cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

PLS Ekran

(Topic created on: 09-29-2020 01:03 PM)
192 Views
AlperA10s
Active Level 9
Options
Diğer

Arkadaşlar LCD ekranlar siyah ışık için bile enerji harcadığından duvar kağıdını siyah tonlarında yapmanın pek bir anlamı yok, LED ve AMOLED ekranlarda işe yarar birşey bu ancak internette PLS ekranlar hakkında pek bir şey bulamadım. PLS ekranlar siyah ışık için enerji harcar mı? Diğer bir değişle siyah ışık yayar mı? 

11 Comments
xxKİNGxx
Active Level 6
Diğer
ben pek sanmıyorum ama yine de pek bir bilgim yok umarım bilen bir arkadaş çıkar o tasarruf genelde Amoled ekranlarda oluyor diye biliyorum
ben006
Expert Level 5
Diğer
pls ekrani sizden duydum
xxKİNGxx
Active Level 6
Diğer
pls ekranı Samsung yanlış hatırlamıyorsam ilk m20 cihazın da kullanmıştı yani bayağıdır var bu ekran teknolojisi
Anonymous
Not applicable
Diğer
LED ekranlar aslında LED arka aydınlatmalı LCD olarak yer alıyor. Ancak bunu açıklamak yerine sizlere şunu belirtsek daha doğru olacaktır. LED monitörler, LED’ler ile aydınlatılır ve sıvı kristal ekranlar olarak karşımıza çıkar. LED ekranlar LCD’den daha iyi görüntü ve daha fazla verimlilik sunar.
serdarr
Active Level 9
Diğer
selamlar A31 amoled ekran benim telefonum siyah ekran yapip aradaki farki denedim ve kayda değer bi farklılık göremedim sanirim pek işe yaramıyor
UçanTosbağa
Active Level 6
Diğer
AlperA10s
Active Level 9
Diğer
PLS ekranların siyah ışık için enerji harcayıp harcamadığı hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım.
UçanTosbağa
Active Level 6
Diğer
IPS ekranlarla aynı aslında
UçanTosbağa
Active Level 6
Diğer
az tüketim gibi bir olay yok diyebilirim