cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung,şeffaf geri çekilebilir ekrana sahip bir akıllı telefonun patentini aldı

(Topic created on: 04-15-2022 12:29 PM)
124 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Şirket, kesikler ve delikler olmayan bir ekrana sahip orijinal cihazın tasarımı için bir patent kaydetti. Geri çekilebilir bir mekanizmaya sahip tasarıma ek olarak, bir kısmı şeffaf olması gereken ekranın uygulanmasına alışılmadık bir yaklaşımla ilginçtir.

 
 
image
 
 
image
 
WIPO web sitesinde bulunan belge, metne bakılırsa geri çekilebilir ekranı şeffaf bir alana sahip olacak olan kaydırıcı form faktöründe bir akıllı telefonun tasarımını açıklıyor. Ekteki görsellerden birinin cihazın ana kamerasıyla çekilmiş bir özçekimi gösterdiği düşünülürse, ekranın bu bölümü muhtemelen görüntüyü her iki taraftan da gösterebilecek.
 
Patent çizimleri ayrıca beş elemanlı (muhtemelen dört sensör ve bir flaş) bir arka kamera ünitesini gösteriyor. Resimlerde ön kamera modülü eksiktir. Buna ek olarak, şirket alternatif bir "yan kaydırıcı" tasarımının patentini aldı, ancak ekranının şeffaf bir eke sahip olup olmayacağını belirtmedi.
 
 
image
 
Görüntüye bakılırsa cihaz standart bir monobloğa benzeyecek ve sürgülü mekanizma kullanıldığında ekranının en boy oranı Galaxy Z Fold'a yakın olacak. Patentli cihazlarla ilgili teknik özellikler, olası duyuru tarihi ve diğer detaylar henüz bilinmiyor.
1 Comment
Anonymous
Not applicable
Diğer
Giriş ,gelisme ve sonuc kendimi sınavda gibi hissettim😁
0 Likes