Highlighted
Anonymous
Uygulanamaz

Selamün aleyküm kardeşlerim, bugün Wi-Fi ayarlarında dolaşırken Hotspot 2.0 seçeneğinin içinde OpenRoaming diye bir özellik olduğunu gördüm. Ben de kabul ettim ama tam olarak ne olduğunu çözemedim. Bu nedir ve herhangi bir ücreti var mıdır?

image

3 KABUL EDİLEN ÇÖZÜMLER

Kabul Edilen Çözümler
Highlighted
Expert Level 5
Roaming(dolaşım), abonesi olduğunuz GSM(Telefon) şirketinin kapsama alanı dışında kaldığınızda aynı firmanın anlaşmalı olduğu başka bir GSM(Telefon) şirketinin şebekesinden yararlanarak tekrar kapsama alanına girmenizi sağlayan hizmettir.

Çözümü orijinal iletide görüntüle

Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Expert Level 5
Yani Kablosuz istasyon bir erişim noktasının kapsama alanından çıkıp diğerinin alanına girdiği zaman dolaşım mekanizması kablosuz bağlantının diğer erişim noktası üzerinden devamlılığını sağlar. :)

Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Expert Level 5
Rica Ederim Güzel kardeşim. :) Hayır kesinlikle bir ücreti yoktur. Ücretsizdir. :)

Yanıtla
Yükleniyor...
4 Yorum
Highlighted
Expert Level 5
Roaming(dolaşım), abonesi olduğunuz GSM(Telefon) şirketinin kapsama alanı dışında kaldığınızda aynı firmanın anlaşmalı olduğu başka bir GSM(Telefon) şirketinin şebekesinden yararlanarak tekrar kapsama alanına girmenizi sağlayan hizmettir.

Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Expert Level 5
Yani Kablosuz istasyon bir erişim noktasının kapsama alanından çıkıp diğerinin alanına girdiği zaman dolaşım mekanizması kablosuz bağlantının diğer erişim noktası üzerinden devamlılığını sağlar. :)

Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Anonymous
Uygulanamaz
Çok teşekkür ederim kardeşim, peki bir ücreti var mı?
Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Expert Level 5
Rica Ederim Güzel kardeşim. :) Hayır kesinlikle bir ücreti yoktur. Ücretsizdir. :)

Yanıtla
Yükleniyor...