cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Her Şey İşlemci Değildir⚠️

(Topic created on: 11-10-2021 06:05 PM)
467 Views
BoraS20FE
Expert Level 5
Options
Diğer

Herkese merhaba. Özellikle son zamanlarda sırf işlemciye bakarak telefon önerenler ve kötüleyenler var ve bu kişiler çok fazla. Bu konuda bir uyarı yapmak istiyorum.

Arkadaşlar, her şey işlemci değildir! Sırf işlemciye bakarak insanlara telefon tavsiyesi vermeyin!

Bildiğiniz üzere telefon sadece işlemciden oluşmuyor. Telefonların kameraları, ekranı, bataryası, yazılımı vb. de var. Telefon önerirken buna da bakmanız lazım.

Sırf Exynos 9611 var diye Tab S6 Lite'a çöp diyenler, A01 Core'da SD 888 takılırsa S21 Ultra'dan daha iyi olacağı ifadesinin doğru olduğunu söyleyenler, Exynos işlemciyi görür görmez telefonu yerden yere vuranlar, Snapdragon işlemci bulunmayan telefonların çöp olduğunu söyleyenler var!

Biraz araştırıp yorum yapmanızı tavsiye ediyorum. Cihazlara bakarken direkt işlemciye bakıp çıkmak yerine kamera, ekran, batarya özelliklerine de bi bakın :)

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
34 Comments
MehmetYalcn
Expert Level 5
Diğer
Aynen öyle cihazın bedeni zayıfsa beyni kaldıramaz da diyebiliriz Ayrıca işlemci performansı kullanıma bağlı olarak da değişebilir Mesela benim de Exynos 3 senedir gayet memnunum
Diğer
Iste bu adamın ellerinden öperim en uyuz olduğum zihniyetsizligi açıkladı ohhh
BoraS20FE
Expert Level 5
Diğer
😂😂😂
ahmet_turğut
Expert Level 5
Diğer
Merhaba
Çok mantıksız bir gönderi olmuş kusura bakmayın Bir cihazın işlemcisi iyi olursa zaten ekran olur batarya olur kamera olur bunlar da iyi olurlar ama bir cihazın işlemcisi kötü olursa arkası gelir yani ekran batarya kamera vesaire her şeyi kötü olur O yüzden dikkat etmeniz gereken ilk şey işlemcidir işlemci cihazdaki geriye kalan şeylerin devamını getirmektedir
Ayrıca Android tarafında en iyi işlemci de Snapdragon işlemciler dir Bu Snapdragon işlemcileri Geriye kalan bütün işlemcilerden Android'de Geriye kalan bütün işlemcilerden daha dayanıklı daha güçlü daha performanslıdır ve daha uzun ömürlü lerdir kolay kolay yıpranmaz lar
Zaten cihazın işlemcisi işletim sistemi iyi olursa o cihaz zaten komple iyi anlamına gelmektedir mantıklı düşünün kalkıp da adamlar nasıl cihazın işlemcisini Tek iyi yapacaklar geriye kalan her şeyini ekran olur batarya olur kamera olur bunları nasıl kötü yapabilirler sizce
BoraS20FE
Expert Level 5
Diğer
Gönderimi okuduğunuz için teşekkür ederim
ahmet_turğut
Expert Level 5
Diğer
Size yapmış olduğum yorumu lütfen Siz de okuyun ve o yorumu dikkate alın
0 Likes
Rose67_
Expert Level 5
Diğer
Allahını seversem yanlış bilgi verme . Her şey işlemci kaynaklı mi? hayır. Eger oyle inanmak istiyorsan öyle inan .
ahmet_turğut
Expert Level 5
Diğer
Sende Allah'ını seviyorsan beni anlamaya çalış ve mantıklı düşün demek istiyorum ki bir cihazın işlemcisi iyi olursa otomatikman cihazın geri kalan şeyleri de iyi olur ekran batarya kamera gibi şeyleri vesaire Bunlar da iyi olurlar zincirin ilk bağlantı noktası o yüzden işlemcidir Mantıklı düşünmek bu kadar zor mu acaba
0 Likes
Rose67_
Expert Level 5
Diğer
Cihazın işlemcisi de sorunlar çıkarıyor fakat HER SORUN İŞLEMCIDEN KAYNAKLI DEGIL! Mesela hep cihazi hep tak çıkar yaptın ve cihazın şarjı bitti ve cihaz sarj olmuyor bu da islemciden kaynaklı mi? Al mesela yazılım güncellemesi yaptın onla sorunlar geldi he bunlar islemciden kaynaklı mi?

Hayır.

Biri senin yanlış kullanımından dolayı biri de yazılım güncellemesinden yani yazılımsal bir sorun.

Lütfen yanlış bilgi verme .
0 Likes