cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

OpenRoaming Nedir?

(Topic created on: 09-15-2020 04:27 PM)
1439 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Diğer

Selamün aleyküm kardeşlerim, bugün Wi-Fi ayarlarında dolaşırken Hotspot 2.0 seçeneğinin içinde OpenRoaming diye bir özellik olduğunu gördüm. Ben de kabul ettim ama tam olarak ne olduğunu çözemedim. Bu nedir ve herhangi bir ücreti var mıdır?

image

3 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Cebrail
Expert Level 5
Diğer
Roaming(dolaşım), abonesi olduğunuz GSM(Telefon) şirketinin kapsama alanı dışında kaldığınızda aynı firmanın anlaşmalı olduğu başka bir GSM(Telefon) şirketinin şebekesinden yararlanarak tekrar kapsama alanına girmenizi sağlayan hizmettir.

View solution in context

Solution
Cebrail
Expert Level 5
Diğer
Yani Kablosuz istasyon bir erişim noktasının kapsama alanından çıkıp diğerinin alanına girdiği zaman dolaşım mekanizması kablosuz bağlantının diğer erişim noktası üzerinden devamlılığını sağlar. :)

View solution in context

Solution
Cebrail
Expert Level 5
Diğer
Rica Ederim Güzel kardeşim. :) Hayır kesinlikle bir ücreti yoktur. Ücretsizdir. :)

View solution in context

4 Comments
Solution
Cebrail
Expert Level 5
Diğer
Roaming(dolaşım), abonesi olduğunuz GSM(Telefon) şirketinin kapsama alanı dışında kaldığınızda aynı firmanın anlaşmalı olduğu başka bir GSM(Telefon) şirketinin şebekesinden yararlanarak tekrar kapsama alanına girmenizi sağlayan hizmettir.
Solution
Cebrail
Expert Level 5
Diğer
Yani Kablosuz istasyon bir erişim noktasının kapsama alanından çıkıp diğerinin alanına girdiği zaman dolaşım mekanizması kablosuz bağlantının diğer erişim noktası üzerinden devamlılığını sağlar. :)
Anonymous
Not applicable
Diğer
Çok teşekkür ederim kardeşim, peki bir ücreti var mı?
0 Likes
Solution
Cebrail
Expert Level 5
Diğer
Rica Ederim Güzel kardeşim. :) Hayır kesinlikle bir ücreti yoktur. Ücretsizdir. :)