cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Kasıtlı performans düşürme politikası

(Topic created on: 09-04-2021 09:38 PM)
47 Views
GökhanGll
Active Level 4
Options
Diğer

Samsungun en premium cihazlarından en alt model cihazlarına kadar uyguladığı sıcaklık artışını engellemek için fps düşürme mekanizması bulundurduğunu düşünüyorum cihazlarında. Ne hikmetse en sağlam işlemcilerin olduğu telefonlarında(Snapdragon dahil) aynı segment diğer markalara ait telefonlara göre oyunlarda f a r k yediği görülmekte. Diğer markalar sıcaklığın yükselmesi pahasına en yüksek fps i vermeye çalışırken samsungun bunu engellediği çok açık bence. Benim kullandığım telefon A51, dedimki orta segment cihaz demekki vermiyo yüksek fps işlemci zayıf ama artık böyle düşünmüyorum, youtube da bir video da bi arkadaş o kadar kafamda netledi ki sorunun Samsung politikası olduğunu , adam S20 FE Snapdragon gibi sağlam işlemcili bir telefonda bile sıcaklığın 47 leri geçmesinin engellenmesi için performansı düşürdüğünü net bir şekilde gösterdi bana . Samsung bu olayı yani en yüksek grafiklerde oyun oynuyorsan ısınmaya katlan demeyi öğrenmeli bence kullanıcılarını özgür bırakmalı. Sen git binlerce lira ver tanıtımlarında şöyle performanslı böyle iyi denen cihazda oyun oynayama, bu tam bi SAÇMALIK!

1 Comment
izuna
Active Level 8
Diğer
Merhaba

Game optimizing service, game booster, game launcher uygulamalar yüzünden bu bilinen birsey zaten bu 3 uygulama kapandığı an fps 10 20 artıyor ve telefon daha az ısınıyor,lakin pil tüketimi artıyor

gerçekten bu uygulamar olmasa bütün modellerin ekran süresi 1 2 veya 3 saat azalırdı.

Demekki bir pil sorunu var ve bunu çözemiyorlar o yüzden bu uygulamalar var