cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Sürekli USB Takıldı Çıkarıldı Hatası Alıyorum! Ne Yapmam Lazım?

(Topic created on: 04-20-2022 08:35 PM)
743 Views
BoraS20FE
Expert Level 5
Options
Diğer

Herkese merhaba. Bildiğiniz gibi özellikle A ve M serisi cihazlarda sıklıkla karşılaşılan bir problem mevcut: "USB Takıldı Çıkarıldı" hatası. Bu problem için size çözüm yolları sunacağım, gelecekte bu problemi yaşarsanız çözmenizde yardımcı olmasını umuyorum.

1. ADIM
Öncelikle cihazınızdaki USBSettings sistem uygulamasının verilerini silmek. Uygulamanın çalışırken yaşadığı bir sorun, bu soruna neden olabilmektedir.
Verilerini silmek için;
Ayarlar > Uygulamalar > Sistem Uygulamalarını Göster (Uygulamalarının kısmının yanındaki simgeden bulmanız gerekmektedir.) > Arama Çubuğuna "USBSettings" yazmalısınız > Uygulama bilgileri kısmından Depolama > Verileri Silin veya Önbelleği Temizle 

image

Ardından Samsung Members uygulaması üzerinden USB Bağlantısı testi yaptırmanız, durumun çözülür çözülmediğine dair bir fikir verebilmektedir.

Samsung Members > Yardım Alın > Tanılamalar > USB Bağlantısı

image
(S20 FE kullanıcıları USB versiyonuna takılmasın, uygulama kaynaklı bir hata. Versiyonu 3.0'dır.)

2. ADIM
Hâlâ çözülmediyse sistem kaynaklı bir sorun olabilir. Sistemde USB girişi ile alakalı işleyişte bir terslik oluşabilir. Verilerinizi yedekleyip sıfırlamak, sorunuzu çözebilir.
Sıfırlamak için;
Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla 

NOT: Verilerinizi lütfen yedeklemeden sıfırlamayın.

3. ADIM
Kötü haber, cihazınızın USB portunda bir sorun var gibi görünüyor. Sorun donanımsal, yakınınızdaki bir Samsung Yetkili Servisine gitmenizde fayda var. Fakat gitmeden önce verilerinizi bir yere yedeklemenizi öneririm. (Smart Switch üzerinden yedeklemeniz daha iyi olabilir) 

Soran arkadaşlarımız için, aşağıdan Samsung Yetkili Servislerini bulabilirsiniz.

Umarım sorununuz hızlıca çözülür, hatta umarım hiçbirinizin başına böyle bir sorun gelmez :)

Okuduğunuz için teşekkür ederim 😊
8 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
Bilgilendirme için teşekkürler kardeşim 😊🤗
VadimKM
Expert Level 4
Diğer
Bilgilendirme için teşekkürler 😊😊
ILoveCats_
Expert Level 5
Diğer
Bilgilendirme için teşekkürler Bora😊
Forum açısından gayet yararlı bir gönderi olmuş
Tolga67
Expert Level 5
Diğer
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim dostum 😊
Dark_Side
Expert Level 5
Diğer
Bilgilendirme için teşekkürler kardeşim 👍🏻😊
Anonymous
Not applicable
Diğer
Bilgilendirme için teşekkür ederiz faydalı bir içerik olmuş eline emeğine sağlık
ÖmerA32
Expert Level 5
Diğer
Bu sorunu yaşamaktayım ilk olmasının üstüne 4 kez falan sıfırladım donanımsal olduğunu anladım zaten, girişim hasarlı sanırım 😔🤦🏻
USB takıldı çıkarıldı olduktan sonra bu bildirim geliyor 🥲1650477518596_1650477518575_0.jpg
Diğer
Bilgilendirme için teşekkürler boracım