cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S20 FE vs. A73 5G (SD modeli) = Hangisi Daha İyi?

(Topic created on: 03-25-2023 08:32 PM)
125 Views
Windows11Developer
Active Level 7
Options
Diğer

Sorum bu. Okuldan dolayı 9-17 araları kullanmıyorum. Kamera veya kablosuz şarj gibi özellikler çok önemli değil, en az 4K 30 FPS çekebilmeli ama. 

32 Comments
_FVS_
Active Level 8
Diğer
Ben de A52s var A73 ile aynı işlemciyi kullanıyor. Ben 778g'den çok memnunum, pil performansı, ısınma performansı, oyun performansı çok güzel. 778g işlemciyi öneririm. Baktın almaya gittin ama A73 yok S20 FE (SD)'de alabilirsin S20 FE kullanıcıların yorumlarına göre güzel cihaz. S20 FE - A73 - A52s bulundukları fiyat bandında en iyi f/p cihazlar.
Diğer
Fakat dediğim gibi S20 fe biraz "outdated" bir de kamera ve "wireless charging" çok önemli değil kamerası iyi olsun yeter. Hangisi daha iyi? (bence A73)
Frk12
Expert Level 2
Diğer
Megapiksel bakma yüksek iyi demek değil içinde kullanılan lens mercek vs önemli
_FVS_
Active Level 8
Diğer
Dediğin gibi megapiksel değil lensin kalitesi önemli. Ben de eskiden LG G3 vardı, bir keresinde sınıfta tahtadaki notu çektim fotoğraf çok netti, f2.4 olmasına rağmen akşam bile güzel fotoğraf çekiyordu.
_FVS_
Active Level 8
Diğer
S20 FE SD olan A73'e göre çok daha güçlü cihaz ama 778g performans açısından aşağı kalır yanı yok. A73 batarya kapasitesi olarak daha fazla ve A73'ün işlemcisi S20 FE'na göre daha ince olduğu için A73'ün pili daha uzun süre dayanır ve daha az ısınır diye tahmin ediyorum. Kamera konusunda fikrim yok maalesef birşey diyemem. A73'ün ekranı daha büyük, büyük ekran seviyorsan tercih edebilirsin. A73 daha yeni cihaz, güncelleme önemliyse A73 alabilşrsin fakat bana göre bir cihazın kutusundan çıktığı yazılım en iyisi olandır, ben A52s'i hiç güncellemedim çok şükür memnunum. Eğer lise öğrencisiysen okulda telefon yasaksa kamera pil o kadar çok önemli değil ama üniversite öğrencisiysen telefonda en önemli olan pil ve kamera oluyor çünkü sınıf çok büyük olduğu için ve öğretmenin yazdığı notları deftere yazana kadar çoktan siliniyor bu yüzden fotoğrafını çekmelisin en arka sıralara oturursan ortlama 8x ile çekebilirsin ve bu 8x'de görüntü kalitesi bozuluyor, ben okula trenle gidip geldiğim için nerdeyse günün yarısı evden uzakta oluyor bu yüzden pil çok önemli. Üniversite de derslerin bazıları online oluyor + ödevler oluyor bu yüzden ekranın büyük olması önemli. Eğer üniversite öğrencisiysen pil + kamera + ekran büyüklüğü önemli, bu sebeplerden A73'ü alırdım.
A10sToA51YAY
Active Level 6
Diğer
Orta 8'e gidiyorum, lise sayılır. Herhalde A73 alacağım. Teşekkürler!
_FVS_
Active Level 8
Diğer
Ben teşekkür ederim. Şimdiden yeni telefonun hayırlı olsun.
Frk12
Expert Level 2
Diğer
S20 fe doğru tercih olacak senin için o zaman 4k güzel videolar çekiliyor 60 fps üstelik
Diğer
4K [için] çok önemli değil akıcılığı.