cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S21'deki en iyi 5 One UI 4.0 beta özelliği

(Topic created on: 09-15-2021 07:36 PM)
215 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Google'ın Android 12'nin stok sürümüyle birlikte sunduğu özelliklerin yanı sıra Samsung, Galaxy cihazlarda kullanıcı deneyimini geliştirmek için kendi özelliklerini de ekledi. One UI 4.0 uygulamalı videolarımızda neredeyse tüm yeni özellikleri ve tasarım iyileştirmelerini sergiledik ve işte tüm bunlar arasında en iyi beş One UI 4.0 özelliğimiz.

 
1. Daha akıcı kullanıcı arayüzü animasyonları ve geçişleri
 
One UI 4.0, One UI 3'e kıyasla Galaxy S21 serisinde daha pürüzsüz hissediyor. Animasyonlar, kaydırmalar veya geçişler olsun, her şey biraz daha pürüzsüz ve daha uyumlu görünüyor. Kullanıcılar, günlük kullanımdaki bu gelişmeyi **bleep** etmekten memnun olacaklardır.
 
2. Gelişmiş gizlilik
 
Gelişmiş gizlilik, günün ihtiyacıdır ve One UI 4.0, gizlilikle ilgili birçok iyileştirme sağlar. Artık hangi uygulamaların telefonunuzun kamerasına, panosuna, mikrofonuna ve konum verilerine eriştiğini görmek için İzin Kullanım Geçmişi özelliğini kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir uygulama telefonunuzun kamerasını veya mikrofonunu kullandığında sizi bilgilendirmek için ekranın sağ üst köşesinde bir gizlilik göstergesi vardır.
 
Yeni hızlı ayar geçişlerini kullanarak kamera ve mikrofon erişimini anında devre dışı bırakabilir veya etkinleştirebilirsiniz. Bir uygulamanın yaklaşık veya kesin konumunuza erişip erişemeyeceğini de seçebilirsiniz. Örneğin, Google Haritalar veya Uber tam konumunuza ihtiyaç duyabilir, ancak Hava Durumu uygulamasının buna ihtiyacı yoktur.
 
3. Kilit ekranında ve ana ekranda yeni widget'lar
 
Artık Galaxy akıllı telefonunuzun kilit ekranından daha fazlasını yapabilirsiniz. Samsung , yeni kilit ekranı widget'ını kullanarak ses kaydı başlatma özelliğini tanıttı. Kilit ekranındaki medya oynatıcı widget'ı artık ses çıkış hedefinin değiştirilmesine izin veriyor; bu, bağlı Bluetooth kulaklıklara, telefonun hoparlörüne, bir Google Cast cihazına, Music Share veya Smart View'a ses çıkışını seçebileceğiniz anlamına geliyor. Bugünün girişleriyle birlikte bir aylık görünümü görüntüleyen yeni bir Takvim widget'ı var. Aynı widget ana ekranda da kullanılabilir.
 
4. Bir bildirim alırken Ekranda Her Zaman Açık'ı açın
 
Bu çok kullanışlı bir özellik. Hepimiz Galaxy akıllı telefonlardaki AoD (Her Zaman Açık Ekran) özelliğini seviyoruz, ancak çok fazla güç tüketebilir. Bu nedenle Samsung, yalnızca yeni bir bildirim aldığınızda AoD ekranını görüntüleme özelliğini ekledi.
 
5. Kamera uygulaması kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri
 
Fotoğraf modundan video kaydetmeye başlama özelliği geliştirildi. Fotoğraf modunda video kaydını başlatmak için deklanşör düğmesini zaten basılı tutabilirsiniz, ancak artık parmağınızı kaldırdığınızda bile video kaydının devam etmesine izin vermek için bu düğmeyi kilit şeklindeki simgeye sürükleyebilirsiniz.
 
Üstelik Video modunda, deklanşöre dokunduğunuz anda telefon kayıt yapmaya başlıyor. Daha önce, video kaydı, düğmeye dokunup bıraktığınızda başlar ve hayatınızdaki önemli anları kaybederdi. Kamera uygulaması ayrıca yakınlaştırma aralıkları için daha anlaşılır simgeler gösterir. Düğmeler artık 0,6x, 1x, 3x vb. olarak etiketlenmiştir. Daha önce, özellikle ortalama bir müşteri için anlaşılması biraz zor olan yaprak bazlı şekiller vardı.
 
 
1 Comment
44xHAMZAx02
Expert Level 4
Diğer
1 numaralı başlık maalesef her cihaza verilmiyor 😔
0 Likes