cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

SUYA DÜŞEN SAMSUNG CİHAZI ONARMA , KURTARMA⚠️👇📱

(Topic created on: 02-04-2024 01:54 PM)
246 Views
Tolgaa94
Active Level 6
Options
Diğer
Çoğu zaman Samsung Telefona veya tablete su damlacıklarının girmesi durumuyla karşı karşıya kalıyoruz. Telefonunuzu veya tabletinizi yanlışlıkla suya düşürdüğünüzde veya kötü hava koşullarından dolayı telefonunuz ve tabletiniz ıslanır. Nasıl olduğu önemli değil ama telefonunuz veya tabletiniz ıslandığında ilk birkaç saatte alacağınız güvenlik önlemleri çok önemli. Bunu ihmal ederseniz su damlacıkları içeri girer ve potansiyel hasara neden olabilir veya cihazınıza zarar verebilir.

Samsung, Galaxy cihazını daha toza ve suya dayanıklı olacak şekilde geliştirerek derecelendirmeyi IP68'e yükseltti. Ancak IP68 dereceli cihazlar 1,5 m derinlikte 30 dakikaya kadar su yalıtımı yaparak telefonunuzu ve tabletinizi koruyabilir.

NOT: Hasardan emin olmak için Samsung telefonunuzun yada tabletinizin IP derecesini kontrol edebilirsiniz. İlk rakam toz geçirmezlik derecesini (0-6), ikinci rakam ise su geçirmezlik derecesini (0-8) temsil eder. Genel olarak 4 veya daha yüksek su geçirmezlik derecesi suya dayanıklı olarak sınıflandırılır.

Samsung cihazların tümü IP68 derecelendirmesine sahip değildir. Şimdi potansiyel tehlikelerden kaçınmak için almanız gereken güvenlik önlemlerini anlayalım. Standart bir çalışma prosedürü olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz

image

İŞTE CİHAZIMIZ SUYA DÜŞTÜĞÜNDE YAPMAMIZ VE YAPMAMIZ GEREKEN HUSUSLAR 👇⚠️
 1. Öncelikle Samsung Cihazınızı kapatmanız gerekir. Bu gerekli adım, dahili anakartınızı ısınmadan korumanıza yardımcı olacaktır. Çıkarılabilir pilli telefon olması durumunda kasa kapağını, SIM'i ve pili çıkarın
 2. Cihazınız Tuzlu Suya (Okyanus yada deniz suyu) maruz kalırsa, tuzlu suyun kalıntılarını ve etkisini gidermek için tatlı suyla hafifçe yıkayın. Aksi takdirde cihazı kuruladıktan sonra tuz birikmiş olabilir.
 3. Şimdi temiz ve kuru bir bez veya havlu yardımıyla cihazınızı dikkatlice kurulayın. Özellikle şarj yeri bağlantı noktası, Ses Girişi, mikrofon, hoparlör vb. alanlardaki nemi düzgün bir şekilde silin. Pamuk çubukları daha iyi temizlik için köşe alanlarına hafifçe ulaşabilir.
 4. Kuruluktan emin olmadığınız sürece cihazı açmayın. Bekletip, fan yardımıyla hafifçe soğuk hava üfleyerek telefonu ve tableti kurutun. Saç kurutma makinesi kullanmak, sıcak hava üflediği için durumu daha da kötüleştirebilir
 5. Mümkünse en az 24 saat boyunca daha iyi telefon ve tablet kuruluğu için silika jel paketleri veya pirinç kullanın.
Telefonu ve tabletinizi kullanmadan önce fiziksel olarak gözlemleyin ve cihazın tamamen kuru olduğundan emin olun. Ayrıca LDI'yi kontrol ederek cihazınızda sıvı hasarı olup olmadığını da inceleyebilirsiniz. Samsung, pilin iyi çalışıp çalışmadığını gösteren bir Sıvı Hasar Göstergesine sahiptir. LDI, çıkarılabilir pilin üzerinde veya SIM Kart Yuvası tepsisinin altında bulunabilir.

LDI rengi beyaz veya beyaz, görünür mor veya pembe ise bu, cihazınızın neme maruz kalmadığını gösterir. Uzun süre suya veya neme maruz kalma nedeniyle cihaz göstergesi, cihazın suya maruz kaldığını gösterecek şekilde Sabit pembe, kırmızı veya mor renge dönebilir. 

Ekranda Su Damlası Simgesi görünürse ; 

Kullanıcıların çoğu telefonu veya tableti kuruttuktan sonra şarj etmekte sorun yaşıyor. IP68 derecesine sahip Galaxy telefonlarda, ve tabletlerde telefonun ve tabletin şarj olmasını engelleyen, su damlası simgesini gösteren nem algılama özelliği bulunuyor Su Damlası Simgesini temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin.
 • Ayarlara git 
 • Uygulamalara Git 
 • Filtrelemeye gidin ve sistem uygulamalarını gösterin
 • Şimdi USB ayarlarına gidin
 • Depolama'ya dokunun 
 • Önbelleği ve verileri temizle

Faydalı ve yaralı olması dileğiyle emeğe saygı için konumu beğenmeyi ve yorum yazmayı lütfen unutmayın 👇👍🖤

7 Comments
GALAXYA51-F
Active Level 10
Diğer
Güzel paylaşım 👍
Tolgaa94
Active Level 6
Diğer
Teşekkürler, :)
Diğer
Güzel olmuş eline sağlık 👍👍
İlhanEfe
Active Level 10
Diğer
Benimki ıp kaç hocam
İlhanEfe
Active Level 10
Diğer
Telefona su girerse başka telefondan bu konuyu açarım artık😄
Tolgaa94
Active Level 6
Diğer
😄
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Diğer
Efso paylaşım yapmışsın gözlerim kamaşıyo 🥰