ikinci basamak olan sms gönderimi henüz cihaz aktif olmadığından yapılamıyor.

Dolayısıyla iki adımlı doğrulama konusunu atlayıp, işleme hatası şekilde bir uyarı ile sürekli ilk basamakta kaldığımız için kullanıcı adı veya şifre hatası olarak yorumlayabiliyoruz.

Bu durumun çözüm yolu tespitine yönelik girişimler epey vaktimi aldığından benzer durumlar yaşayan veya yaşaması muhtemel diğer kullanıcılar için bilgi amaçlı paylaşmayı arzu ettim. İyi forumlar.

1 Çözüm

Kabul Edilen Çözümler
Çözüm
Bordo
Moderator
Moderator
Seçenekler
Diğer

Merhaba forSM,

Ben Bordo. Samsung Forum moderatörüyüm. Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Bize iletmiş olduğunuz değerli görüş ve önerileriniz, yetkili birimlerimiz ile paylaşılmıştır. Bu gibi taleplerinizi siz de Samsung Members uygulamamız ile aşağıdaki yönergeleri takip ederek "öneriler" bölümünden, bize doğrudan iletebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD

Çözümü orijinal iletide görüntüle

6 Yorum
Jubei
Active Level 10
Seçenekler
Diğer
Bilgilendirme için teşekkürler.😊👍
forSM
Active Level 3
Seçenekler
Diğer
Rica ederim.
0 Övgü Puanı
ygtylc
Active Level 7
Seçenekler
Diğer
bu durumu members ekiplerine ilettiniz mi
0 Övgü Puanı
forSM
Active Level 3
Seçenekler
Diğer
Soruna çözüm arayışları kapsamında görüşmelerimiz oldu. Sorunun çözüm yönetimini iletim noktasında bu platform dışında bir girişimim olmadı.
0 Övgü Puanı
Çözüm
Bordo
Moderator
Moderator
Seçenekler
Diğer

Merhaba forSM,

Ben Bordo. Samsung Forum moderatörüyüm. Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Bize iletmiş olduğunuz değerli görüş ve önerileriniz, yetkili birimlerimiz ile paylaşılmıştır. Bu gibi taleplerinizi siz de Samsung Members uygulamamız ile aşağıdaki yönergeleri takip ederek "öneriler" bölümünden, bize doğrudan iletebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD

forSM
Active Level 3
Seçenekler
Diğer
Bilgilendirme için teşekkürler.