cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

One UI 6 hakkında genel bakış 🤩 [Resmi güncelleme metni]

(Topic created on: 10-11-2023 12:53 PM)
1771 Views
OğuzMumci
Expert Level 4
Options
Diğer
Members ailesi selamlar,

 
image
* Resmi konsept görüntüsüdür. 
 
One UI 6 tüm resmi bilgileri ve görüntüleri ile sizlerle;
 
image
*Resmi konsept görüntüsüdür. 
Telefonunuz, görünüşünüz, tarzınız.
Saat boyutunu, rengini ve konumunu ayarlayarak kendi Kilit ekranınızı oluşturun. Veya tarzınıza uygun grafiklere ve özelliklere sahip olanı bulmak için birçok Esnek Pencere ve Saat Yüzü seçeneğimize göz atın.
 
image
* Resmi konsept görüntüsüdür. 
Nefes kesen gece çekimi Geceleri bile net, canlı fotoğraflar ve videolar çekin. 
Son teknoloji ürünü Nightography özelliğimiz, düşük ışıkta canlı renkleri ve ince ayrıntıları yakalamak için yapay zeka işlemeyi kullanır.
 
* Resmi konsept videosudur.
Gelişmiş yapay zekayla zahmetsiz düzenleme.
Görüntü kalitesini artırmak, gereksiz nesneleri silmek ve arka plan bulanıklığını düzenlemek gibi yapay zeka düzenleme özelliklerinin gücünden yararlanın. Görüntülediğiniz ve tek bir yerde topladığınız görüntü veya videoya göre yapay zeka düzenleme özellikleri önerilir.
 
image
* Resmi konsept görüntüsüdür. 
Maksimum çoklu görev 
Birden fazla pencerenin tam kontrolüyle PC benzeri bir deneyime sorunsuz bir şekilde geçiş yapmak için tabletinizde DeX'i başlatın.
 
image
* Resmi konsept görüntüsüdür. 
Kişiselleştirilmiş bir tempoda koşun 
Sizin için kişiselleştirilmiş kalp atış hızı bölgeleri oluşturun, böylece koşarken kalp atış hızınızı izleyebilir ve hedef aktivite düzeyine ayak uydurabilirsiniz.
 
image
* Resmi konsept görüntüsüdür. 
Bağlanmanın, etkileşim kurmanın ve çalışmanın daha eğlenceli yolları
Google Meet'in canlı paylaşımı sayesinde arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla birlikte gerçek zamanlı olarak video izleyebilir, oyun oynayabilir ve notları birlikte düzenleyebilirsiniz. 
 
image* Resmi konsept görüntüsüdür. 
Aileler için Galaxy 
Çocuklarınızın Samsung Galaxy'nin geniş alanını güvenli bir şekilde keşfetmelerine olanak tanıyan bir çocuk hesabı oluşturun; akıllı telefon aktivitelerinden gerçek zamanlı fiziksel konumlarına kadar onları her zaman kontrol edebilirsiniz.
 
* Resmi konsept videosudur. 
Aramaları kısa mesajla yanıtlayın
Telefonu açamıyor musun? Bixby sesli konuşmaları sohbet formatına dönüştürebilir, böylece telefon çağrılarını metin yoluyla alabilir ve yanıtlayabilirsiniz. (One UI 5.0)
 
image
* Resmi konsept görüntüsüdür. 
Gizliliğiniz. Güvenlik.
Bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaları ve USB kabloları aracılığıyla gönderilen kötü amaçlı komutları engelleyin ve şüpheli etkinliklere karşı ekstra kontrol elde edin. Otomatik Engelleyici ile telefonunuz daha da güvenli.
 
One UI 6;
* Cihazlara gelecek güncelleme ekranı resmi metni
Hızlı panel
 
Yeni düğme düzeni 
Hızlı panel, en çok kullandığınız özelliklere erişmenizi kolaylaştıran yeni bir düzene sahiptir. Wi-Fi ve Bluetooth artık ekranın üst kısmında kendi özel düğmelerine sahipken, Karanlık mod ve Göz konforu kalkanı gibi görsel özellikler alt kısma taşındı. 
 
Diğer hızlı ayar düğmeleri ortadaki özelleştirilebilir bir alanda görünür. Hızlı panelin tamamına anında erişin Varsayılan olarak, ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırdığınızda bildirimlerin bulunduğu kompakt bir hızlı panel görünür. 
 
Tekrar aşağı kaydırmak bildirimleri gizler ve genişletilmiş hızlı paneli gösterir. Hızlı ayarlara anında erişimi açarsanız ekranın üst kısmının sağ tarafından yalnızca bir kez kaydırarak genişletilmiş hızlı paneli görüntüleyebilirsiniz. 
 
Sol taraftan aşağı kaydırmak bildirimleri gösterir.
 
Parlaklık kontrolüne hızla erişin 
Parlaklık kontrol çubuğu artık daha hızlı ve daha kolay parlaklık ayarlamaları için ekranın üst kısmından aşağı doğru bir kez kaydırdığınızda kompakt hızlı panelde varsayılan olarak görünüyor. 
 
Geliştirilmiş albüm resmi ekranı 
Müzik veya video oynatırken, müziği veya videoyu oynatan uygulama albüm resmini sağlıyorsa, albüm resmi bildirim panelindeki medya denetleyicisinin tamamını kapsayacaktır.
 
Bildirimler için geliştirilmiş düzen 
Artık her bildirim ayrı bir kart olarak görüntülenerek bireysel bildirimlerin tanınmasını kolaylaştırıyor.
Bildirim simgeleri artık Ana Ekranınızda ve Uygulama ekranlarınızda görünen uygulama simgeleriyle aynı görünerek bildirimi hangi uygulamanın gönderdiğini anlamanızı kolaylaştırıyor. 
 
Bildirimleri zamana göre sırala 
Artık bildirim ayarlarınızı öncelik yerine zamana göre sıralayacak şekilde değiştirebilirsiniz, böylece en yeni bildirimleriniz her zaman en üstte olur.
 
Kilit ekranı 
 
Saatin yeniden konumlandırılması 
Artık saatinizi Kilit ekranında istediğiniz konuma taşımak için daha fazla özgürlüğünüz var.
 
Ana ekran
 
Basitleştirilmiş simge etiketleri 
Uygulama simgesi etiketleri artık daha temiz ve basit bir görünüm için tek satırla sınırlandırıldı. "Galaxy" ve "Samsung", daha kısa ve daha kolay taranabilmeleri için bazı uygulama adlarından kaldırıldı.
 
Görev çubuğunu otomatik gizleme Hareketle gezinmeyi kullanıyorsanız görev çubuğunu otomatik olarak gizlenecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Gizlendiğinde, görev çubuğunun görünmesi için ekranın altından yukarı doğru kaydırmanız yeterlidir.
 
2 elinizle sürükleyip bırakın 
Bir elinizle Ana ekranınızdaki uygulama simgelerini veya widget'ları sürüklemeye başlayın, ardından diğer elinizi kullanarak bunları bırakmak istediğiniz ekrana gidin.
 
Yazı tipi
 
Yeni varsayılan yazı tipi 
One UI 6, daha şık ve modern bir his veren yeni bir varsayılan yazı tipine sahiptir. Ayarlar'da varsayılan yazı tipi seçilirse yeni yazı tipini göreceksiniz. Farklı bir yazı tipi kullanıyorsanız One UI 6'ya yükselttikten sonra da o yazı tipini görmeye devam edersiniz.
 
Çoklu görev
 
Açılır pencereleri açık tutun 
Son Kullanılanlar ekranına gittiğinizde açılır pencereleri simge durumuna küçültmek yerine, Son Kullanılanlar ekranından çıktıktan sonra açılır pencereler artık açık kalacak ve böylece üzerinde çalıştığınız şeye devam edebileceksiniz.
 
Samsung DeX
 
Tabletler için yeni DeX ile tanışın 
Yeni Samsung DeX, aynı Ana ekran düzeniyle DeX modu ile tablet modu arasında geçiş yapmanızı sağlar. Her zamanki uygulamalarınız, widget'larınız ve simgelerinizin tümü DeX'te mevcuttur. Tabletinizde Otomatik döndürme açıksa DeX'i hem yatay hem de dikey yönde kullanabilirsiniz.
 
Link to Windows
 
Artık tabletlerde de mevcut 
Bildirimleri kontrol etmek ve tabletinizdeki uygulamaları bilgisayarınızda kullanmak, cihazlarınız arasında dosya aktarmak ve daha fazlası için tabletinizi Windows bilgisayarınıza bağlayın
 
Samsung Klavye 
 
Yeni emoji tasarımı 
Mesajlarınızda, sosyal medya paylaşımlarınızda ve telefonunuzun başka yerlerinde görünen emojiler yepyeni bir tasarımla güncellendi.
 
İçerik paylaşımı 
 
Resim ve video önizlemeleri 
Herhangi bir uygulamadan resim veya video paylaştığınızda, paylaşmadan önce resimleri ve videoları incelemeniz için size bir şans daha vermek amacıyla, Paylaş panelinin üst kısmında önizleme resimleri görünecektir.
 
Ekstra paylaşım seçenekleri 
İçerik paylaştığınızda, paylaştığınız uygulamaya bağlı olarak Paylaş panelinde ek seçenekler görünebilir. Örneğin, Chrome web tarayıcısından bir web sitesini paylaştığınızda, web sitesinin ekran görüntüsünü web adresiyle birlikte paylaşma seçeneğine sahip olursunuz.
 
Kamera 
 
Basit ve sezgisel tasarım 
Kamera uygulamasının genel düzeni basitleştirildi. Ekranın üst kısmındaki hızlı ayar düğmeleri daha kolay anlaşılacak şekilde yeniden tasarlandı.
 
Kamera widget'larının özelleştirilmesi 
Ana ekranınıza özel kamera widget'ları ekleyebilirsiniz. Her widget'ı belirli bir çekim modunda başlayacak ve resimleri seçtiğiniz bir albüme kaydedecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
 
Filigranlar için daha fazla hizalama seçeneği
Artık filigranınızın fotoğraflarınızın üstünde mi yoksa altında mı görüneceğini seçebilirsiniz.
 
Çözünürlük ayarlarına hızlı erişim 
Fotoğraf ve Pro modlarında ekranın üst kısmındaki hızlı ayarlarda artık bir çözünürlük düğmesi mevcut, böylece çektiğiniz fotoğrafların çözünürlüğünü hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz.
 
Geliştirilmiş video boyutu seçimi 
Artık video boyutu düğmesine dokunduğunuzda, tüm seçenekleri görmenizi ve doğru olanları seçmenizi kolaylaştıran bir açılır pencere beliriyor.
 
Resimlerinizi aynı seviyede tutun 
Kamera ayarlarında ızgara çizgileri açıldığında, Panorama dışındaki tüm modlarda arka kamerayı kullanırken artık ekranın ortasında bir seviye çizgisi görünecek. Çizgi, resminizin zeminle aynı hizada olup olmadığını gösterecek şekilde hareket edecektir.
 
Kalite optimizasyonu 
Çektiğiniz resimler için 3 kalite optimizasyonu seviyesi arasından seçim yapabilirsiniz. En yüksek kalitede resimler elde etmek için Maksimum'u seçin. Fotoğrafları mümkün olduğu kadar çabuk çekmek için Minimum'u seçin. En iyi hız ve kalite dengesini elde etmek için Orta'yı da seçebilirsiniz.
 
Videolar için yeni Otomatik FPS seçenekleri 
Otomatik FPS, düşük ışık koşullarında daha parlak videolar kaydetmenize yardımcı olabilir. Otomatik FPS'nin artık 3 seçeneği var. Kapatabilir, yalnızca 30 fps videolar için kullanabilir veya hem 30 fps hem de 60 fps videolar için kullanabilirsiniz.
 
Efektleri daha kolay uygulayın
Filtre ve yüz efektlerinde artık kaydırıcı yerine kadran kullanılıyor, bu da tek elle hassas ayarlamalar yapmayı kolaylaştırıyor.
 
Kameralar arasında geçiş yapmak için yukarı/aşağı kaydırmayı kapatın
Ön ve arka kameralar arasında geçiş yapmak için yukarı veya aşağı kaydırmak artık isteğe bağlı. Yanlışlıkla kaydırma yapma konusunda endişeleriniz varsa bunu Ayarlar'dan kapatabilirsiniz.
 
Daha kolay belge taraması 
Belge Tarama özelliği, Sahne iyileştiriciden ayrılmıştır; böylece Sahne iyileştirici kapalı olsa bile belgeleri tarayabilirsiniz. Yeni Otomatik tarama, bir belgenin resmini çektiğinizde belgeleri otomatik olarak taramanıza olanak tanır. Bir belge tarandıktan sonra, belgenizi istediğiniz şekilde hizalamak için döndürebileceğiniz düzenleme ekranına yönlendirileceksiniz.
 
Galeri 
 
Ayrıntılı görünümde hızlı düzenlemeler 
Bir resmi veya videoyu görüntülerken ayrıntılı görünüme gitmek için ekranın altından yukarı doğru kaydırın. Bu ekran artık hemen uygulayabileceğiniz efektlere ve düzenleme özelliklerine hızlı erişim sağlıyor.
 
2 elinizle sürükleyip bırakın 
Bir elinizle resimlere ve videolara dokunup basılı tutun, ardından diğer elinizi kullanarak bunları bırakmak istediğiniz albüme gidin.
 
Kırpılan görüntüleri çıkartma olarak kaydedin 
Bir görüntüden bir şey kırptığınızda, bunu daha sonra resim veya video düzenlerken kullanabileceğiniz bir çıkartma olarak kolayca kaydedebilirsiniz.
 
Geliştirilmiş hikaye görünümü 
Bir hikayeyi görüntülerken ekranın altından yukarı kaydırdığınızda küçük resim görünümü görünür. Küçük resim görünümünde hikayenize resim ve video ekleyebilir veya hikayenizden resim ve videoları kaldırabilirsiniz.
 
Fotoğraf Editörü 
 
Geliştirilmiş düzen 
Yeni Araçlar menüsü ihtiyacınız olan düzenleme özelliklerini bulmanızı kolaylaştırır. Dönüştür menüsünde Düzleştir ve Perspektif seçenekleri birleştirildi.
 
Kaydettikten sonra dekorasyonları ayarlayın 
Artık fotoğrafa eklediğiniz çizimlerde, çıkartmalarda ve metinlerde, kaydettikten sonra bile değişiklik yapabilirsiniz.
 
Geri al ve yinele 
Hata yapma konusunda endişelenmeyin. Artık dönüşümleri, filtreleri ve tonları kolayca geri alabilir veya yeniden yapabilirsiniz.
 
Özel çıkartmalar üzerine çizim yapın 
Özel çıkartmalar oluştururken artık çizim araçlarını kullanarak çıkartmalarınızı daha kişisel ve benzersiz hale getirebilirsiniz.
 
Yeni metin arka planları ve stilleri 
Bir fotoğrafa metin eklerken mükemmel görünümü elde etmenize yardımcı olacak birçok yeni arka plan ve stil arasından seçim yapabilirsiniz.
 
Stüdyo (Video Düzenleyici) 
 
Daha güçlü video düzenleme 
Studio, daha karmaşık ve güçlü düzenlemeye olanak tanıyan yeni bir proje tabanlı video düzenleyicidir. Studio'ya Galeri uygulamasındaki Çekmece menüsünden erişebilir veya daha hızlı erişim için Ana ekranınıza bir simge ekleyebilirsiniz.
 
Video oynatıcı 
 
Geliştirilmiş düzen 
Video oynatıcı kontrolleri artık her zamankinden daha kolay. Benzer işlevlere sahip düğmeler bir araya toplanmış ve Oynat düğmesi ekranın ortasına taşınmıştır. Gelişmiş oynatma hızı kontrolleri 0,25x ile 2,0x arasındaki çeşitli video oynatma hızları arasından seçim yapın. Hız kontrollerine kaydırıcı yerine özel düğmelerle erişim artık daha kolay.
 
Hava durumu 
 
Yeni Hava Durumu widget'ı 
Hava Durumu öngörüleri widget'ı yerel hava koşullarınız hakkında daha fazla bilgi sağlar. Tahminde şiddetli fırtına, kar, yağmur ve diğer olayların ne zaman olacağını görebilirsiniz.
 
Daha fazla bilgi 
Kar yağışı, ayın evreleri ve saatleri, atmosferik basınç, görüş mesafesi, çiğlenme noktası ve rüzgar yönü hakkındaki bilgiler artık Hava Durumu uygulamasında mevcut.
 
Yerel hava durumunu haritadan kolayca kontrol edin 
Haritada gezinmek için kaydırın ve yerel hava koşullarını görüntülemek için bir konuma dokunun. Harita, şehrin adını bilmeseniz bile hava durumu bilgilerini bulmanıza yardımcı olabilir.
 
Geliştirilmiş resimler 
Hava durumu widget'ındaki ve uygulamasındaki resimler, mevcut hava koşulları hakkında daha iyi bilgi sağlayacak şekilde geliştirildi. Arka plan renkleri de günün saatine göre değişir.
 
Samsung Sağlık 
 
Ana ekranın yeni görünümü 
Samsung Health Ana ekranı tamamen yenilendi. Daha fazla bilgi gösterilirken, kalın yazı tipleri ve renkler en çok ihtiyaç duyduğunuz bilgileri görmenizi kolaylaştırır. En son egzersiz sonucunuz ekranın üst kısmında gösterilir ve uyku puanınızın yanı sıra adım, aktivite, su ve yiyecekle ilgili günlük hedefleriniz hakkında daha fazla geri bildirim sağlanır.
 
Özel su bardağı boyutları 
Artık Samsung Health Water takip uygulamasındaki bardakların boyutunu, genellikle içtiğiniz bardağın boyutuna uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.
 
Takvim 
 
Bir bakışta programınız 
Yeni program görünümü yaklaşan etkinliklerinizi, görevlerinizi ve hatırlatıcılarınızı kronolojik sırayla bir arada sunar. Takvim'de hatırlatıcılar mevcut Artık Hatırlatıcı uygulamasını açmadan Takvim uygulamasında hatırlatıcıları görüntüleyebilir ve ekleyebilirsiniz.
 
Takvim'de hatırlatıcılar mevcut 
Artık Hatırlatıcı uygulamasını açmadan Takvim uygulamasında hatırlatıcıları görüntüleyebilir ve ekleyebilirsiniz. Olayları 2 elinizle taşıyın Gün veya Hafta görünümünde, bir elinizle taşımak istediğiniz etkinliğe dokunup basılı tutun, ardından diğer elinizi kullanarak taşımak istediğiniz güne gidin.
 
Olayları 2 elinizle taşıyın 
Gün veya Hafta görünümünde, bir elinizle taşımak istediğiniz etkinliğe dokunup basılı tutun, ardından diğer elinizi kullanarak taşımak istediğiniz güne gidin.
 
Reminder 
 
Geliştirilmiş hatırlatma listesi görünümü 
Ana liste görünümü yeniden tasarlandı. Kategorileri ekranın üst kısmından yönetebilirsiniz. Kategorilerin altında hatırlatıcılarınız tarihe göre düzenlenmiş olarak gösterilecektir. Resimler ve web bağlantıları içeren hatırlatıcıların düzeni de geliştirildi.
 
Yeni hatırlatma kategorileri 
Yer kategorisi, belirli bir yerde olduğunuzda sizi uyaran hatırlatıcıları içerir; Uyarı yok kategorisi ise herhangi bir uyarı sağlamayan hatırlatıcıları içerir. 
 
Hatırlatıcı oluşturmak için daha fazla seçenek 
Hatırlatıcı uygulamasında içerik paylaşırken, hatırlatıcınız oluşturulmadan önce tüm düzenleme seçeneklerine sahip olacaksınız. Hatırlatıcı oluştururken kamerayı kullanarak da fotoğraf çekebilirsiniz.
 
Tüm gün hatırlatıcılar 
Artık tüm gün için hatırlatıcılar oluşturabilir ve bunlar hakkında uyarılmak istediğiniz zamanı özelleştirebilirsiniz.
 
Samsung İnternet 
 
Videolar arka planda oynatılıyor 
Geçerli sekmeden veya İnternet uygulamasından ayrılsanız bile video sesini çalmaya devam edin.
 
Büyük ekranlar için geliştirilmiş sekme listesi
İnterneti yatay görünümdeki bir tablet veya Samsung DeX gibi geniş bir ekranda kullanırken, sekme listesi görünümü 2 sütun halinde gösterilecektir, böylece ekranda aynı anda daha fazla bilgi görebilirsiniz. 
 
Yer işaretlerini ve sekmeleri 2 elinizle taşıyın
Taşımak istediğiniz yer işaretine veya sekmeye bir elinizle dokunup basılı tutun, ardından diğer elinizi kullanarak onu taşımak istediğiniz yer işareti klasörüne veya sekme grubuna gidin.
 
Akıllı seçim
 
Sabitlenmiş içerikteki metni yeniden boyutlandırın ve çıkarın 
Bir görüntüyü ekrana sabitlediğinizde artık onu yeniden boyutlandırabilir veya ondan metin çıkarabilirsiniz. Büyütülmüş görünüm Ekranın bir alanını seçerken, seçiminizi mükemmel noktada başlatıp bitirebilmeniz için büyütülmüş bir görünüm görünecektir.
 
Büyütülmüş görünüm 
Ekranın bir alanını seçerken, seçiminizi mükemmel noktada başlatıp bitirebilmeniz için büyütülmüş bir görünüm görünecektir.
 
Modlar ve Rutinler
 
 Modunuza bağlı olarak benzersiz 
Kilit ekranları Araba sürerken, çalışırken, egzersiz yaparken ve daha fazlası için kendi duvar kağıdına ve saat stiline sahip farklı Kilit ekranları ayarlayın. Uyku modu için karanlık bir duvar kağıdını veya Rahatlama modu için sakinleştirici bir duvar kağıdını deneyin. Bir modun Kilit ekranını düzenlediğinizde, o mod her açıldığında o duvar kağıdını görürsünüz. 
 
Yeni koşullar 
Artık bir uygulama medya oynatırken bir rutin başlatabilirsiniz. Yeni eylemler Rutinleriniz artık Samsung Klavye ayarlarınızı değiştirmek gibi her zamankinden daha fazlasını yapabilir.
 
Yeni eylemler 
Rutinleriniz artık Samsung Klavye ayarlarınızı değiştirmek gibi her zamankinden daha fazlasını yapabilir.
 
Akıllı öneriler 
 
Yeni görünüm ve his Akıllı öneriler widget'ı
Ana ekranınızdaki diğer simgelerle daha iyi uyum sağlayacak bir düzen ile yeniden tasarlandı. Daha fazla özelleştirme Artık şeffaflığı ayarlayabilir ve beyaz veya siyah arka plan arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca önerilerin dışında tutulacak uygulamaları da ayarlayabilirsiniz.
 
Daha fazla özelleştirme 
Artık şeffaflığı ayarlayabilir ve beyaz veya siyah arka plan arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca önerilerin dışında tutulacak uygulamaları da ayarlayabilirsiniz.
 
Finder
 
Uygulamalar için hızlı işlemler 
Arama sonuçlarınızda bir uygulama göründüğünde, uygulamayı kullanarak gerçekleştirebileceğiniz işlemlere hızlı erişim sağlamak için uygulamaya dokunup basılı tutabilirsiniz. Örneğin, Takvim uygulamasını ararsanız etkinlik eklemeye veya takviminizde arama yapmaya yönelik düğmeler görünecektir. Uygulama yerine eylemin adını ararsanız, uygulama eylemleri arama sonuçlarında kendi başlarına da görünür.
 
Dosyalarım
 
Depolama alanını boşaltın 
Depolama alanında yer açmanıza yardımcı olacak öneri kartları görünecektir. Dosyalarım, gereksiz dosyaların silinmesini önerecek, bulut depolamayı ayarlama konusunda ipuçları verecek ve ayrıca telefonunuzdaki hangi uygulamaların en fazla depolama alanını kullandığını size bildirecek.
 
Galeri ve Ses Kaydedicili Entegre Çöp Kutusu 
Dosyalarım, Galeri ve Ses Kaydedici Çöp Kutusu özellikleri birleştirildi. Dosyalarım'daki Çöp Kutusu'nu açtığınızda, geri yükleme veya kalıcı olarak silme seçenekleriyle birlikte sildiğiniz dosyaları, resimleri, videoları ve ses kayıtlarını bir arada görebileceksiniz.
 
Dosyaları 2 elinizle kopyalayın
Bir elinizle kopyalamak istediğiniz dosyaya dokunup basılı tutun, ardından diğer elinizi kullanarak kopyalamak istediğiniz klasöre gidin.
 
Samsung Pass
 
Pass anahtarlarıyla daha güvenli oturum açma 
Desteklenen uygulamalarda ve web sitelerinde oturum açmak için şifre anahtarlarını kullanın. Şifrelerden farklı olarak, şifreniz yalnızca telefonunuzda saklanır ve web sitesi güvenlik ihlali nedeniyle sızdırılamaz. Geçiş anahtarları sizi kimlik avı saldırılarına karşı da korur çünkü yalnızca kayıtlı oldukları web sitesinde veya uygulamada çalışırlar.
 
Ayarlar
 
Daha Akıllı Uçak modu
Uçak modu açıkken Wi-Fi veya Bluetooth'u açarsanız telefonunuz hatırlayacaktır. Uçak modunu bir sonraki kullanışınızda Wi-Fi veya Bluetooth kapanmak yerine açık kalacaktır.
 
Pil ayarlarına daha kolay erişim 
Pil ayarlarının artık kendi üst düzey ayarlar menüsü var, böylece pil kullanımınızı kolayca kontrol edebilir ve pil ayarlarını yönetebilirsiniz.
 
Güvenlik tehditlerini engelleyin Uygulamalarınız ve verileriniz için ekstra koruma düzeyi elde edin. Otomatik Engelleyici, bilinmeyen uygulamaların yüklenmesini önler, kötü amaçlı yazılımları kontrol eder ve USB kablosu kullanılarak kötü amaçlı komutların telefonunuza gönderilmesini engeller.
 
Ulaşılabilirlik 
 
Yeni büyütme seçenekleri 
Büyütme pencerenizin nasıl görüneceğini özelleştirin. Tam ekranı, kısmi ekranı seçebilir veya ikisi arasında geçişe izin verebilirsiniz.
 
İmleç kalınlığı özelleştirmesi 
Artık metni düzenlerken görünen imlecin kalınlığını artırarak daha kolay görülebilmesini sağlayabilirsiniz. 
 
Erişilebilirlik hakkında daha fazla bilgi edinin 
Erişilebilirlik ayarlarına Samsung Erişilebilirlik web sayfasına bir bağlantı eklendi; böylece erişilebilirlik özellikleri ve ürünlerimizi herkes için erişilebilir hale getirme çabalarımız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
 
Dijital Sağlık 
 
Geliştirilmiş düzen 
Digital Wellbeing'in ana ekranı, ihtiyacınız olan bilgiyi bulmanızı kolaylaştıracak şekilde yeniden tasarlandı.
 
Haftalık raporunuzda daha fazla içerik Haftalık kullanım raporunuz artık olağandışı kullanım kalıpları, en yoğun kullanım zamanlarınız ve ekran başında kalma sürenizi nasıl dengelediğiniz hakkında bilgi edinmenizi sağlıyor.
 
*Cihaza, bölgeye, operatöre bağlı değişiklik olabilir.
**Güncelleme ekranında göreceğiniz tüm metnin orijinal halidir.
***Resmi beta sitesidinden alıntıdır.
 
Daha fazlası için takip etmeyi unutmayın👇 
 
Teşekkürler.
 
12 Comments
A54ⁿ5G
Active Level 5
Diğer
Harika 💫
Bekliyoruz
OğuzMumci
Expert Level 4
Diğer
🤩🤩 kesinlikle
serkan_A34
Active Level 7
Diğer
Eline saglik Oku oku bitmiyor neler değişmiş böyle maşallah simdi iyice merak ettim hadi gelsin artık a34 : 😍
Anonymous
Not applicable
Diğer
Sanırım bu sefer sadece izleyeceğiz 😂😭
OğuzMumci
Expert Level 4
Diğer
Yapma be 🫤
Anonymous
Not applicable
Diğer
Neyse yapacak bisi yok ama Android 13 bence uzun yıllar stabil çalışacaktır diye düşünüyorum
OğuzMumci
Expert Level 4
Diğer
Umarım
Canonder
Active Level 7
Diğer
Kimisi bugün gelecek diyordu bekliyoruz 😅
sepyadam
Active Level 9
Diğer
Her ayrıntısı emek kokuyor bu gönderinin, eline emeğine sağlık kanka, daha sonra tekrar okuyup üzerinden geçeceğim, daha net, daha açık OneUI gönderisi görmemiştim, tekrar emeğine sağlık 🙏🏻👍🏻