cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung İnternet beta daha akıllı izleme önleme,gelişmiş sekme yönetimi getiriyo

(Topic created on: 03-15-2022 10:21 AM)
768 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Yeni Samsung İnternet beta güncellemesi, daha akıllı izleme önleme, gelişmiş sekme yönetimi getiriyor

 
Samsung Internet , Galaxy akıllı telefonlarında ve tabletlerinde varsayılan web tarayıcısıdır. Zengin özelliklere sahip ve kaynak açısından verimli (Google Chrome'dan farklı olarak) olduğundan, Samsung olmayan akıllı telefonları ve tabletleri olan birçok kullanıcı da onu kullanıyor. Güney Koreli firma şimdi Samsung Internet'in versiyon17 çeşitli izleme önleme teknolojileri, gelişmiş sekme yönetimi ve kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri getiren yeni bir beta sürümünü duyurdu .
 
Şirket , web tarama geçmişinizi ve davranışınızı izleyen çerezleri karıştıran Smart Anti Tracking teknolojisini geçen yıl tanıtmıştı . Şimdi şirket, cihazda AI işlemeyi kullanarak özelliği geliştiriyor. Samsung, AI destekli Smart Anti Tracking teknolojisinin çerezleri her hafta otomatik olarak kaldırdığını söylüyor. Bu özellik, Avrupa, Güney Kore ve ABD'de varsayılan olarak açıktır.
 
Samsung'un web tarayıcısının yeni sürümü, web sitelerini yüklerken varsayılan olarak HTTPS'yi de kullanır. Bir kullanıcı HTTP ile bir web sitesi açsa bile, yeni web tarayıcısı onları otomatik olarak HTTPS sürümüne yönlendirecektir. Samsung Internet v17, Hızlı Erişim sayfası aracılığıyla, kullanıcıların kaç izleyicinin onları izlediğini ve kaç açılır pencerenin web tarayıcısı tarafından engellendiğini kontrol edebilmeleri için Gizlilik Kontrol Panelini gösterir.
 
image
 
 
Samsung ayrıca web tarayıcısında Canlı Metin uyguladı. Bu Optik Karakter Tanıma özelliği, kullanıcıların herhangi bir web sayfasındaki resim dosyalarında görünen metni tanımlamasına, kopyalamasına ve çevirmesine olanak tanır. Tek yapmaları gereken, metin içeren bir görüntüye uzun süre basmak ve Canlı Metin'i seçmek.
 
Güney Koreli firma ayrıca tarayıcı içi aramayı iyileştirdi, böylece yer imlerinde, kaydedilmiş sayfalarda ve arama geçmişinde herhangi bir şeyi aramak daha kolay olacak. Bu, yaklaşık arama, bulanık eşleşme, ilk arama ve yazım hatası düzeltmesi yoluyla uygulanmıştır.
 
 
image
 
Samsung ayrıca Samsung Internet Beta v17 ile tarayıcı sekmesi gruplandırma özelliğini tanıttı. Kullanıcılar artık sekme menüsünü açabilir, belirli bir sekmeye uzun süre basabilir, onu sürükleyebilir ve gruplamak için başka bir sekmeye bırakabilir. Alt URL çubuğu ayarını kullanırken, artık doğrudan klavyenin üzerinde gösterilecek ve kullanılabilirliği artıracaktır.
 
Samsung'un web tarayıcısındaki Araçlar menüsü, menü öğelerine uzun basarak ve sürükleyerek özelleştirilebilir. Kullanıcılar, yeniden düzenlemek için Yer İmleri çubuğundaki öğeleri sürükleyip bırakabilir. Kullanıcılar ayrıca video altyazılarının konumunu da ayarlayabilir. Çevirmen aracı, Danca, Fince, Norveççe, İsveççe ve Vietnamca dahil olmak üzere yeni diller için destek aldı.
 
Samsung Internet Beta v17'yi yakında Google Play Store ve Galaxy Store üzerinden indirebilirsiniz . Güncellemenin uygulama mağazalarında görünmesi birkaç saat veya gün sürebilir.
0 Comments