cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

One UI 6.0 Çok Kullanışlı Bir Özellik ile Geliyor!

(Topic created on: 09-24-2023 10:11 AM)
500 Views
sepyadam
Active Level 9
Options
Diğer

Samsung'un bir sonraki büyük güncellemesi olan One UI 6.0 arka planda video çalmasını isteyenler için kullanışlı bir özelliğe sahip! 

 
Yazı: Onur Balbaşı
 
Samsung, Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesi için heyecan verici bir özellik geliştiriyor. Daha önceden ekran paylaşımını kolaylaştırma gibi diğer kullanışlı özelliklerle bizleri karşılayan güncelleme, şimdi de Ekran Gizleme adı verilen bir özellik ile arka planda YouTube gibi uygulamalardan müzik dinlemek isteyenlere sürpriz yapacak!
 
image
 
 
Android 14 güncellemesi yaklaşırken, Samsung da kendi kullanıcılarını sevindirecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özelliğin adı ise Ekran Gizleme. Bu özellik, kullanıcılar bir uygulamayı kullanırken ekranlarını kapatabilmelerine ve ekranda olan şeyin devam etmesine olanak tanıyacak.
 
Ekran Gizleme özelliğini kullanmak için, kullanıcıların önce Galaxy Store’dan “Good Guardians” uygulamasını indirmeleri gerekecek. Uygulama yüklendikten sonra, “Battery Guardian” bölümüne gidilmeli ve burada “Ekran Gizleme” seçeneği etkinleştirilmeli.
 
Bu işlemden sonra, Ekran Gizleme özelliği Hızlı Ayarlar paneline ekleniyor. Kullanıcılar, bir uygulamayı kullanırken ekranlarını kapamak istediklerinde, Hızlı Ayarlar panelini açıp Ekran Gizleme simgesine dokunarak bu özelliği kolayca kullanabilirler. Ekran kapatıldığında, çalışan uygulama arka planda çalışmaya devam ediyor.
 
Ekran Gizleme özelliği kullanıldığında, ekran düşük güç modunda tutuluyor ve kullanıcılara o anda çalışan uygulama hakkında kısa bir bilgi sunuluyor. Ekranı yeniden açmak için kullanıcılar ekranın üzerine iki kez dokunabilir veya güç düğmesine basabilirler.
 
image
 
Bu özellik şu anda beta aşamasında ve kullanım sırasında bazı sorunlara yol açabilir. Ancak bu yeni özellik, Samsung cihaz sahipleri için pil ömründen tasarruf etmelerine yardımcı olabilecek umut verici bir yenilik. Android 14 güncellemesiyle birlikte bu özelliğin resmi olarak kullanıma sunulması bekleniyor.
 
5 Comments
Kadirben
Active Level 1
Diğer
S20 fe UI14 almıyor değil mi?
TeknoB
Active Level 10
Diğer
Evet almayacak Android 13 sondu güncelleme
Zagor0101
Active Level 4
Diğer
A34 güncelleme alacak mı
sepyadam
Active Level 9
Diğer
Evet, bende A34 kullanıyorum, 4 yıl büyük güncellemeler desteği var. Yani Android 17 ye kadar rahat olabilirsin. :)
Zagor0101
Active Level 4
Diğer
Teşekkürler :)