cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

SDC23 hakkında genel bakış (Neler konuşuldu) 🤩

(Topic created on: 10-05-2023 10:04 PM)
433 Views
OğuzMumci
Expert Level 4
Options
Diğer
Members ailesi selamlar,

image
*Konsept görüntüdür. 

Özetle:
Geliştirdiler içinBixby, Tizen, Samsung Knox, Smart Things ve açılış konuşması sırasında Samsung, özellikle yeni SmartThings bağlantı özellikleri ve güncellenmiş Samsung Knox Matrix ile zenginleştirilen çoklu cihaz ekosistemi aracılığıyla daha güvenli, daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir deneyimler yaratmanın yeni yollarını tanıttı. Etkinlikte ayrıca, kapsamlı bir akıllı telefon deneyimi için bir dizi kişiselleştirilmiş stil ve yeni özellikler içeren, sınıfının lideri mobil kullanıcı arayüzünün en son sürümü olan One UI 6 da ön plana çıkarıldı.

Samsung, SmartThings Hub işlevini Samsung Sound Bar'lar ve Akıllı TV'ler de dahil olmak üzere mevcut ve yeni ürünlere ekliyor, böylece kullanıcılar akıllı evlerini bağlı cihazlarından hızlı ve kolay bir şekilde başlatabiliyor. Bu Çoklu Merkez Ağ aynı zamanda bir cihazı değiştirme veya ekleme zamanı geldiğinde, akıllı evin devam etmesini sağlamaya hazır, güçlü ve istikrarlı bir ağın var olduğu anlamına da gelir. Bu deneyimler, Samsung'un, daha sezgisel ve erişilebilir akıllı evler yaratmak için Nesnelerin İnterneti (IoT) sensörlerinin SmartThings ile nasıl çalıştığını paylaşmak üzere Samsung'a sahneye çıkan Aqara ile yaptığı çalışmalarla daha da geliştirildi.

Samsung ayrıca SDC23'te ikinci nesil SmartTag2'yi de duyurdu. 700 güne kadar dayanan pil ömrü,2 suya ve toza dayanıklılık için IP67 derecesi ve modern ve daha küçük tasarımıyla SmartTag2, Bluetooth Düşük Enerji (BLE) bağlantısıyla yağmurda, karda ve hatta yeraltında kaybolan eşyaları takip edebilir.

Bixby, SmartThings ile giderek daha fazla entegre oluyor. Bu yıl Samsung, çoklu cihaz ortamı için daha sezgisel komut kontrolünü duyurdu. Artık aynı alana birden fazla cihaz bağlı olsa bile Bixby, her senaryoyu daha derinlemesine anlayarak her komuta en uygun cihazın hangisi olduğunu sezgisel olarak anlar. Gelecekte Bixby, kullanıcıların dillerini geniş çapta anlayarak ve niyetlerini optimize ederek basit komutlarla kişiselleştirilmiş deneyimler sağlayacak şekilde gelişecek.

Tizen OS: Geliştirici Fırsatlarını En Üst Düzeye Çıkarma
 Geçtiğimiz on yılda Tizen, TV'ler, ev aletleri, monitörler ve tabelalar dahil olmak üzere dijital ekranlara etkin bir şekilde güç sağladı. Bu yıl Samsung, Tizen'in 7 inç ekranlı ev aletleri de dahil olmak üzere çok daha fazla cihaza geleceğini ve aynı zamanda cihaz içi yapay zeka ve Ev Yapay Zekası Edge Hub deneyimlerini artıracağını duyurdu. Home AI Edge teknolojisi sayesinde, daha düşük bilgi işlem gücüne sahip cihazlar, evdeki CPU'lar ve NPU'lar gibi güçlü bilgi işlem kaynaklarına sahip cihazlara AI hizmetleri talep edebilir. Bu sonuçta evdeki tüm cihazları akıllı hale getirecek.

image
*Konsept görüntüdür. 

Tizen ayrıca, bulut platformunda şu anda 3.000 oyunu destekleyen Samsung Gaming Hub da dahil olmak üzere Samsung'un sürükleyici oyun deneyimlerine de güç veriyor; bu, geçen yıl piyasaya sürülmesinden bu yana %300 artış anlamına geliyor. HDR10+ GAMING ve Samsung'un grafik geliştiricilere yönelik IRIS aracıyla, Tizen'de oyunların sanal dünyalarını keşfetmek için bundan daha iyi bir zaman olamaz.

One UI 6: Galaxysiniz, Sizin Yönteminizle Etkinleştiriliyor
 Yeni One UI 6, akıllı telefon deneyiminizde gezinmeyi daha kolay, yönetmeyi daha basit ve biraz daha size özgü hale getirmek için daha fazla yol sunuyor. Daha kolay kullanım için bir arada gruplandırılmış ayarlarla yenilenmiş, sezgisel bir görünüm ve his sunan yenilenmiş bir Hızlı panel içerir. One UI 6 ile birlikte yeni ve özel bir yazı tipi de tanıtıldı: Dijital ekranlarda okunabilirliği artırmak için One UI Sans. Fotoğraflar için One UI 6, görüntülemekte olduğunuz fotoğrafı analiz eder ve erişimi kolay tek bir araçta en uygun AI düzenleme araçlarını önerir. Ve Samsung Studio ile videonuzda tam olarak istediğiniz yere ve zamanda metin, çıkartma ve müzik eklemek gibi çok katmanlı düzenlemeler yapabilirsiniz.

image
Kolaylaştırılmış özelliklerin yanı sıra kişiselleştirilmiş ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi sunma yeteneğiyle One UI 6, kullanıcıların akıllı telefonlarından her zamankinden daha fazla yararlanmasına gerçekten olanak tanıyor.
 * One UI 6 için ikinci oturum olacağı belirtildi.
Canlı yayın linki Resmi Mega Oturum👇

Daha fazlası için takip etmeyi unutmayın 👇 

Teşekkürler.

14 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
Etkinlik başlamadan her şeyi öğrenen ben 😂
OğuzMumci
Expert Level 4
Diğer
Hahaha 🤣🤣 evet öyle oluyor... 🤣🤣🤣
Diğer
Bravo kral helal olsun 👏👏👏
OğuzMumci
Expert Level 4
Diğer
Önemli değil bana bilgiler geliyor diyelim 😅😅😅
Diğer
Valla ben izlemeyip izlemiş kadar oldum, maşallahı var Oğuz 🤣🤣🤣👏👏👏
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
Ne güzel kardeşim .One uı 6.0 hakkında çok bilgi verilmeyeceği kesindi ben heves kırmak istemedim paylaşımları gördüm herkesin 😊
Diğer
Evt daha beta süreci değil mi?
OğuzMumci
Expert Level 4
Diğer
🤣🤣🤣
Tolga67
Expert Level 5
Diğer
Bir ara baktım benim dedikodumu yapıyorlar hiç yakıştıramadım hiç 😄😄😄😍