cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Mesajlar Yanıtlama Özelliği Ve Geliştirilmiş Tepkiler

(Topic created on: 09-17-2022 09:18 AM)
217 Views
BurakTunç
Expert Level 5
Options
Diğer

9to5Google ekibi Google Mesajlar'ın en yeni APK'sini inceledi ve WhatsApp'da var olan özelliklerin Google Mesajlar'a geleceği öğrenildi.

image
Bu görüntüde belli başlı emojiler değil daha fazla emoji kullanabileceğimizi görüyoruz.

image
Yanıtlamak istediğimiz mesajı sola kaydırarak veya basılı tutarak yanıtlayabiliriz.

image
Yanıtlanan bir mesaj karşı taraf için böyle gözüküyor. Bu özellik Türkiye'deki hiç kimseye, ABD'de çoğu kullanıcıya açılmasada sorunsuz bir şekilde gözüküyor. Bu özellikler Türkiye'ye açıldıktan (Google Mesajlar) kısa süre sonra Mesajlar'a (Samsung) gelir diye düşünüyorum. Çünkü bu temel bir özellik. Mesela Google Mesajlar'da Uygulama içi hava durumu, lokanta gibi bilgiler paylaşabiliyorduk o Google Mesajlar'daki Betaya katılmış belli bir kesime açılmıştı şimdi yok ortada ama yanıtlamanın geleceğini düşünüyorum çünkü bu özellik çok temel bir şey.
Bonus:
İkinci resme bakarsak sesli mesajlar için transkript gözüküyor ama o da yok maalesef.😔 Umarım Mesajlar (Samsung) Türkiye'de açılmamış (Google) olan bağlantı ile resim paylaşma özelliğini getirdiği gibi tüm gelmeyen özellikleri getirir.

Bakmak isteyen olursa diye daha önceden yapmış olduğum Mesajlar VS WhatsApp kıyaslamasını buraya bırakıyorum.
2 Comments
Anonymous
Not applicable
Diğer
Zaten vardı 1 görsel
BurakTunç
Expert Level 5
Diğer
Şuan sadece 7 emoji kullanılabiliyor ama o güncelleme ile 7'den fazla emoji kullanabileceğiz.