cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Kaspersky

(Topic created on: a month ago)
119 Views
haklisin
Active Level 8
Options
Diğer
Selam arkadaşlar kaspersky premuim beta kullanıyorum ama kaspersky cihaz kaynaklarını biraz fazla kullanıyor. Ben eskiden çok apk indiren birisiydim param yoktu fakat şuan tüm oyunlarımı ve uygulamalarımı play store dan parasıyla alıyorum. Cihazı yorduğunu düşünüyorum ama yanlışlıkla linke tıklarımda virüs girer diye korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Bide cihaz bakımında gelen cihaz korumasını açmalımıyım bazı arkadaşlar bana onun eskiden arkadan gizlice mining yaptığını söyledi bu doğrumu?

5 Solutions

Accepted Solutions
Solution
MasterPatato
Active Level 5
Diğer
Hocam bence telefonda virüs koruması kullanmanıza gerek yok hiçbir virüs programı siz linke tıklayınca bu link güvensiz falan demez virüs programları sadece dosyaları tarar sıradışı birşey varmı diye indirdiklerinizi izler hayatınızı izler kısacası ve cihazı tabiki yoruyor ben kullanmıyorum sadece cihazda gelen açık ve Chromeda açık o zaten zararlı linklere sokmuyor

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Diğer
cihaz bakimindaki ise yaramiyor bunun haricinde Kaspersky en iyisi cihazinin donanimi iyiyse onu kullan mutlaka degilse eset kullan o daha hafif olur

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Diğer
acik da kalsa kapali da bi f ark olmaz sana kalmis bana sorarsan Kaspersky kullanicaksan onu kapat Cihaz bakimindakini yani sistemi yorar cunku

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Diğer
eset derin uyku modundaysa Cihaz bakimi icinden onu hic uyku moduna girmeyen uygulamalar kismina al pil kismini kisitlanmamis olarak yap ve ram engelinide kaldir esetin calisma prensibi surekli tarama yapmaktir ama daha once tarayip guvenli olarak isaretledigi alanlari tekrar bi daha taramaz ozelligi bu

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Diğer
9 Comments
Solution
MasterPatato
Active Level 5
Diğer
Hocam bence telefonda virüs koruması kullanmanıza gerek yok hiçbir virüs programı siz linke tıklayınca bu link güvensiz falan demez virüs programları sadece dosyaları tarar sıradışı birşey varmı diye indirdiklerinizi izler hayatınızı izler kısacası ve cihazı tabiki yoruyor ben kullanmıyorum sadece cihazda gelen açık ve Chromeda açık o zaten zararlı linklere sokmuyor
haklisin
Active Level 8
Diğer
Saolun hocam.
0 Likes
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Diğer
cihaz bakimindaki ise yaramiyor bunun haricinde Kaspersky en iyisi cihazinin donanimi iyiyse onu kullan mutlaka degilse eset kullan o daha hafif olur
haklisin
Active Level 8
Diğer
Saolun hocam. Cihaz bakimindakini kapatmalimiyim yoksa açık kalsınmı
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Diğer
acik da kalsa kapali da bi f ark olmaz sana kalmis bana sorarsan Kaspersky kullanicaksan onu kapat Cihaz bakimindakini yani sistemi yorar cunku
haklisin
Active Level 8
Diğer
Saolun hocam, bide bi sorum daha var bende Eset ve Kaspersky ikisi bir var kaspersky 7/24 açık ama eset kendi kendini kapatıyor arada şuanda mesela çalışması gerekirken sadece kaspersky çalışıyor bide eset kafasına göre YouTube i fln tarıyor
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Diğer
eset derin uyku modundaysa Cihaz bakimi icinden onu hic uyku moduna girmeyen uygulamalar kismina al pil kismini kisitlanmamis olarak yap ve ram engelinide kaldir esetin calisma prensibi surekli tarama yapmaktir ama daha once tarayip guvenli olarak isaretledigi alanlari tekrar bi daha taramaz ozelligi bu
haklisin
Active Level 8
Diğer
Tamam hocam saolun.
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Diğer
👍😊