cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

One UI 4.0 özellikleri istek listeniz var mı?

(Topic created on: 09-03-2021 11:16 PM)
480 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

One UI 4.0 özellikleri istek listeniz var mı? Sammobile ekibi'nin istediği liste 

 
One UI 4.0 gelene kadar, sadece neler sunacağını hayal edebiliriz. Şimdilik, bir sonraki büyük üretici yazılımı güncellemesinde görmek istediğimiz yeni özelliklerin bir istek listesini derledik ve amacına ulaşacağını umduk.
 
DeX iyileştirmeleri
 
Samsung DeX, akıllı telefonunuzu harici bir monitöre bağlamanıza ve onu bir cep bilgisayarına dönüştürmenize olanak tanıyan oldukça şaşırtıcı bir araçtır. Harika olsa da, 4K desteği, emoji eklemenin daha kolay bir yolu, parola yöneticisi uygulamaları için destek ve Enter tuşunun davranışını değiştirme seçeneği gibi birkaç ekleme daha görmek isteriz .
 
Samsung Klavyede özel bir sayısal tuş takımı
 
Benzer şekilde, Samsung Klavye kutudan çıktığı haliyle harikadır ve birçok Android akıllı telefon kullanıcısı için ilk tercihtir. Ama onu daha da iyi yapan şey, özel bir sayısal tuş takımıdır.
 
Sayısal tuş takımı belirli durumlarda olması gerektiği gibi görünür, ancak bazı kullanım durumlarında bu temel özellik üzerinde kontrol sahibi olmak gerçekten güzel olurdu.
 
Kişi başına arama arka plan seçenekleri
 
Özel zil sesleri, on yıldan uzun bir süredir cep telefonu sahipleri için kullanıcı deneyiminin bir parçası olmuştur ve Samsung'un arama arka planı seçenekleri, konsepte çok sınırlı da olsa görsel bir katman ekler. Tüm kişileriniz için daha fazla kişiselleştirmeye yer bırakmayan tek bir arama arka planı seçeneği vardır.
 
Ancak kişi başına arama arka plan seçenekleri ekleme seçeneğine sahip olmak çok eğlenceli olabilir. Örneğin, Kişiler listenizdeki söz konusu arkadaş için arama arka planı olarak kameraya el sallayan bir arkadaşınızın videosunu ayarlamanıza olanak tanır.
 
Samsung Pass iki faktörlü kod üreteci
 
Samsung Pass, Galaxy akıllı telefonlarının ve tabletlerinin çoğu için doğrudan One UI'da yerleşik olarak bulunan harika bir şifre yöneticisidir. Web sitelerinin şifrelerini, kredi kartı bilgilerini ve diğer kimlik doğrulama ayrıntılarını kolay erişim için güvenli bir şekilde saklayabilir.
 
Samsung Pass'ta eksik olan bir şey , oturum açma işlemi sırasında ek bir güvenlik katmanı görevi gören iki faktörlü bir kod üreticisidir. Özellikle rakip platform iOS 15 zaten bu özelliği sunduğundan, One UI 4.0'ın bunu ele alacağını umuyoruz.
 
Yüksek yenileme hızı hızlı geçiş
 
Yüksek yenileme hızına sahip bir ekran, kullanıcı deneyiminde dünyalar kadar **bleep** yaratabilir. Çok çeşitli Samsung akıllı telefonları ve tabletleri tarafından benimsenen 90Hz/120Hz ekranlar sayesinde, One UI animasyonları daha akıcı ve her şey biraz daha duyarlı hissettiriyor.
 
One UI 4.0'da bir sonraki görmek istediğimiz şey, 60Hz ve yüksek yenileme hızı modu arasında geçiş yapmak için özel bir hızlı geçiş. Tabii ki, kullanıcılar istedikleri zaman bu modlar arasında geçiş yapabilirler, ancak işlem, Ayarlar uygulamasını açtıktan sonra birkaç ekstra adım gerektirir. Hızlı bir geçiş, işleri büyük ölçüde basitleştirir.
 
Güç Tasarrufu Modunda yüksek yenileme hızını etkinleştirme seçeneği
 
Yüksek yenileme hızı, tek bir şarjla pil ömrü üzerinde daha belirgin bir etkiye sahip olacaktır; bu nedenle, Güç Tasarrufu Modu etkinken Samsung telefonları otomatik olarak 60 Hz'ye geçer.
 
Pil ömründen tasarruf etmeye çalışıyorsanız bu mantıklıdır, ancak One UI 4.0, kullanıcıların Güç Tasarrufu Modunun yenileme hızını etkileyip etkilemeyeceğini seçmesine izin verse daha da iyi olurdu. Yani Güç Tasarrufu Modunda bile 90Hz/120Hz etkinleştirelim.
 
Bunun için Bixby Rutinlerini içeren bir geçici çözüm vardı, ancak ne yazık ki artık çalışmıyor.
 
Daha fazla Galaxy akıllı telefon modeli için “Pil koruma
 
Pil koruma ”, esas olarak tabletler için mevcut olan ancak ilk olarak Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 için One UI 3.1.1'in piyasaya sürülmesiyle akıllı telefonlara eklenen bir özelliktir.
 
Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik telefonunuzun pilinin ömrünü uzatmak içindir. Bunu, pilin %85'in üzerinde şarj olmasını önleyerek yapar. Çok büyük bir **bleep** yaratmayabilir ve küçük pilli cihazlar için tek bir şarjla pil ömründe önemli bir düşüşe neden olabilir. Ancak ne olursa olsun, özellikle akıllı telefonunuzu birkaç yıldan fazla tutmak istiyorsanız, yararlı bir Cihaz Bakımı özelliği olabilir. One UI 4.0'ın piyasaya sürülmesiyle daha fazla telefona eklenmesinin zararı olmaz.
 
Astrofotoğraf modu
 
Doğru ayarlar kullanılırsa Samsung'un amiral gemisi telefonları gece gökyüzünün güzel fotoğraflarını çekebilir. Bununla birlikte, manuel kamera ayarlarına aşina olmayan kişiler için özel bir astrofotografi modu uzun bir yol kat edebilir.
 
Sıradan fotoğrafçıların çoğu bunu bilmez, ancak en iyi sonuçları elde etmek ve yıldızları fotoğraflarken ışık izlerini önlemek için kameranızın odak uzaklığı için mükemmel enstantane hızını hesaplamanıza olanak tanıyan bir “500 Kuralı” vardır. One UI 4.0'daki özel bir astrofotografi modu, bu ayarlardan bazılarını otomatikleştirerek herkesin güzel gece gökyüzü fotoğrafları çekmesini sağlar.
 
Daha temiz bir Kamera Kullanıcı Arayüzü
 
One UI'nin mevcut sürümlerinde bulunan Kamera UI'si biraz karışık. Vizörün alt kısmındaki (portre modunda) kayan listede çok fazla mod yer alıyor ve One UI 4.0, bu modlardan bazılarını birleştirerek işleri temizleyebilir.
 
Örneğin, fotoğraflar ve videolar arasında geçiş yapma seçeneğine sahip tek bir Pro Modu olabileceği zaman, biri video diğeri fotoğraflar için olmak üzere iki Pro Modu vardır. Benzer şekilde, Kamera Kullanıcı Arayüzü, her ikisini de farklı kare hızı ayarları içeren tek bir kategoride birleştirebildiğinde, Ağır Çekim ve Süper Ağır Çekim seçeneği sunar.
 
Video ve ses kaydı gizlilik göstergesi (Android 12'ye benzer)
 
Android 12, temiz, küçük bir gizlilik özelliği sunar kayıt uygulaması Son Kullanılanlar'a küçültüldüğünde veya arka planda çalışırken kayda devam etse bile, telefonunuzun video veya ses kaydettiğini bilmenizi sağlayan bir gösterge.
 
One UI 4.0, Android 12'yi temel aldığından, Samsung'un bu küçük özellikten ilham almasını ve kendi yazılımı içinde yeniden tasarlamasını umuyoruz.
 
Uygulama simgelerinin şeklini değiştirelim
 
Bu, birçok akıllı telefon markası için en temel özelleştirme özelliklerinden biri haline geldi, ancak Samsung bundan çekiniyor. Şirket, Android 10'un piyasaya sürülmesiyle geliştirici seçeneklerinden özel uygulama simgesi şekillerini kaldırdı ve henüz bir geri dönüş belirtileri görmedik.
 
Bununla birlikte, One UI 4.0, Google'ın Material You'su ile uyumlu büyük tasarım iyileştirmeleri getirebileceğinden, Samsung'un sonunda uygulama simgelerinin şeklini özelleştirmemize izin vereceğini umuyoruz.
 
Yeniden tasarlanmış bir Takvim uygulaması simgesi
 
Uygulama simgesi tasarımlarından bahsetmişken, Takvim uygulaması simgesi biraz daha dinamik olabilir. Şu anda güncel tarihi gösteriyor ki bu hoş bir dokunuş, ancak bir bakışta ek bilgiler sunsa ve o gün için planlanmış bir etkinlikleri varsa kullanıcıları bilgilendirse daha da iyi olabilirdi.
 
Benzer şekilde, Saat simgesi de daha dinamik olabilir ve yaklaşan bir alarmınızın olup olmamasına göre değişebilir.
 
Bir UI 4.0 istek listesi özeti
 
Bu, şimdilik One UI 4.0 istek listemizi tamamlıyor, ancak zaman içinde bu listeye daha fazla öğe eklenirse şaşırmayın, bu yüzden bizi izlemeye devam edin. Ve kendinize ait bir One UI 4.0 istek listeniz varsa, bunu aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.
11 Comments
xedrepyt
Active Level 6
Diğer
İlk olarak bütün note 10 lite kullanıciları basta olmak uzere çoğu yeterli olan cihaza dex gelmesini bekleriz.Note 10 Lite tam bir iş performansı saglamak icin tasarlanmis bir telefon kalemiyle birlikte ama dex olmamasi isleri gercekten asiri zorlastiriyor.Dex özelligini lütfen getirin
Sinifl
Active Level 7
Diğer
Ben S9 plus kullanıyorum yani aynı işlemcili cihaz ikisi. Dex bende varken sende olmaması yazılımsal. Şuan noble rom kullanıyorum note 10 lite dan port android 11
0 Likes
xedrepyt
Active Level 6
Diğer
Ama donanımsal olarak ve gerekli ozellikler.olarak desteklemekte sadece özelligi telefona vermemekte diretiyorlar en sonunda root atıcam bende
0 Likes
Sinifl
Active Level 7
Diğer
Benim telefonu alali 3.5 yıl oldu. Root işlerine gireli 1 yıl oldu olmadı. Telefon çok değişti iyi yönde. Şarj, perfromas, akıcılik, depolama, özellik.
xedrepyt
Active Level 6
Diğer
Garantim dolsun ilk basvurcağım sey olucak ztn
0 Likes
verdaisilll
Active Level 8
Diğer
Benim bir isteğim yok çünkü benim tablet gelmeyecek😄
kuzu_s10e
Active Level 4
Diğer
3rd party launcherlar ile bar tipi navigasyon animasyon düzeltmesi


3rd party launcher ile bar tipi navigasyon seçince animasyonda hata oluyor
haticeisik
Active Level 2
Diğer
Samsung a71 kullanıyorum bence kamerada iyileştirme yababilirler özellikle arka kamerada. Yapay çekiyo çunkü bazende fotoğrafı bir taraf net bir tarafı bulanık çekiyo tam netlemiyor hepsini bunların düzeltilmesini isterim
44xHAMZAx02
Expert Level 4
Diğer
Navigasyon çubuğunun değiştirilmesi. Kilit açma kapama sesinin değiştirilmesi. Çok daha fazla animasyon olsa çok iyi olur